Problémy českých hokejistů v NHL. Po Patrňákovi jsou v karanténě i Voráček s Krejčím

David Pastrňák společně s Ondřejem Kašem působící v Boston Bruins nejsou jedinými českými legionáři v kanadsko-americké NHL, kteří mají v současnosti problém s tím, že se nemůžou zúčastňovat přípravy na restart soutěže kvůli tomu, že musejí být v karanténě. Ten samý problém totiž po těchto Češích má nyní i Jakub Voráček z Philadephie a další český hokejista hrající za Boston David Krejčí. U všech jejich kluby kontsatovaly, že momentálně jsou "zdravotně nezpůsobilí k účasti".

Jakub Voráček
doporučujeme

Právě takovýto důvod absence se teď objevuje u každého hokejisty. Žádné další bližší informace se veřejnost jen tak od klubů nedozví. Takovouto formulku uvedl generání manažer Letců z Philadelphie Chuck Fletcher v případě Jakuba Voráčka.

"Je to smůla, když nám schází v této době, ale obávám se, že taková je teď realita. Týmy budou prostě muset být odolné a nějak se s tím vypořádat," uvedl Voráčkův spoluhráč Brad Marchand, zkušená opora týmu Bostonu, jemuž chybí kvůli karanténě hned devět hráčů včetně Davida Pastrňáka. Ten musel do karantény kvůli tomu, že byl v kontaktu s nakženým, sám měl test na covid-19 negativní.

V sobotu vedle těch, kteří se nacházejí v karanténě, se v sobotu neobjevil na tréninku ani gólman Bostonu Tuukka Rask. Toho totiž nepříjemně trefil kotouč. "Nejsou to zrovna dobré zprávy. Chceme mít Pastrňáka i ostatní kluky na ledě. Ale všichni to berou velmi vážně a rozumí tomu, co je třeba, abychom to zvládli a byli dobře připravení. Je třeba nosit roušky a starat se o sebe. Bude prima, až budou všichni kluci zase zpátky," řekl k situaci obránce mužstva Charlie McAvoy.

Pastrňák s Kašem mají problém. Měli porušit karanténu

Bostonští David Pastrňák a Ondřej Kaše mají vdle toho, že se nemůžou zúčasrnit klubové přípravy na krku ještě jeden problém. Jak totiž uvedl sám kouč Bostonu Bruce Cassidy, oba hráči jsou izolováni od ostatníchh navíc ještě z disciplinárních důvodů a to proto, že na sociálních sítích koluje fotka, na které jsou oba vidět v noci o minulém víkendu, tedy už v době, kdy pro ně platila dvoutýdenní karanténa, na jedné z ulic North Endu poblíž Bostonu.

"Ne, nejde o žádné osobní potrestání těchto dvou kluků. Tohle není ten případ. Nikoho z týmu teď za nějaké individuální provinění takhle nepostihujeme. Jde pořád o to samé, jsou teď zdravotně nezpůsobilí ke hře. Strašně rád bych vám řekl něco jiného, ideálně i lepšího, ale teď je to prostě takhle," řekl k tomu Cassidy.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejen ve fotbale, i v hokeji řádí covid-19. Je ohrožena soutěž Generali…

25.07.2020 17:17 Má to být premiéra nové soutěže, která by měla být zároveň i přípravou na nadcházející sezónu…

Hokejisté Litvínova musí kvůli nákaze v týmu do karantény

23.07.2020 18:08 Hokejisté Litvínova přerušili kvůli nákaze koronavirem v týmu přípravu na novou extraligovou sezonu…

Hokej zamíří do horského prostředí. Ve Špindlerově Mlýně se pod širým…

21.07.2020 19:03 To, o čem se před několika dny v tuzemském hokejovém zákulisí začalo mluvit, se nyní potvrdilo. V…

Boston se musí v přípravě obejít bez Pastrňáka. Český reprezentant je v…

18.07.2020 11:52 Bez nejlepšího kanonýra základní části kanadsko-americké NHL, českého útočníka Davida Pastrňáka se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama