V Neapoli se Maradona zapsal do srdcí každého. Teď tam po něm pojmenují stadion

Kvůli středeční smrti argentinské fotbalové legendy Diega Maradony truchlí fotbaloví fanoušci po celém světě, zvláště pak pochopitelně v Argentině, kde vyhlásili třídenní státní smutek a pak i v Neapoli, kde Maradona působil a kde si ho zamilovali všichni tamní příznivci tohoto italského klubu. Právě v Neapoli působil v letech 1984 až 1991, tedy na vrcholu své kariéry, a že tady skutečně na něj nezapomněli, ukazuje pietní místo, které v Neapoli vytvořili před nástěnnou malbou zobrazující Diega Maradonu ve čtvrti Quartieri Spagnoli. Vedle toho je všude ve městě vidět podobizna slavného Argentince a není divu, že se město rozhodlo pojmenovat nepolský stadion právě po Diegu Maradonovi.

Diego Maradona
doporučujeme

"Neapol se semkla kolem fotbalisty, jenž vstoupil do dějin našeho města a vynesl nás do fotbalového nebe i v době, kdy se to zdálo nemožné," nechal se slyšet po Maradonově smrti starosta Neapole Luigi de Magistris. Právě on udělil Maradonovi před třemi lety čestné občanství. "Začali jsme to dnes ráno dávat dohromady. Udělali jsme první kroky k tomu, abychom zasvětili neapolský stadion Maradonovi," pokračoval Luigi de Magistris k záměru přejmenovat stadion San Paolo.

Díky Maradonovi neapolský fotbalový klub vyhrál nejen dva ligové tituly, ale i jeden Pohár UEFA. Na tyto úspěchy pak po Maradonově odchodu už klub nedokázal navázat. "Jakými slovy můžeme vyjádřit smutek, který prožíváme? Teď je čas pro slzy," uvedl klub ke smrti Maradony. Hráči Neapolu ve čtvrtek večer nastoupí v rámci Evropské ligy proti chorvatské Rijece s černými paskami na paži.

Maradona byl, jak známo, kontroverzní osobou, vedle toho, že byl nezpochbnitelným fotbalovým géniem. To připomínají i čtvrteční vydání italských novin. V době, kdy v Neapoli působil, se Maradona například setkával s tamní mafií, která mu sháněla vedle drog i ženy a připomnají i jeho vztahy s bratry Giulianovými, se kterými se nechal vyfotit s nimi u nich v bazénu. Tito bratři patřili v 80. letech k nejmocnějšímu neapolskému mafianskému klanu.

Potíže s Maradanou měly i italské úřady, kterým dlužil na neuhrazené dani z příjmů. Ještě v roce 2017 dlužil Argentinec italské daňové správě cca. 40 milionů eur (v přepočtu zhruba 1,1 miliardy korun).

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fanoušci chtějí po Tvrdíkovi čínskou nebo ruskou vakcínu. Jen aby mohli na…

15.01.2021 11:29 Někteří fanoušci pražské Slavie vyzývají na Twitteru slávistického šéfa Jaroslava Tvrdíka, aby…

Sudí z odposlechů nebudou na zápasy delegováni, ujišťuje komise vedená…

14.01.2021 15:58 Nový předseda rozhodcovské komise Fotbalové asociace ČR (FAČR), kterým je od Nového roku Vítor…

Roman Berbr už opustil vazební věznici. Bude tak stíhán na svobodě

13.01.2021 15:19 Po bezmála třech měsících se bývalý místopředseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Roman Berbr dostal z…

Proč Messi zvažuje odchod z Barcelony? Španělská média zjistila, že mu…

13.01.2021 11:13 O tom, proč Lionel Messi po letech strávených v Barceloně hodlá z tohoto katalánského velkoklubu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama