Sobotní StarDance se nesla v duchu cestování. Končí zpěvačka Mašková, oslnila Kubelková

Letošní StarDance pokračovala pátým soutěžním večerem, v jehož závěru opustil soutěž čtvrtý hvězdný pár. Jsou jím zpěvačka Tereza Mašková a tanečník Daniel Kecskeméti. Probíhající řada taneční show, kterou vysílá Česká televize, vyvrcholí 16. prosince. 

Dvanáctou řadu StarDance do dneška opustili herec David Prachař a Zuzana Dvořáková Šťastná, jeho kolegyně Ivana Chýlková a dřívější porotce Jan Tománek a před týdnem zpěvák a muzikant Richard Krajčo a jeho slovenská taneční partnerka Dominika Rošková. 

Sobotní večer odstartovali herečka Darija Pavlovičová a někdejší vítěz soutěže Dominik Vodička se svou sambou v tureckých rytmech. Od poroty zaznělo, že šlo o dobré číslo a skvělý výkon, který byl ohodnocen 26 z 30 možných bodů.

Jako druzí zatančili cukrář Josef Maršálek a bývalá vítězka Adriana Mašková, kteří vystoupili s italsky laděnou cha-chou. Oči porotců viděly technické nedostatky a pomalé nohy, výsledkem bylo pouhých 18 bodů.

Třetím párem na parketu byli herec Marek Adamczyk a tanečnice Lenka Nora Návorková a střihli si valčík na píseň zpívanou v mandarinštině. Chlopčíkovi chyběla plynulost tance, ačkoliv pochválil držení. 

O čtvrté sobotní vystoupení se postarali zpěvačka Tereza Mašková a její taneční partner Daniel Kecskeméti, šlo o maďarskou sambu. Energie bylo podle slovního hodnocení nedostatek, pár si vysloužil 23 bodů. 

Pátou dvojicí v pořadí byli snowboardová závodnice Eva Adamczyková a tanečník Jakub Mazúch, kteří si pro diváky v hledišti u obrazovek nastudovali korejskou cha-chu. Porota opět chválila strhující show a udělila 27 bodů. 

Následovala moderátorka Iva Kubelková s tanečním partnerem Martinem Prágrem, jimž byla tentokrát souzena samba, v jejímž úvodu modelka odhodila zástěru. Tanec byl podle Chlopčíka excelentní, což se odrazilo na známkách. Plný počet 30 bodů.

Večer uzavřeli kajakář Vavřinec Hradilek a tanečnice Kateřina Bartuněk Hrstková valčíkem s překrásnou, ale komplikovanou choreografií. Kritika byla značná, od poroty se sedmá dvojice dočkala 24 bodů. 

Na závěr přišlo nepopulární vyřazování, které odnesli koncem v soutěži zpěvačka Tereza Mašková a tanečník Daniel Kecskeméti.

O titul krále a královny tanečního parketu před dnešním večerem stále usilovalo sedm párů. Pekař Josef Maršálek jej utvořil s Adrianou Maškovou. Olympijský medailista ve vodním slalomu Vavřinec Hradilek se pokouší rozšířit svou sbírku vavřínů s Kateřinou Bartuněk Hrstkovou. Olympijská vítězka na snowboardu Eva Adamczyková (za svobodna Samková) tančí s Jakubem Mazúchem, její manžel Marek Adamczyk zase s Lenkou Norou Návorkovou. Moderátorce a modelce Ivě Kubelkové přihrál osud Martina Prágra. Herečku Dariju Pavlovičovou provádí televizním parketem Dominik Vodička. Zpěvačka Tereza Mašková spojila síly s Danielem Kecskemétim.

Související

StarDance

Ve třinácté řadě StarDance zvítězil herec Oskar Hes

Poslední finálový večer třinácté řady populární televizní show StarDance je u konce. Poté, co ze zdravotních důvodů odstoupil Patrik Hartl tančící s Terezou Pruckovou, se do soutěže vrátila Lucie Vondráčková s Lukášem Bartuňkem, která se dnes s dvěma dalšími páry poprala o vítězství a titul krále a královny tanečního parketu. Těmi se nakonec stali herec Oskar Hes s Kateřinou Bartuněk Hrstkovou.
StarDance

StarDance zná finálovou trojici. V semifinále skončila Martina Ptáčková

Předposlední semifinálový díl třinácté řady populární televizní show StarDance je u konce. V tom minulém soutěž opustili Lucie Vondráčková s Lukášem Bartuňkem. Poté, co ze zdravotních důvodů odstoupil Patrik Hartl tančící s Terezou Pruckovou, se ale do soutěže vrátili a svým dnešním výkonem si zajistili místo ve finále. Soutěž nakonec opustila Martina Ptáčková s Dominikem Vodičkou a ze čtyř párů tak po dnešním večeru zůstaly pouze tři, které se příští týden utkají o titul krále a královny tanečního parketu.

