Potvrzeno. Novým trenérem fotbalových Teplic se stává Jiří Jarošík

To, o čem se v posledních dnech spekulovalo, se stalo skutečností. Novým trenérem fotbalových Teplic, které do nedělní remízy 0:0 s Olomoucí vedl Radim Kučera, se stává Jiří Jarošík. O angažmá tohoto bývalého hráče Sparty, CSKA Moskva, Chelsea či Celticu Glasgow se severočeský klub dohodl s druholigovým Prostějovem, ve kterém právě Jarošík jako kouč působil. Novým členem teplického realizačního týmu bude i bývalý prvoligový obránce Tomáš Hunal. Informuje o tom klubový web.

sport

Připomeňme, že Jarošík v Telicích s fotbalem začínal, když tam hrál s tamními žáky a s těmi staršími v roce 1992 dokonce získal mistrovský titul. Poté odešel do Prahy, kde působil ve Spartě a kde tak vyrostl pro velký evropský fotbal. Následně totiž oblékal dresy takových klubů jakými jsou CSKA Moskva, Chelsea, Birminghamu, Celtiku Glasgow či Realu Zaragoza. "Teplice teď nejsou v ideálním rozpoložení, ale rozhodně se téhle práce a téhle role nebojím. Všichni uděláme všechno pro to, aby Teplice byly někde jinde," uvedl ke svému příchodu na sever Čech Jarošík, pro něhož to tak je první prvoligové trenérské angažmá.

Dosud totiž působil v nižích tuzemských fotbalových soutěží. Svou trenérskou kariéru ale začínal coby asistent Davida Holoubka jak v Liberci, tak i ve slovenském Ružomberoku. Hlavním trenérem pak byl v druholigovém Ústí nad Labem, kde to byla jeho dosud nejúspěšnější štace. Své první zahraniční trenérské angažmá si vyzkoušel ve slovinském Celje, kde však vydržel pouze čtyři měsíce, po návratu do Česka zamířil do druholigového Prostějova.

"Jiří Jarošík je velkou osobností českého fotbalu, má v sobě vítěznou mentalitu a získal jako hráč tituly v několika zemích, navíc strávil v Teplicích část své kariéry a pochází z našeho regionu. To jsou všechno atributy, které při naší volbě hrály velkou roli. Věříme, že se mu povede náš tým brzy nastartovat a zvednout ze dna ligové tabulky," uvedl k příchodu Jarošíka do severočeského klubu jeho ředitel Rudolf Řepka.

Nejbližším pobočníkem Jiřího Jarošíka bude bývalý velmi tvrdý stoper Tomáš Hunal, se kterým se Jarošík zná právě z Prostějova. "S Hunym nám to v Prostějově klapalo, velkým plusem je, že tu hrál a pro Teplice hodně udělal. Podobně jako byl řízný obránce, tak je řízný i trenér, takže na obránce bude pes," nechal se slyšet Jarošík.

Teplický ředitel Řepka pak k osobě Tomáše Hunala připomněl, že se jednalo o hráče, jenž byl hodně spjat s teplickým fotbalem. "Tomáš Hunal je členem Klubu legend FORTUNA:LIGY, současně byl i důležitým článkem teplického týmu v památných pohárových bitvách nebo při výhře v českém poháru 2003. Nyní se sem vrací jako asistent trenéra a my věříme, že se mu bude v této roli dařit tak jako na hřišti,"  říká Řepka.

Z Prostějova pak do Teplic přichází i kouč gólmanů Petar Aleksijević. "Děkujeme za vstřícná jednáni s vedením 1. SC Prostějov, jmenovitě Františkem Jurou, který umožnil Jirkovi Jarošíkovi a jeho realizačnímu týmu využít prvoligové nabídky a pro práci v Teplicích jej uvolnil," dodal Řepka.

Češi si z Kazaně odváží povinnou výhru nad Bělorusy. Navzdory ne příliš…

11.10.2021 23:58 Pro české fotbalové reprezentanty je úkol pro zbytek kvalifikace na MS 2022 jasný. Po páteční…

Nejen Holeš neletí do Kazaně. Před duelem s Bělorusy Šilhavý povolal další…

09.10.2021 20:25 Trable kouče českého fotbalového národního týmu Jaroslava Šilhavého stále neberou konce. Před…

Bouře na Ostrovech. Anglický klub převzali Saúdové a účastníci Premier…

09.10.2021 18:08 Během tohoto týdne je hlavním tématem anglického fotbalu v těchto dnech ta skutečnost, že účastníka…

Češi bučeli na poklekávající fotbalisty Walesu, všímají si incidentu…

09.10.2021 12:56 Samou chválu si vysloužil za svůj výkon velšský fotbalový národní tým v pátečním kvalifikačním…

Hráče od vakcíny odrazují konspirační teorie, tvrdí fotbalový trenér

09.10.2021 11:19 Trenér anglické reprezentace Gareth Southgate se domnívá, že někteří fotbalisté se nenechávají…

Čechům v souboji o druhé místo nepomohl ani vlastní gól. S Velšany…

08.10.2021 23:58 Aktualizováno Čeští fotbalisté měli v pátek večer na program v pražském Edenu jeden z veledůležitých soubojů v…

Šilhavý má další problém. Tréninku se nemohl zúčastnit Holeš a je otázka…

07.10.2021 20:00 Jen den před výkopem dalšího a tentokráte opravdu veledůležitého kvalifikačního zápasu mezi Českem…

Do prvoligového fotbalu se vrací Pánik. Extrenér Zlína či Ostravy bude…

07.10.2021 18:48 Hned den poté, co se poslední klub tabulce fotbalové Fortuna ligy Karviná rozhodl odvolat ze svých…

Kauza Kamary vyústila ve Skotsku v tvrdé tresty za rasismus. Co bude…

06.10.2021 19:56 Kauza mezi hráčem Glasgow Ragers a slávistou Ondřejem Kúdelou, která vypukla letos na jaře a která…

Po Hoftychovi a Kučerovi další trenér přes palubu. Karvinou už nebude…

06.10.2021 16:13 Fotbalová Fortuna liga v této sezóně 2021/22 zaznamenává ve středu další konec trenéra. Poté, co…

Související:

Právě se děje

reklama