Během nouzového stavu mejdan? Pro bývalého extraligového gólmana žádný problém

Přestože se republika nachází kvůli pandemii koronaviru v nouzovém stavu a je zákaz shromažďování, někteří naši spoluobčané ovšem stále na vládní nařízení nebere žádný ohled. Třeba takovému bývalému extraligovému brankáři Martinu Růžičkovi. Ten podle informací TV Nova měl v úterý v jedné z pardubické restaurací pořádat soukromý mejdan, přičemž se mě+l pak dostat do sporu s jedním policistou, kterému měl strhnout roušku.

Hokej, ilustrační foto
doporučujeme

V úterý večer si měla policejní hlídka všimnout světla v jedné z pardubických restaurací navzdory nařízení vlády o uzavření podobných zařízení během karantény a když do ní vstoupila, spatřila tancující lidi na stole. V restauraci byl přítomen i zmiňovaný bývalý extraligový brankář Martin Růžička, jenž pak měl policistům vysvětlovat, že sedm nebo osm žen, které s ním v restauraci tehdy byly, jsou jeho zaměstnankyně a že se nejedná o žádný večírek. „Majitel byl vyzván k předložení občanky, což udělal, ale v nestřežené chvíli si ji vzal zpátky a už ji nechtěl policistům vydat," řekla k situaci Markéta Janovská, tisková mluvčí policie Pardubického kraje.

Policie tedy musela sáhnout k donucovacím prostředkům. „Majitel se začal bránit, policistovi strhl z obličeje roušku a z ucha mu vytrhl a poškodil příposlech radiostanice. Během toho všeho se zbytek osazenstva snažil majitele vytrhnout z rukou policie a znovu jsme použili donucovací prostředky," pokračovala Janovská.

Bývalému hokejistovi, jenž předváděl své brankářské umění jak v Pardubicích, Mladé Boleslavi i v Chomutově, kde nakonec skončil před dvěma lety svou kariéru, bylo na místě podle policejní mluvčí naměřeno 1,59 promile alkoholu a jeho společnice byly taktéž v podnapilém stavu.

Následně byl Růžička policií zajištěn, zanedlouho ho ale zase propustila. Růžičky se pak ve výpovědi zastala provozní restaurace, která také mluvila o tom, že se nejednalo o večírek. Podle provozní pak Růžička prý v žádném případě nestrhával roušku z úst jednoho z pocistů, jak sama policie tvrdí. „Žádná rouška stržena nebyla, je to trapný," řekla.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dánsko, Slovensko a Litva? Lotyšsku se nabídl překvapivý možný…

20.01.2021 13:33 Dosud se mluvilo pouze o třech variantách, jak by mohlo celé martýrium kolem hledání nového…

IIHF svým rozhodnutím vytvořila precedens, protestuje Bělorusko proti…

19.01.2021 15:36 Dalo se předpokládat, že reakce na pondělní rozhodnutí Rady Mezinárodní hokejové federace IIHF o…

Rozhodnuto. Bělorusku bylo odebráno pořadatelství letošního hokejového MS

18.01.2021 18:38 V posledních dnech se řešilo, jak to nakonec bude s pořadatelstvím letošního mistrovství světa v…

Na pondělní Radě IIHF bude odebráno MS Bělorusku. Kam se může šampionát…

18.01.2021 13:12 Přestože se tvrdilo, že rozhodnutí o budoucnosti letošního hokejového světového šampionátu padne…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama