V případě nedohrání sezóny Serie A se nebude v Itálii vyhlašovat vítěz soutěže

Fotbaloví fanoušci na Apeninském poloostrově netrpělivě vyhlíží datum 20. června. Právě tehdy se má rozeběhnout znovu ročník Serie A 2019/20, jenž je ještě stále přerušený kvůli koronavirové pandemii. Stále ale i tak hrozí, že by se sezóna i přes její rozehrání nemusela dohrát do konce tak, jak se plánuje. V takovém případě by se ligový titul v Itálii neuděloval. O tom v pondělí večer rozhodla samotná Italská fotbalová federace (FIGC).

Přidejte svůj názor

Fotbal je nejpopulárnějším sportem.
doporučujeme

Plán v případě normálního plnohodnotného nedohrání Serie A, který přednesl v pondělí samotný šéf Italské fotbalové federace Gabriel Gravina, má hned několik fází. První spočívá v tom, že by se sezóna dohrávala systémem play-off a play-out. Pokud by ani tato fáze dohrání soutěže nebylo možno kvůli případnému výskytu koronaviru opět dohrát a fotbal by se tak tedy v zemi znovu zakázal, o konečném pořadí nakonec rozhodne bodový algoritmus a liga by tak byla bez vítěze.

Jak informuje agentura AP, právě tento plán nejvyššího bosse italského fotbalu získal jednomyslnou podporu, přičemž tři zástupci Serie A se hlasování o plánu zdrželi.

Připomeňme, že kvůli koronaviru a následnému nařízení italské vlády se italská Serie A nehraje již od 9. března. V těchto dnech už se ví, že se profesionální fotbal v Itálii rozeběhne znovu 20. června a konec sezóny je nově naplánován na 2. srpna. Navíc italští fotbaloví fanoušci nebudou nmuset čekat až na 20. června, ještě před tímto datem, na který naplánován restart ligy, se dohraje Italský pohár. Ten má už 12. a 13. června na programu semifinálové odvety a 17. června pak finále.

Není ale stále jisté, zda se 20. června fotbal v Itálii skutečně rozeběhne. Pokud to okolnosti nedovolí, FIGC má čas na rozhodnutí o dalším postupu do 10. července. A tak se klidně může stát, že se sezóna v Itálii dohraje až 20. srpna.

Nicméně koronavirové statistiky se v Itálii poslední dobou stále zlepšují, neboť postupně klesá jak počet nakažených, tak i počet mrtvých. Italský fotbal má ale v rukávě dvě již výše zmíněné varianty, jak soutěž dohrát, poud by čísla opět stoupla. Co se týče onoho bodového algoritmu, tak ten by spočíval v tom, že by se přiklánělo k průměrnému bodovému zisku týmů doma a venku. A nejen k k tomu. Také k tomu, kolik zápasů by zbývalo jakým týmům k dohrání sezóny.

To by mohlo zkomplikovat i ten fakt, že v případě pozitivního nálezu u hráčů či členů realizačních týmů by šel daný tým do dvoutýdenní karantény. "Pokud to vývoj dovolí, doufám, že vládní experti nařízení změní," řekl k tomuto tématu Gravina pro italský deník La Verita.

Federece se také dohodla na pokutách pro jednotlivé týmy, které by porušily přísná zdravotní nařízení. Podle toho, jaké porušení by to bylo, může mužstvům hrozit nejen finanční pokuta, ale také i vyloučení ze soutěže.

Dodejme, že Serie A byla přerušena tehdy, když ji vedl Juventus Turín pouhý bod před druhým Laziem Řím. Jednotlivým týmům chybí do konce sezóny 12 až 13 duelů.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hned sedm členů fotbalové Karviné má covid-19. Přesto chce vedení ligy…

02.07.2020 20:50 Možnost, že by po sezóně fotbalové Fortuna ligy 2019/20 ze soutěže nikdo nesestoupil, se ve čtvrtek…

Plzeň půjde do další sezóny již bez svého kapitána. Hubník se totiž vrátí…

29.06.2020 21:03 Fotbalová Viktoria Plzeň se bude muset v následující sezóně 2020/21 obejít bez svého kapitána,…

Fotbalistky v americké lize poklekly při hymně, na protest proti rasismu

28.06.2020 12:08 Jako první profesionální soutěž v kolektivních sportech v USA po vypuknutí koronavirové pandemie se…

Ve věku pouhých 40 let zemřel na nemoc ALS bývalý plzeňský obránce Marián…

28.06.2020 11:16 Aktualizováno V noci ze soboty na neděli podlehl dlouhodobé těžké nevyléčitelné nemoci zvané amyotrofická…

Související:

Právě se děje

Další zprávy