Dubovská bude na finské Levi vzpomínat v dobrém. Ve slalomu skončila desátá!

Skvělý start do nové sezóny Světového poháru v alpském lyžování si o tomto víkendu připsala na své konto česká reprezentantka Martina Dubovská. O tomto víkendu se totiž jely dva závody ve slalomu ve finském Levi a zatímco v sobotu v něm skončila na slušném třináctém místě, v neděli si toto umístění ještě více vylepšila. Po prvním kole figurovala na parádním osmém místě, nakonec po kole druhém mohla být spokojena i za konečné 10. místo. Stejně jako v sobotu, tak i v neděli závod ve finském Levi ovládla Slovenka Petra Vlhová.

Že se osmadvacetileté rodačce z Třince Martině Dubovské právě ve finském lyžařském středisku Levi daří, mohli fanoušci tohoto sportu zaregistrovat už loni, kdy se tehdy umístila na parádní deváté pozici, což tak bylo její nejlepší umístění v kariéře. Nyní toto své nejlepší umístění na stejném místě atakovala a mohla ho i vylepšit. Nakonec se tak nestalo, neboť pouze o setinu sekundy za svým maximem zaostávala a nakonec uzavírala první desítku po nedělním závodě.

Naši východní sousedé jsou po tomto víkendu ještě daleko spokojenější, neoť ve startovní listině ani tentokrát nechyběla jejich hvězda Petra Vlhová a stejně jako v sobotu, tak i v n eděli ve finském Levi triumfovala. V neděli to byl velmi těsný souboj se Švýcarkou Michelle Gisinovou, se kterou se po prvním kole dokonce o vedení v závodě dělila, druhá jízda byla ale ze strany Vlhové už o 31 setin rychlejší než soupeřka. Na třetím místě pak stejně  jako v sobotu skončila Rakušanka Katharina Liensbergerová.

"Nebylo to vůbec jednoduché. Je těžké tady vyhrát a vítězství potvrdit je ještě náročnější. Dnes jsem se sama dostala pod tlak a před druhým kolem jsem věděla, že musím ještě více zabrat. Odjíždím z Levi s velkým sebevědomím. Už jsem letos měla hodně síly a teď mám i sebedůvěru," nechala se slyšet po závodě světová šampionka v obřím slalomu, která se tak mohla radovat z pátého vítězství ve slalomu SP v roce 2020.

Na rozdíl od soboty se tentokrát na stupně vítězů nedostala Američanka Mikaela Schiffrinová, která se v sobotu do seriálu Světového poháru vrátila po pauze trvající 300 dní. Tentokrát totiž na první Slovenku, na svou současnou největší rivalku, ztrácela 93 setin a umístila se až na paté pozici. Před dní se ještě na čtvrté místo dostala Švýcarka Wendy Holdenerová.

Co se týče celkového pořadí Světového poháru, tak v něm vede v současnosti Petra Vlhová o 85 bodů před druhou Gisinovou, nejlepší Češka Dubovská, která mimochodem byla v nedělním druhém kole pouze o setinu pomalejší než Schiffrinová či Holdenerová, se nachází na výtečném 13. místě.

Dodejme, že dalšími Českami ve Světovém poháru byly Gabriela Capová (57. čas v nedělním závodě) a Elese Sommerová (poslední 59. čas v neděli ve finském Levi).