131. Velká pardubická ve znamení pádů. Nakonec triumfoval překvapivě Talent

Slavný mezinárodní dostihový závod konající se v České republice Velká pardubická měla tradičně o druhé říjnové neděli na programu svůj již 131. ročník. Přestože do závodu odstartovalo celkem 18 koní, cílem jich proběhla nakonec polovina, přičemž se cíle nedočkali takoví favorité, jakými byli Player s Kaiserwalzerem, kteří ztroskotali na Taxisově příkopu a také Theophilos, jehož cesta závodem skončil v jeho polovině. Jako první pak protbnul letos pomyslnou cílovou pásku Talent s žokejem Pavlem Složilem.

Dostihy (iliustračn foto)

Nejprve tedy osmnáctičlenné startovní pole přišlo o Pleyera s Kaiserwalzerem, kteří tedy nezvládli nově upravený Taxisův příkop a postupem času pak o naděje na dojezd do cíle přišli ještě Lombargini, Sztorm, předloňský vítěz Theophilos či další svěřenec legendárního Josefa Váni Mahe King. Žokejem posledně jmenovaného koně byl mimochodem pětinásobný šampion nejtěžšího závodu v Evropě Jan Faltejsek.

Co se týče loňského vtěze závodu Hegnuse, tak ten se naknec umístil na páté příčce za dalším vítězem, tentokrát z roku 2017, No Time To Lose. Toho mimochodem pasovaly sázkové kanceláře na roli favorita letošního ročníku s kurzem 4:1. Žokejem No Time To Lose byl Ondřej Velek.

Po závodě byli šťastni pochopitelně ti, kteří si vsadili na Talenta se třiadvacetiletým žokejem Složilem. Ten měl kurz 25:1 a nakonec letošní ročník opanoval. Do cíle dorazil v čase 9:12,79 minuty, přičemž se tak jedná o sedmý nejrychlejší čas v historii tohoto závodu.

Konečné pořadí 131. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou (6900 m, šestiletí a starší koně, dotace 3,000.000 Kč) - (10.10.2021):

1. Talent (žokej Složil, trenérka Kabelková, stáj DS Kabelkovi)
2. Evžen (ž. Myška)
3. Mr Spex (ž. Kratochvíl)
4. No Time To Lose (ž. Velek)
5. Hegnus (ž. Matuský)
6. Star (ž. Brečka). Výrok: boj 1 - 5 - 5 - 3/4 - 11

Některé boxerské zápasy na olympiádě v Riu byly zmanipulované, tvrdí…

30.09.2021 16:46 Vyšetřovatel Richard McLaren se ve čtvrtek nechal slyšet, že některé boxerské zápasy na Letních…

Veslař Ondřej Synek ukončil kariéru. Učinil tak ze zdravotních důvodů

23.09.2021 11:26 Ve svých osmatřicet letech se ve čtvrtek rozhodl ukončit svou bohatou kariéru veslař Ondřej Synek.…

Související:

Právě se děje

reklama