Davidová ve stíhačce vedla, skončila devátá. Charvátová závod nedokončila

V neděli pokračoval třetí podnik letošního biatlonového Světového poháru 2020/21 v rakouském Hochfilzenu stíhacím závodem žen. Do něj za českou reprezentaci odstartovaly pouze dvě závodnice a to Markéta Davidová a Lucie Charvátová. Daleko lépe se však v závodě dařilo první jmenované, která dokonce během závodu i celé startovní pole vedla, protože ale kromě úvodní položky vleže, pak při dalších střelbách Davidová vždy jednou chybovala, skončila nakonec na deváté pozici. To Lucie Charvátová jen potvrdila, že střelecky na tom není kdovíjak dobře a na jedné z položek dokonce chybovala hned pětkrát a nakonec závod nedokončila. O čelo závodu se do koce závodu praly Norka Marte Roeiselandová a Běloruska Dzinara Alimbekavová. Nakonec tento souboj lépe i s jednou chybou při poslední střelbě na kontě norská závodnice.

Markéta Davidová

Klimatické podmínky byly při samotném startu ženského stíhacího závdu ideální, vítr rozhodně závodnice netrápil. Nicméně začínalo poměrně silně sněžit. Jako první do stíhačky odstartovala Běloruska Dzinara Alimbekavová, se startovním číslem pět pak o 19 vteřiin později i Češka Markéta Davidová. Druhá česká reprezentantka Lucie Charvátová pak vyrazila do závodu jako pětadvacátá s více než mimnutovou ztrátou na první biatlonistku.

Netrvalo dlouho a Davidová se zavěsila za vláček biatlonistek tvořící Francouzkou Simonovou, Němkou Preussovou a Norkou Roeiselandovou. Ztráta těchto závodnic na vedoucí Bělorusku činila připříjezdu na prcvní zastávku na střelnici jen několik málo sekund. První střelbu vleže Alimbekavová zvládla bezchybně, stejně jako Davidová. To norská favoritka Tiril Eckhoffová hne třikrát zastřílela mimo. Co se týče Lucie Charvátové, ta tehdy chybovala pouze jednou.

Přestože se po první střelbě Davidová objevovala na výtečné třetí pozici, zanedlouho byl obrázek závodu pro českého fanouška ještě lepší. Po pádu Alimbekavové se totiž Davidová dostala rovnou na vedoucí pozici. Naopak Charvátová se v tu chvíli propadla na 31. příčku. K čelu závodu se ale postupně přibližovala Italka Wiererová.

Na řadu přišla druhá střelecká položka vleže, při které už Davidová jednu chybu zaznamenala a stejně "úspěšná" byla i Němka Preussová. Díky tomu tak Wiererová s Alimbekovovou šly do čela závodu. Davidová v tu chvíli byla na páté pozici s dvaadvacetivteřinovým mankem na čelo, Charvátová se díky čisté střelbě posunula na jednadvacátou příčku.

V následujícím třetím kole se na čele závodu ocitlo kvarteto závodnic Wiererová-Roeiselandová-Elvira Öbergová-Alimbekavová, za nimi byla stále Davidová se stejným odstupem. A pak přišla na řadu třetí střelecká položka střílející poprvé vestoje. Do vedení se tehdy Roeiselandová následovaná Alimebavovou. To Davidová opět chybovala pouze jednou, stejně jako Wiererová. Naděje na slušné umístění v závodě zhasly tehdy pro Charvátovou, která minula všechny terče.

Před závěrečnou střelnou vestoje se postupně navyšoval náskok Roeiselandové před dotírající Běloruskou. Mohla si tak v klidu dovolit i jednu chybu na střelnici, neboť i pak figurovala na vedoucí pozici. Davidová v tu chvíli byla až osmá s téměř minutovou ztrátou. Na stejné pozici se Češka udržela i po poslední střelbě, kde opět jednou minula, nakonec ale do cíle dorazila jako devátá.

Na čele závodu se po závěrečné střelbě nic nezměnilo a celkem s přehledem si tak pro první místo dojela Norka Marte Roeiselandová.

Světový pohár biatlonistek v Hochfilzenu - stíhací závod žen na 10 km (13.12.2020):

1. Röiselandová (Norsko) 29:04,6 (1)
2. Alimbekovová (Bělorusko) +11,0 (0)
3. Simonová (Francie) +20,9 (1)
4. H. Öbergová (Švédsko) +21,4 (0)
5. Knottenová (Norsko) +52,6 (0)
6. Wiererová (Itálie) +1:04,9 (2)
7. E. Öbergová (Švédsko) +1:11,8 (3)
8. Preussová (Německo) +1:13,9 (3)
9. Davidová (ČR) +1:22,0 (3)

....

Charvátová (ČR) nedokončila

Stav SP (po 6 závodech):

1. Röiselandová (Norsko) 271
2. Alimbekovová (Bělorusko) 265
3. H. Öbergová (Švédsko) 259
4. E. Öbergová (Švédsko) 208
5. Wiererová (Itálie) 185
6. Preussová (Německo) 184
7. Eckhoffová (Norsko) 172
8. Knottenová (Norsko) 163

-----

11. Davidová (ČR) 153
53. Charvátová (ČR) 25
64. Jislová (ČR) 3

Best in covid? Podle dat jsou Česko a Slovensko mezi nejhoršími státy světa

03.12.2021 11:25 Podle počtu nakažených koronavirem za posledních sedm dní je na světě nyní nejhorší situace v…

Vojtěch představí protiepidemická doporučení k Vánocům. Mikuláše radí…

03.12.2021 16:56 Ministerstvo zdravotnictví chystá protiepidemická doporučení k vánočním svátkům. Na on-line tiskové…

Vakcinologická společnost nesouhlasí s povinným očkováním proti covidu pro…

03.12.2021 12:19 Vakcinologická společnost nesouhlasí s povinným očkováním proti covidu-19 pro lidi nad 60 let,…

Zemřel Jaroslav Hanuš. Stál za populárním seriálem Život na zámku

02.12.2021 09:48 Dnes ráno zemřel ve věku 70 let Jaroslav Hanuš, režisér úspěšných televizních seriálů Život na…

Vakcína Pfizer/BionTech bude chránit i před omikronem, očekává výrobce

03.12.2021 17:40 Německá společnost BioNTech, která vyvinula vakcínu proti covidu-19 společně s firmou Pfizer,…

Snowboardcrossařka Samková ovládla olympijskou trať v Číně a vyhrála první…

28.11.2021 09:48 Česká reprezentantka ve snbowboiardcrossu Eva Samková vstoupila v neděli do nové sezóny, která bude…

Parádní úvod biatlonové sezóny. Davidová vyhrála první závod Světového…

27.11.2021 14:16 Aktualizováno V sobotu ve švédském Östersundu začala nová biatlonová sezóna 2021/22 a z českého pohledu se…

Skvělý start do olympijské sezóny. Dubovská skončila ve slalomu ve finském…

21.11.2021 15:05 Aktualizováno O tomto víkendu započala nová sezóna zimních sportů, která v únoru příštího roku vyvrcholí Zimními…

Sáblíková skončila na pětikilometrové trati ve Stavangeru čtvrtá. Do…

19.11.2021 19:18 Česká trojnásobná olympijská šampionka v rychlobruslení Martina Sáblíková si zajistila v pátek svou…

Související:

Právě se děje

reklama