Problémy českých hokejistů v NHL. Po Patrňákovi jsou v karanténě i Voráček s Krejčím

David Pastrňák společně s Ondřejem Kašem působící v Boston Bruins nejsou jedinými českými legionáři v kanadsko-americké NHL, kteří mají v současnosti problém s tím, že se nemůžou zúčastňovat přípravy na restart soutěže kvůli tomu, že musejí být v karanténě. Ten samý problém totiž po těchto Češích má nyní i Jakub Voráček z Philadephie a další český hokejista hrající za Boston David Krejčí. U všech jejich kluby kontsatovaly, že momentálně jsou "zdravotně nezpůsobilí k účasti".

Jakub Voráček
doporučujeme

Právě takovýto důvod absence se teď objevuje u každého hokejisty. Žádné další bližší informace se veřejnost jen tak od klubů nedozví. Takovouto formulku uvedl generání manažer Letců z Philadelphie Chuck Fletcher v případě Jakuba Voráčka.

"Je to smůla, když nám schází v této době, ale obávám se, že taková je teď realita. Týmy budou prostě muset být odolné a nějak se s tím vypořádat," uvedl Voráčkův spoluhráč Brad Marchand, zkušená opora týmu Bostonu, jemuž chybí kvůli karanténě hned devět hráčů včetně Davida Pastrňáka. Ten musel do karantény kvůli tomu, že byl v kontaktu s nakženým, sám měl test na covid-19 negativní.

V sobotu vedle těch, kteří se nacházejí v karanténě, se v sobotu neobjevil na tréninku ani gólman Bostonu Tuukka Rask. Toho totiž nepříjemně trefil kotouč. "Nejsou to zrovna dobré zprávy. Chceme mít Pastrňáka i ostatní kluky na ledě. Ale všichni to berou velmi vážně a rozumí tomu, co je třeba, abychom to zvládli a byli dobře připravení. Je třeba nosit roušky a starat se o sebe. Bude prima, až budou všichni kluci zase zpátky," řekl k situaci obránce mužstva Charlie McAvoy.

Pastrňák s Kašem mají problém. Měli porušit karanténu

Bostonští David Pastrňák a Ondřej Kaše mají vdle toho, že se nemůžou zúčasrnit klubové přípravy na krku ještě jeden problém. Jak totiž uvedl sám kouč Bostonu Bruce Cassidy, oba hráči jsou izolováni od ostatníchh navíc ještě z disciplinárních důvodů a to proto, že na sociálních sítích koluje fotka, na které jsou oba vidět v noci o minulém víkendu, tedy už v době, kdy pro ně platila dvoutýdenní karanténa, na jedné z ulic North Endu poblíž Bostonu.

"Ne, nejde o žádné osobní potrestání těchto dvou kluků. Tohle není ten případ. Nikoho z týmu teď za nějaké individuální provinění takhle nepostihujeme. Jde pořád o to samé, jsou teď zdravotně nezpůsobilí ke hře. Strašně rád bych vám řekl něco jiného, ideálně i lepšího, ale teď je to prostě takhle," řekl k tomu Cassidy.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trápící se Pardubice má nově pozvednout Král. Ve spolupráci se Sýkorou a…

21.11.2020 18:33 Hokejové Pardubice měly před touto sezónou 2020/21 velké ambice, zvláště poté, co do východočeského…

Vedle testování na koronavirus i testy na drogy a doping. Tím vším si…

21.11.2020 16:51 Hokejisté Pardubic neprocházejí v posledních dnech zrovna tím nejlepším obdobím. V extralize zatím…

Z Minsku do Moskvy? Šéf IIHF Fasel už má plán B v otázce pořadatelství…

19.11.2020 23:10 Nečekaný zvrat přichází v otázce pořadatelství hokejového mistrovství světa v příštím roce. To se…

Nejen fotbal, ale i hokej v Česku chce hrát. Král s Řezníčkem poslali…

31.10.2020 17:07 Několik dní poté, co poslali otevřený dopis českému premiérovi kapitáni fotbalové Sparty, Slavie a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama