Letní olympijské hry v Tokiu se letos neuskuteční. Až příští rok

To, o čem se v posledních dnech a týdnech v souvislosti s aktuální pandemií koronaviru nejvíce debatovalo, se stalo nakonec skutečností. Po telefonickém úterním jednání japonského premiéra Šinzó Abeho a prezidenta Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Thomase Bacha se obě strany dohodly na tom, že leto sse rozhodně Letní olympijské hry v Tokiu neuskuteční. Sportovci se tak budou připravovat až na příští rok 2021, na který byl tento sportovní svátek nově odložen.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

olympiáda
doporučujeme

Po zmiňovaném jednání japonského předsedy vlády a prezidenta MOV pak Šinzó Abe potvrdil světu, že největší sportovní svátek, původně plánovaný na tento rok, se letos konat nebude. "Navrhnul jsem odložit hry zhruba o rok a prezident Mezinárodního olympijského výboru Bach s tím jednoznačně souhlasil," řekl konkrétně. Nad tímto výsledkem z tohoto biraterálního jednání se bude v nejbližších dnech zabývat výkonná rada MOV a to během narychlo svolaného konferenčního hovoru.

Původní termín Her byl od 24. července do 9. srpna tohoto roku a že nakonec tedy Hry byly odloženy, tak takováto situace se v historii Her stala vůbec poprvé. V minulosti se totiž některé Hry rovnou nekonaly vůbec, jako například ve válečných letech 1916, 1940 a 1944, přičemž během druhé světové války se jedny z Her měly konat taktéž v Japonsku. V 80. letech (konkrétně v letech 1980 a 1984) ovlivnily Hry probíhající studená válka a bojkoty jednotlivých výprav.

Že se letos Hry v Tokiu konat nebudou, bylo pomalu jasné poslední dobou všem. Proti konání Her v tomto roce byly postupně olympijské výbory ve Španělsku, Brazílie, Norska i Polska. Kanada se pak nechala slyšet, že své sportovce letos určitě na do Tokia nepošle a to jak na olympiádu, tak na paralympiádu, v Austrálii pak už vyzvali sportovce, aby se chystali spíše na rok 2021.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Golfové British Open se letos kvůli koronaviru neuskuteční

06.04.2020 18:11 Golfové British Open se letos kvůli pandemii koronaviru neuskuteční. Oznámili to pořadatelé…

Ruská antidopingová agentura přerušila testování, důvodem je nařízení…

04.04.2020 19:52 Ruská antidopingová agentura (RUSADA) kvůli pandemii koronaviru nezačne provádět dopingové kontroly…

Olympijské hry v Tokiu začnou příští rok 23. července

30.03.2020 17:04 Aktualizováno Odložené letní olympijské hry v Tokiu se v příštím roce uskuteční od 23. července do 8. srpna.…

Olympijské hry v Tokiu by mohly začít příští rok 23. července, uvádí…

29.03.2020 10:12 Aktualizováno Letní olympijské hry v japonském Tokiu, které byly odloženy kvůli aktuální pandemii koronaviru až…

Související:

Právě se děje

Další zprávy