Více souvisejících

StarDance Česká televize

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Vojenská přehlídka čínské armády

Pentagon: Čína v roce 2027 rozpoutá válku s Tchaj-wanem

Nová výroční zpráva Pentagonu o čínské vojenské síle přináší znepokojivé varování ohledně rostoucích ambicí Pekingu v indo-pacifickém regionu. Podle dokumentu zveřejněného ve středu čínská lidová armáda (PLA) cíleně směřuje k tomu, aby byla již v roce 2027 plně připravena k invazi na Tchaj-wan.

před 3 hodinami

Izraelské ozbrojené složky

Izraelská policie zatkla palestinského muže. Převlékl se za Santa Clause

V izraelském městě Haifa došlo během oslav Štědrého dne k incidentu, při kterém policie zatkla palestinského muže převlečeného za Santa Clause. Podle lidskoprávních organizací vtrhli policisté na vánoční večírek, akci předčasně ukončili a kromě muže v kostýmu zadrželi také dýdžeje a pouličního prodejce.  

před 4 hodinami

Anna Fernstädtová

Předvánoční úspěchy českých sportovců, které dávají naději směrem k Zimním olympijským hrám

Možná je to až příznačné, že nečekané a velké úspěchy českých zimních sportovců přišli na řadu v předvánočním čase. Dali tím tak českým fanouškům vánoční dárek a naději, že Zimních olympijských hrách v Miláně a Cortině d´Ampezzo, které se budou konat příští rok v únoru. Tím nejvýraznějším úspěchem posledních dní je ten ze strany alpského lyžaře Jana Zabystřana, který v pátek 19. prosince zaznamenal první výhru pro jakéhokoli mužského českého reprezentanta v super-G v rámci Světového poháru, když ve Val Gardeně jako devětadvacátý startující nečekaně celý závod vyhrál. Stoupající formu potvrzuje v těchto dnech i snowboardistka Zuzana Maděrová, která získala v paralelním slalomu v Davosu stříbro. Skeletonistka Anna Fernstädtová taktéž vybojovala v korytu v lotyšské Siguldě o posledním víkendu stříbro a v českých úspěších se neztratila ani skokanka na lyžích Anežka Indráčková, která parádí vstup do olympijské sezóny vylepšila rekordním skokem.

před 4 hodinami

Sivert Bakken

Ještě v neděli závodil, před Štědrým dnem ho našli v hotelu. Zemřel biatlonista Bakken

Zpráva jak z čistého nebe přišla jen den před Štědrým dnem z norského biatlonového týmu. V pouhých 27 letech totiž zemřel talentovaný biatlonový závodník Sivert Bakken a to navzdory tomu, že ještě v neděli závodil v rámci Světového poháru ve francouzském Annecy. Biatlonista, jenž v roce 2022 získal malý křišťálový glóbus, byl nalezen mrtvý v hotel v Itálii, kde byl s týmem na reprezentačním tréninkovém kempu.

před 4 hodinami

Jaromír Zůna

Zůna ukázal SPD tvrdou realitu. Bohužel však skončil dříve, než vůbec začal

Ministr obrany Jaromír Zůna měl být pro SPD „nezávislým expertem“, místo toho se stal problémem. Svým jasným vymezením proti ruské agresi a podporou Ukrajiny připomněl, že obrana státu není prostor pro populismus. Reakce SPD je výmluvná – zákaz cesty na Ukrajinu, tlak na konec muniční iniciativy a převracení reality ve jménu falešného míru. Nyní ale jde jen o to, zda se Česko rozhodne být slabé, nebo odpovědné.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Karlos Vémola

Soud poslal MMA zápasníka Karlose Vémolu do vazby

Zápasník MMA Karlos Vémola jde do vazby. Poslal ho tam Obvodní soud pro Prahu 1, který ve čtvrtek vyhověl návrhu státního zástupce . Důvodem je obava z možného útěku, kterou soudce odůvodnil výší hrozícího trestu.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 10 hodinami

Jeffrey Epstein

Úřady oznámily, že našly přes milion nových dokumentů v kauze Epsteina

Americké úřady oznámily nález více než milionu dodatečných dokumentů, které pravděpodobně souvisejí s vyšetřováním zesnulého sexuálního agresora Jeffreyho Epsteina. Federální prokuratura v New Yorku a FBI o tomto nečekaném objevu již informovaly ministerstvo spravedlnosti. Právní týmy nyní intenzivně pracují na revizi těchto materiálů, aby zajistily ochranu obětí prostřednictvím nezbytných úprav. Ministerstvo slíbilo, že k publikaci dojde v nejbližších týdnech, jakmile skončí proces anonymizace.

