Davidová ve stíhačce vedla, skončila devátá. Charvátová závod nedokončila

V neděli pokračoval třetí podnik letošního biatlonového Světového poháru 2020/21 v rakouském Hochfilzenu stíhacím závodem žen. Do něj za českou reprezentaci odstartovaly pouze dvě závodnice a to Markéta Davidová a Lucie Charvátová. Daleko lépe se však v závodě dařilo první jmenované, která dokonce během závodu i celé startovní pole vedla, protože ale kromě úvodní položky vleže, pak při dalších střelbách Davidová vždy jednou chybovala, skončila nakonec na deváté pozici. To Lucie Charvátová jen potvrdila, že střelecky na tom není kdovíjak dobře a na jedné z položek dokonce chybovala hned pětkrát a nakonec závod nedokončila. O čelo závodu se do koce závodu praly Norka Marte Roeiselandová a Běloruska Dzinara Alimbekavová. Nakonec tento souboj lépe i s jednou chybou při poslední střelbě na kontě norská závodnice.

Markéta Davidová
doporučujeme

Klimatické podmínky byly při samotném startu ženského stíhacího závdu ideální, vítr rozhodně závodnice netrápil. Nicméně začínalo poměrně silně sněžit. Jako první do stíhačky odstartovala Běloruska Dzinara Alimbekavová, se startovním číslem pět pak o 19 vteřiin později i Češka Markéta Davidová. Druhá česká reprezentantka Lucie Charvátová pak vyrazila do závodu jako pětadvacátá s více než mimnutovou ztrátou na první biatlonistku.

Netrvalo dlouho a Davidová se zavěsila za vláček biatlonistek tvořící Francouzkou Simonovou, Němkou Preussovou a Norkou Roeiselandovou. Ztráta těchto závodnic na vedoucí Bělorusku činila připříjezdu na prcvní zastávku na střelnici jen několik málo sekund. První střelbu vleže Alimbekavová zvládla bezchybně, stejně jako Davidová. To norská favoritka Tiril Eckhoffová hne třikrát zastřílela mimo. Co se týče Lucie Charvátové, ta tehdy chybovala pouze jednou.

Přestože se po první střelbě Davidová objevovala na výtečné třetí pozici, zanedlouho byl obrázek závodu pro českého fanouška ještě lepší. Po pádu Alimbekavové se totiž Davidová dostala rovnou na vedoucí pozici. Naopak Charvátová se v tu chvíli propadla na 31. příčku. K čelu závodu se ale postupně přibližovala Italka Wiererová.

Na řadu přišla druhá střelecká položka vleže, při které už Davidová jednu chybu zaznamenala a stejně "úspěšná" byla i Němka Preussová. Díky tomu tak Wiererová s Alimbekovovou šly do čela závodu. Davidová v tu chvíli byla na páté pozici s dvaadvacetivteřinovým mankem na čelo, Charvátová se díky čisté střelbě posunula na jednadvacátou příčku.

V následujícím třetím kole se na čele závodu ocitlo kvarteto závodnic Wiererová-Roeiselandová-Elvira Öbergová-Alimbekavová, za nimi byla stále Davidová se stejným odstupem. A pak přišla na řadu třetí střelecká položka střílející poprvé vestoje. Do vedení se tehdy Roeiselandová následovaná Alimebavovou. To Davidová opět chybovala pouze jednou, stejně jako Wiererová. Naděje na slušné umístění v závodě zhasly tehdy pro Charvátovou, která minula všechny terče.

Před závěrečnou střelnou vestoje se postupně navyšoval náskok Roeiselandové před dotírající Běloruskou. Mohla si tak v klidu dovolit i jednu chybu na střelnici, neboť i pak figurovala na vedoucí pozici. Davidová v tu chvíli byla až osmá s téměř minutovou ztrátou. Na stejné pozici se Češka udržela i po poslední střelbě, kde opět jednou minula, nakonec ale do cíle dorazila jako devátá.

Na čele závodu se po závěrečné střelbě nic nezměnilo a celkem s přehledem si tak pro první místo dojela Norka Marte Roeiselandová.

Světový pohár biatlonistek v Hochfilzenu - stíhací závod žen na 10 km (13.12.2020):

1. Röiselandová (Norsko) 29:04,6 (1)
2. Alimbekovová (Bělorusko) +11,0 (0)
3. Simonová (Francie) +20,9 (1)
4. H. Öbergová (Švédsko) +21,4 (0)
5. Knottenová (Norsko) +52,6 (0)
6. Wiererová (Itálie) +1:04,9 (2)
7. E. Öbergová (Švédsko) +1:11,8 (3)
8. Preussová (Německo) +1:13,9 (3)
9. Davidová (ČR) +1:22,0 (3)

....

Charvátová (ČR) nedokončila

Stav SP (po 6 závodech):

1. Röiselandová (Norsko) 271
2. Alimbekovová (Bělorusko) 265
3. H. Öbergová (Švédsko) 259
4. E. Öbergová (Švédsko) 208
5. Wiererová (Itálie) 185
6. Preussová (Německo) 184
7. Eckhoffová (Norsko) 172
8. Knottenová (Norsko) 163

-----

11. Davidová (ČR) 153
53. Charvátová (ČR) 25
64. Jislová (ČR) 3

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česká radost díky Evě Samkové. Česká snowboardcrossařka si dojela pro…

24.01.2021 16:33 Pro svůj celkový již patnáctý triumf ve Světovém pohár ve snowboardcrossu si dojela česká…

I přes pád Puskarčíkové uzavřela česká štafeta elitní desítku. Triumfovaly…

24.01.2021 15:57 V neděli polračuje dalšími svými závody další podnik letošního biatlonového Světového poháru v…

Davidová sahala v masáku v Anterselvě po medaili, skončila na slušném…

23.01.2021 15:25 Aktualizováno Konečně se mohl český biatlon dočkat první medaile v této sezóně biatlonového Světového poháru.…

Ledecká opět zazářila. Ve sjezdu v Crans Montaně dojela druhá. Nerozhodil…

22.01.2021 17:24 Opět ohromila svět. Česká lyžařka Ester Ledecká zazářila v Crans Montaně při závodě Světového…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama