Boston se musí v přípravě obejít bez Pastrňáka. Český reprezentant je v karanténě

Bez nejlepšího kanonýra základní části kanadsko-americké NHL, českého útočníka Davida Pastrňáka se musí v přípravě na restart soutěže jeho Boston. A to proto, že se kvůli tomu, že byl ve styku s nakaženým covidem-19, v současnosti nachází v karanténě. Jak informuje server The Athletic, to, že je David Pastrňák v karanténě, potvrdil jeho agent J. P. Barry.

Hokejista Bostonu Bruins David Pastrňák.
doporučujeme

Přípravného kempu Bostonu se Pastrňák zúčastnil pouze jeden den, přičemž úvodní dva tréninky musel český forvard oželet kvůli tomu, že coby pro hráče z Evropě pro něj platila povinná karanténa poté, co se vrátil z Evropy. Sice se pak tento týden ve středu do klubové přípravy zapojil, ale od té doby pro změnu nebyl k dispozici jiný český legionář v týmu Ondřej Kaše. U něj není oficiálně zatím vůbec známo, co je s ním. K oběma českým hráčům Boston Bruins pouze uvedly, že nejsou "zdravotně nezpůsobilí ke hře".

Nyní není vůbec jasné ani to, jak dlouho bude muset být Pastrňák mimo hru. Připomeňme, že se díky tomu, že Bioston vyhrál základní část, zúčastní play-off, kterým bude od 1. srpna pokračovat stále ještě přerušený ročník NHL 2019/20. Poprvé se bostonští Medvědi v turnaji o nasazení do 1. kola vyřazovací části představí 2. srpna. V jednom ze dvou pořadajících amerických měst, v Torontu, se utká s Washingtonem, Tampou Bay a Philadelphií.

David Pastrňák je jednou z hlavních opor bostonského klubu v této sezóně. Během 70 duelů zaznamenal celkem 48 gólů a díky tomu se tak podělil s Alexandrem Ovečkinem z Washingtonu o trofej pro nejelepšího kanonýra základní časti NHL. Co se týče druhého Čecha Ondřeje Kašeho, tak ten je součástíBostonu poté, co sem v únoru přišel z Anaheimu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rozhodnuto! Letošní hokejové MS se bude konat pouze v Lotyšsku

02.02.2021 20:01 V úterý Mezinárodní hokejová federace IIHF konečně rozlouskla nejožehavější otázkzu posledních…

Dánsko, Slovensko a Litva? Lotyšsku se nabídl překvapivý možný…

20.01.2021 13:33 Dosud se mluvilo pouze o třech variantách, jak by mohlo celé martýrium kolem hledání nového…

IIHF svým rozhodnutím vytvořila precedens, protestuje Bělorusko proti…

19.01.2021 15:36 Dalo se předpokládat, že reakce na pondělní rozhodnutí Rady Mezinárodní hokejové federace IIHF o…

Rozhodnuto. Bělorusku bylo odebráno pořadatelství letošního hokejového MS

18.01.2021 18:38 V posledních dnech se řešilo, jak to nakonec bude s pořadatelstvím letošního mistrovství světa v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama