Ve věku 79 let dnes zemřela britská zpěvačka a textařka Christine McVieová, která byla členkou britsko-americké rockové skupiny Fleetwood Mac. S odvoláním na oznámení její rodiny o tom informoval zpravodajský web BBC.
"Jménem rodiny Christine McVieové vám s těžkým srdcem oznamujeme její úmrtí," stojí v prohlášení zveřejněném na facebooku. Podle něj zpěvačka zemřela dnes ráno v nemocnici po krátké nemoci a byla obklopena rodinou. Rodina také uvedla, že chce, aby si "všichni uchovali Christine ve svých srdcích a připomněli si život neuvěřitelného člověka a vážené muzikantky, kterou všichni milovali".
Skupina Fleetwood Mac, jejíž název byl inspirován příjmeními jejích zakladatelů - baskytaristy Johna McViea a bubeníka Micka Fleetwooda - vznikla v roce 1967, ale v průběhu let se v ní vystřídalo mnoho členů. Mezi jejich nejznámější písně patří Dreams, Go Your Own Way a Everywhere.
McVieová, která se narodila 12. července 1943 v severozápadní Anglii, se ke skupině připojila jako zpěvačka a klávesistka v roce 1970 poté, co se po krátké známosti provdala za Johna McViea. Album Rumours z roku 1977 je jedním z nejprodávanějších v historii a bylo nahráno v době, kdy se manželé rozváděli.
Kapela vzdala zpěvačce hold v prohlášení zveřejněném na twitteru. "Neexistují žádná slova, která by popsala náš smutek nad úmrtím Christine McVieové...Byla nejlepší hudebnicí, jakou kdo mohl mít ve své kapele, a nejlepší kamarádkou, jakou kdo mohl mít ve svém životě," uvedla skupina.
Aktuálně se děje
včera
Plzeň prodloužila neporazitelnost. Sparta si zajistila pohár i na jaře, Olomouc vybouchla
Aktualizováno včera
Mnozí Ukrajinci jsou po dalším ruském útoku bez vody a elektřiny
včera
V neděli startuje nový jízdní řád. České dráhy nabídnou ještě více komfortních vlaků
včera
Kupka tepe Babiše, který nechce dát Ukrajincům už ani korunu
včera
Kmoníček má nahradit Pojara. Babiš oslovil i dalšího člověka
včera
Slavia hrála v Londýně sympaticky, kvalita soupeře ale byla jinde. Tottenham vyhrál 3:0
včera
Přes deset událostí. Na západě Čech se zase otřásá země
včera
Turek je stále kandidátem na ministra, tvrdí Motoristé
včera
Česko za Babiše nehodlá financovat Ukrajinu. Nebudeme tam dávat peníze, řekl
včera
Válku na Ukrajině lze vyřešit, ale ne rychle. Důkazem je příběh Německa po první světové válce
včera
Konečná přežila volební debakl. Komunisté nic měnit nebudou
včera
Trumpa znovu ukázali na fotkách s Epsteinem. Hoax, obořil se Bílý dům na Demokraty
včera
Další člen Babišovy vlády doplatil na zákon střetu zájmů
včera
Dlouhá historie vánočního koření. Sloužilo i jako lék
včera
Česko na prahu epidemie chřipky. Do vývoje se může promítnout nový subtyp infekce
včera
Tragédie v pražské ZOO. Populární orangutan Kawi nešťastně zahynul
včera
Policie hledá dvanáctiletého Marka. Už ve čtvrtek nedorazil do školy
včera
Počasí se příští týden výrazně ochladí. Během dne bude i mrznout
12. prosince 2025 21:28
Nezvládli krize, inklinují k neonacismu a chtějí Česko odklonit od Západu. Vžene nás nová vláda do náručí Kremlu?
12. prosince 2025 21:11
EU zmrazila ruská aktiva natrvalo, aby obešla veto Maďarska a Slovenska ohledně pomoci Ukrajině
Evropská unie se v pátek rozhodla trvale zmrazit ruská aktiva v Evropě, aby zajistila, že miliardy eur nebudou moci být zablokovány Moskvě vládami Maďarska a Slovenska. Aktiva budou zablokována, dokud Rusko neukončí svou válku na Ukrajině a neuhradí těžké škody, které za téměř čtyři roky způsobilo.
Zdroj: Libor Novák