před 11 hodinami

Ruská armáda

Evropa může čelit válce s Ruskem do několika let. Podle expertů na to není vůbec připravena

Stín, který na Evropu vrhá Rusko, ji přinutil pohlédnout pravdě do očí. Riziko války je po desetiletích klidu opět reálnou hrozbou. Když se minulý měsíc sešla skupina bezpečnostních expertů v britském Whitehallu, aby zhodnotila připravenost Spojeného království a jeho spojenců, výsledek byl podle CNN značně znepokojivý. Shodli se, že Evropa na konflikt, který by mohl přijít v řádu několika let, připravena není.

před 12 hodinami

včera

Evropská unie

Brusel vrací úder. Tlaku USA ustoupit nehodlá

Evropská unie nehodlá ustoupit tlaku Spojených států a bude i nadále důsledně vymáhat svá pravidla pro fungování digitálních platforem. Současný eurokomisař pro vnitřní trh Stéphane Séjourné ve středu jasně prohlásil, že americké vízové sankce nemohou ovlivnit suverenitu evropských národů ani jejich demokraticky přijaté zákony. Reagoval tak na krok Washingtonu, který zakázal vstup do země osobám spojeným s prosazováním Aktu o digitálních službách (DSA).

včera

film Záhada strašidelného zámku

RECENZE: Záhada strašidelného zámku se bojí i vlastního stínu. Neurazí, ale upadne v zapomnění

Štědrovečerní pohádky se v České republice těší vzácnému postavení. I ty největší propadáky každoročně přilákají k televizi miliony diváků, především z řad dospělých, kteří rok co rok doufají, že se po letech konečně podaří vytvořit klasiku, kterou si budou s chutí pouštět i nadcházející generace. To se ale ani zdaleka nedaří, a i když letošní počin zdaleka není tak tragický, jako tomu bylo v posledních letech, do dějin kinematografie pravděpodobně také nevstoupí. 

včera

stíhačka General Dynamics F-16 Fighting Falcon

Napětí na Blízkém východě: Izrael stupňuje údery v Libanonu před klíčovým termínem

Izraelské letectvo provedlo ve středu dopoledne sérii náletů na jihu Libanonu, které cílily na infrastrukturu hnutí Hizballáh. Útoky zasáhly oblasti v okolí Nabatíje, konkrétně údolí Houmin, Wadi Azza a Nimeiriya. Podle svědků se nad zasaženými místy i nad východním údolím Bikáa nadále pohybují izraelské bezpilotní letouny. Izraelská armáda v oficiálním prohlášení uvedla, že údery byly nezbytné kvůli přítomnosti vojenských zařízení, která porušují dohody o příměří.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Referendum o konci války, budoucnost Záporožské jaderné elektrárny. Co obsahuje 20bodový mírový plán?

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dal najevo novou ochotu ke kompromisům v klíčových bodech, které dosud brzdily mírový proces s Moskvou. Během úterního setkání s novináři detailně popsal dvacetibodový plán, který označil za základní politický dokument mezi Ukrajinou, Amerikou, Evropou a Ruskem. Podle jeho slov je nyní míč na straně Kremlu, od kterého Kyjev očekává vyjádření po středečním jednání amerických zástupců s ruskou stranou.

včera

Záchranná služba, ilustrační fotografie

Jihomoravští záchranáři jsou na pokraji sil: Místo nehod řeší rýmu a teploty

Jihomoravští záchranáři čelí v posledních dnech extrémnímu náporu, který výrazně převyšuje běžný průměr. Zatímco standardně vyjíždějí k přibližně třem stovkám případů denně, v aktuálním období se počty výjezdů šplhají až ke čtyřem stovkám výjezdů za 24 hodin. Zdravotníci proto vydali naléhavou výzvu veřejnosti, aby lidé zvážili, zda je příjezd sanitky v jejich situaci skutečně nezbytný.

včera

Ruské jednotky v noci vtrhly do ukrajinské vesnice. Odvlekly desítky lidí

Ukrajinští představitelé dnes oznámili, že během přeshraničního nájezdu na vesnici Hrabovske v Sumské oblasti odvlekly ruské invazní síly do Ruska 52 civilistů. Útok se odehrál v noci na sobotu, kdy do obce vtrhlo přibližně 100 ruských vojáků. Kromě civilního obyvatelstva bylo zajato také 13 ukrajinských vojáků, kteří v pohraniční oblasti působili.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy