Dohrání sezóny evropských pohárů? Liga mistrů bude zakončena v Portugalsku, EL v Německu

Přestože se o tom, jak se dohraje stále přerušená sezóna evropských fotbalových pohárů 2019/20, bude jednat na půdě Evropské fotbalové unie UEFA až ve středu, už nyní přišla agentura Reuters s nejpravděpodobnějším scénářem. Ten počítá s tím, že by se měla nejprestižnější evropská klubová fotbalová soutěž Liga mistrů zakončit finálovým turnajem, jehož se zúčastní osm mužstev, v Portugalsku. V Německu by pak podobně měla zakončit svou sezónu i druhá evropská soutěž Evropská liga.

UEFA
doporučujeme

Plán, nad kterým má UEFA ve středu zasednout, počítá konkrétně s tím, že by se turnaj pod názvem "Final Eight", kterým by se Liga mistrů dohrála, hrál během jedeácti dnů a uskutečnila by se poté, co by se dohrála osmifinálová fáze, během které byla sezóna kvůli koronavirové pandemii v březnu přerušena. Zúčastnili by se ho následní čtvrtfinalisté, kteří by se tedy přesunuli do Portugalska, konkrétně do Lisabonu, kde by se zápasy tohoto turnaje odehrály na stadionech Estádio da Luz a Estádio José Alvalade.

Předběžně se počítá s následujícími termíny pro čtyři čtvrtfinále: 12. až 15. srpna. Následující dvě semifinále by pak měly být na programu 18. a 19. srpna a 23. srpna by se pak hrálo finále. Připomeňme, že do čtvrtfinále Ligy mistrů se už stihly probojovat týmy Paris Saint Germain, Atalanta Bergamo, Atlético Madrid a Lipsko. Z osmifinálové fáze pak ještě zbývají odehrát odvety Manchester City - Real Madrid, Juventus Turín - Lyon, Bayern Mnichov - Chelsea a Barcelona - Neapol.

Celý finálový turnaj nejlepších osmi evropských celků by se pochopitelně hrál bez fanoušků v hledištích, i když to ještě UEFA zcela nepotvrdila. Podle ní záleží na tom, jak se bude vyvíjet v Portugalsku epidemiologická situace.

Původně se s coby pořadatelským městem pro letošní finále Ligy mistrů počítalo s Istanbulem. To bude finále soutěže hostit nakonec až příští rok.

Podobným způsobem se pak podle plánu UEFA, o kterém informuje  agentura Reuters, dohraje i nEvropská liga, která by pro změnu byla zakončena v Německu a to konkrétně v Duisburgu, Düsseldorfu, Gelsenkirchenu a Kolíně nad Rýnem. Z úvodních osmifinálových zápasů se akorát nesthly odehrát dva a to Sevilla s AS Řím a Inter Milán s Getafe.

Kvůli posunutí sezóny se samozřejmě posune i původní termín určený pro odehrání Superpoháru UEFA. Vítězové Ligy mistrů a Evropské ligy by se měly nově utkat v Budapešti 24. září.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Achilovky byly proti. Milan Baroš se definitivně rozhodl ukončit svou…

03.07.2020 16:05 Svou bohatou dlouholetou hráčskou kariéru po této fotbalové sezóně 2019/20 se rozhodl ukončit Milan…

Hned sedm členů fotbalové Karviné má covid-19. Přesto chce vedení ligy…

02.07.2020 20:50 Možnost, že by po sezóně fotbalové Fortuna ligy 2019/20 ze soutěže nikdo nesestoupil, se ve čtvrtek…

Plzeň půjde do další sezóny již bez svého kapitána. Hubník se totiž vrátí…

29.06.2020 21:03 Fotbalová Viktoria Plzeň se bude muset v následující sezóně 2020/21 obejít bez svého kapitána,…

Fotbalistky v americké lize poklekly při hymně, na protest proti rasismu

28.06.2020 12:08 Jako první profesionální soutěž v kolektivních sportech v USA po vypuknutí koronavirové pandemie se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy