NASCAR v květnu restartuje čtyřmi závody sezonu

Americký seriál automobilových závodů NASCAR hodlá 17. května restartovat sezonu, kterou přerušila pandemie koronaviru. Na okruhu Darlington Raceway v Jižní Karolíně se bude závodit bez diváků. Během deseti dnů by se podle zhuštěného programu měly uskutečnit čtyři závody na dvou tratích.

NASCAR 2020
doporučujeme

V sérii NASCAR se naposledy závodilo 8. března ve Phoenixu, z plánovaných 36 závodů se stihly uspořádat jen čtyři. Nyní by se mělo za mimořádných opatření jet dvakrát v Darlingtonu na zdejším nejstarším okruhu v seriálu, poté se šampionát přesune do Charlotte.

Závodní program se bude muset obejít bez tréninků, kvalifikace se pojede jen při tradičním podniku 600 mil v Charlotte 24. května. Účastníci budou muset používat ochranné pomůcky a čekají je i zdravotní kontroly, než dostanou povolení ke vstupu do areálů.

USA jsou pandemií koronaviru postiženy nejvíce. Covidem-19 v zemi onemocnělo přes milion lidí a téměř 62 tisíc Američanů s nemocí zemřelo.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

OBRAZEM: Masaryk Racing Days & BOSS GP 2020

07.09.2020 04:46 Na Masarykově okruhu v Brně se o minulém víkendu (04. - 06.09.2020) konal jediný automobilový…

Neštěstí na Orlickoústecku: Při závodech do vrchu zahynul jezdec Jiří Los

22.08.2020 15:07 Aktualizováno Při závodech automobilů do vrchu v Albrechticích na Orlickoústecku zemřel dnes ráno jezdec Jiří Los…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama