Během nouzového stavu mejdan? Pro bývalého extraligového gólmana žádný problém

Přestože se republika nachází kvůli pandemii koronaviru v nouzovém stavu a je zákaz shromažďování, někteří naši spoluobčané ovšem stále na vládní nařízení nebere žádný ohled. Třeba takovému bývalému extraligovému brankáři Martinu Růžičkovi. Ten podle informací TV Nova měl v úterý v jedné z pardubické restaurací pořádat soukromý mejdan, přičemž se mě+l pak dostat do sporu s jedním policistou, kterému měl strhnout roušku.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Hokej, ilustrační foto
doporučujeme

V úterý večer si měla policejní hlídka všimnout světla v jedné z pardubických restaurací navzdory nařízení vlády o uzavření podobných zařízení během karantény a když do ní vstoupila, spatřila tancující lidi na stole. V restauraci byl přítomen i zmiňovaný bývalý extraligový brankář Martin Růžička, jenž pak měl policistům vysvětlovat, že sedm nebo osm žen, které s ním v restauraci tehdy byly, jsou jeho zaměstnankyně a že se nejedná o žádný večírek. „Majitel byl vyzván k předložení občanky, což udělal, ale v nestřežené chvíli si ji vzal zpátky a už ji nechtěl policistům vydat," řekla k situaci Markéta Janovská, tisková mluvčí policie Pardubického kraje.

Policie tedy musela sáhnout k donucovacím prostředkům. „Majitel se začal bránit, policistovi strhl z obličeje roušku a z ucha mu vytrhl a poškodil příposlech radiostanice. Během toho všeho se zbytek osazenstva snažil majitele vytrhnout z rukou policie a znovu jsme použili donucovací prostředky," pokračovala Janovská.

Bývalému hokejistovi, jenž předváděl své brankářské umění jak v Pardubicích, Mladé Boleslavi i v Chomutově, kde nakonec skončil před dvěma lety svou kariéru, bylo na místě podle policejní mluvčí naměřeno 1,59 promile alkoholu a jeho společnice byly taktéž v podnapilém stavu.

Následně byl Růžička policií zajištěn, zanedlouho ho ale zase propustila. Růžičky se pak ve výpovědi zastala provozní restaurace, která také mluvila o tom, že se nejednalo o večírek. Podle provozní pak Růžička prý v žádném případě nestrhával roušku z úst jednoho z pocistů, jak sama policie tvrdí. „Žádná rouška stržena nebyla, je to trapný," řekla.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hokejové Vítkovice se dohodly s hráči na snížení platů o polovinu

03.04.2020 03:47 Vedení hokejových Vítkovic se domluvilo při pandemii koronaviru s hráči na snížení březnových a…

Růžička potvrzen hlavním trenérem Hradce Králové i pro příští sezónu

02.04.2020 17:35 Aktualizováno Během předčasně ukončené extraligové sezóny 2019/20 přišel do Hradce Králové coby rovnocenný…

Přijde posila jako hrom? Extraligový nováček z Budějovic očekává hvězdného…

01.04.2020 11:03 Hokejisté Českých Budějovic se stali pro nadcházející sezónu 2020/21 nováčkem Tipsport Extratligy a…

Slavný slovenský klub provedl radikální krok. Kvůli koronaviru tam…

01.04.2020 10:15 Nejen v Česku skončila předčasně sezóna 2019/2020 nejvyšší hokejové soutěže. Kvůli aktuální…

Související:

Právě se děje

Další zprávy