Skvělý Třinec! Na nejstarším hokejovém turnaji v Davosu si zahraje finále

Čeští hokejoví fanoušci vzhledem k tomu, co Třinec předváděl na Spenglerově poháru minulý rok, od Třince nečekali rozhodně žádné zázraky. O to větší jsou výkony, které moravskoslezský klub na nejstarším hokejovém turnaji na světě hraném tradičně ve švýcarském Davosu, skutečně překvapením. Poté, co dokázal postoupit v neděli ze čtvrtfinále do semifinále, nyní dokázali třinečtí porazit i další švýcarský klub v turnaji Ambri-Piotta a o silvestrovském poledni si tak zahrají finále Spengler Cupu, což se českému klubu naposledy povedlo v roce 2004, kdy si tedy finále tohoto turnaje zahrála Sparta.

Hokejisté HC Oceláři Třinec

Semifinálový duel nezačal pro třinecké, které v těchto vede jako trenér Marek Zadina, jinak asistent, ovšem protože jinak hlavní trenér Václav Varaďa je nyní u reprezentnační dvacítky, tak ho zadina zaskakuje, ne zrovna nejlépe. Prohrávali totiž už po čtyřech minutách hry, kdy se trefil Dal Pian. Na vyrovnání si Třinec počkal až do závěru druhé třetiny, kdy skóroval Ondřej Kovařčík. Ve 47. minutě dostal Třinec do vedení Dravecký, ale duel šelpřeci jenom do prodloužení, protože o pět minut později se trefil Flynn. Jeho branku museli ještě rozhodčí potvrdit u videa.

V prodloužení hraném 3 na 3 pak rozhodl o senzačním třineckém postupu Stránský, když vsítil rozhodující branku po přečíslení dva na jednoho. Třinec si tedy o Silvestru zahraje v Davosu finále s výběrem Kanady, se kterým se utkal už v úvodu turnaje ve skupině a prohrál s ním 1:4.

Výběr Kanady prokázal svou kvalitu i ve svém pondělním semifinále s finským Turku, který porazil jasně 6:0. Ve finále, kam se Kanada probojovala popáté za sebou bude chtít rozhodně bojovat o svůj již 16. triumf na tomto davoském turnaji.

Hokejový Spengler Cup v Davosu - semifinále (30.12.2019):

Ambri-Piotta - Třinec 2:3 v prodloužení
Branky: 4. Dal Pian, 52. Flynn - 40. O. Kovařčík, 47. Dravecký, 62. Stránský

Související:

Právě se děje