Náhrada za Varaďu známa. Hokejovou dvacítku povede současný asistent u A-týmu

Nedávno Český svaz ledního hokeje neprodloužila končící dvouletou smlouvu s dosavadním hlavním trenérem hokejové "dvacítky" Václavem Varaďou a to poté, co se vyhodnotilo mistrovství světa této věkové kategorie, které se na přelomu roku konalo v Ostravě a v Třinci, jako neúspěch. Nyní už se ví, kdo je jeho nástupcem. Stává se jím současný asistent trenéra Miloše Říhy u A-týmu také bývalý asistent současného šéftrenéra reprezentací Filipa Pešána, když byl ještě koučem v Liberci, Karel Mlejnek.

Přidejte svůj názor

MS v hokeji 2019
doporučujeme

"Důvěry si velmi vážím a práci u juniorské reprezentace vnímám jako obrovský závazek i zodpovědnost. Ve zbývající části sezony zůstává prioritou dospělá reprezentace. Po jejím skončení se ovšem budu naplno věnovat juniorskému výběru a ukončím i trenérské a manažerské působení na klubové úrovni," nechal se slyšet po oznámení jeho nástupu do nové funkce  Mlejnek. Ten mimochodem vedle reprezentačního A-týmu pracuje i pro hokejový Sokolov, kde je nejen hlavním koučem, ale i sportovním manažerem.

S juniorským hokejem má Mlejnek zkušenosti především ze svého působení v Karlových Varech, kde byl mezi lety 2013 a 2016 a kde působil u mládežnických mužstev. Tam figuroval nejen jako asistent trenéra, ale později i jako hlavní trenér. Poté následující dva roky byl v Liberci, kde byl pravou rukou Filipa Pešána.

Připomeňme, že Mlejnkův předchůdce Varaďa působil u dvacítky od roku 2017, kdy nahradil Jakuba Petra. Na posledních dvou světových šampionátech skončil se svým týmem vždy sedmý.

Loading...
Témata: hokej | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemětřesení v hokejové Spartě! Po nevydařených výsledcích končí nejen kouč…

30.01.2020 16:28 Po posledních příliš nevydařených výkonech už na lavičce hokejové pražské Sparty neuvidí nejen…

Velké změny v reprezentacích! Hokejovou dvacítku už nepovede Varaďa,…

23.01.2020 19:15 Po čtvrtečním jednání výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje se pořadně zatřáslo v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama