Silvestr bude v Ostravě už bez kouče Páníka. Kdo bude jeho nástupcem?

Pouhý den před koncem kalendářního roku 2019 znamená konec ve svém trenérském angažmá v Baníku Ostrava pro stratéga Bohumila Páníka. Už během podzimní ligové části se hovořilo dlouhou dobu o jeho možném konci v moravskoslezském klubu, tentokrát už je to definitivní. O konci Páníka rozhodlo v pondělí klubové vedení, které se s koučem na ukončení spolupráce domluvilo. Nyní se začíná spekulovat o Páníkových hmožných nástupcích. V zákulisí se skloňují jména Martina Haška či Luboše Kozla, který v současnosti trénuje reprezentační "devatenáctku". Podle informací serveru Sport.cz by se měla veřejnost jméno nového ostravského kouče dozvědět do konce týdne.

Přidejte svůj názor

FC Banik Ostrava
doporučujeme

Přestože ostravský Baník nijak moc nezaostává za předsezónním očekávání a aktuálně se tak nachází na sedmé příčce ligové tabulky, přičemž na třetí Jablonec ztrácí pouze čtyři body, dlouhodobě nebylo jak vedení klubu, tak samotní fanoušci spokojeni s předváděným herním projevem.

Během podzimu se objevovaly například takové informace, že Páník, který přišel do klubu v březnu loňského roku, nemá podporu v kabině a pak především matadora týmu Milana Baroše, kterého poslední dobou do základí sestavy příliš nenasazoval. Vedle Páníka pak v realizačním týmu končí i jeho dosavadní asistent Jan Somberg.

"Bohumil Páník má zcela nezpochybnitelnou zásluhu na úspěšném etablování Baníku v první lize po postupu z druhé ligy. Přebral tým v kritické situaci na sestupovém místě a dokázal ho vytáhnout nejprve k záchraně, a pak i do horní poloviny tabulky. Za to mu jsme vděčni a dnes jsme mu za to znovu poděkovali. Teď to cítíme tak, že ta první etapa klubu po návratu do nejvyšší soutěže končí a čeká nás další víceletý cyklus, ve kterém chceme pokračovat trošku jiným směrem. Trenéru Páníkovi jsme poděkovali a přejeme mu hodně úspěchů do další práce," uvedl k pondělnímu kroku klubového vedení sportovní ředitel Baníku Marek Jankulovski.

Ten také potvrdil, že Páníkův nástupce bude znám do konce tohoto týdne tak, aby mohl nový kouč s týmem pracovat už od pondělí 6. ledna, kdy začne zimní příprava na jarní část sezóny. "Intenzivně jednáme a jsem přesvědčen, že v příštích dnech oznámíme jméno nového trenéra," řekl.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fotbalová reprezentace se v březnu bude připravovat v USA. Střetne se tam…

14.01.2020 16:54 Na letošní fotbalové EURO 2020 se česká fotbalová reprezentace připraví v březnu ve Spojených…

Fotbalová Ostrava už má nového kouče. Stal se jím dosavadní kouč…

03.01.2020 19:55 Pouhý den před koncem kalendářního roku 2019 rozhodlo vedení fotbalového Baníku Ostrava o konci…

Po sporu s Olomoucí do Sparty? Letenský klub má zájem o explzeňského Pilaře

23.12.2019 13:17 Před týdnem skončila podzimní část české nejvyšší fotbalové soutěže Fortuna ligy a protože o zimní…

Nečekaná zpráva z Edenu! Sportovní ředitel Nezmar opouští Slavii

17.12.2019 20:40 Po výjimečném kalendářním roce 2019 a především pak po neméně vydařeném podzimu pozlaceném účastí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama