Bůh hromu zneškodní drony. Americká armáda vyvíjí novou zbraň

Americké letectvo testuje mikrovlnný systém THOR III, který dokáže zneškodnit desítky dronů najednou. Nový vysoce výkonný nástroj lze umístit na základnách po celém světe. Systém byl rychle vyvinutý za zhruba 15 miliónů dolarů. Pokud se naplní očekávání, tento systém bude k dispozici někdy v příštím roce.

Přidejte svůj názor 1 komentář

THOR III
doporučujeme

Drony jsou stále častěji využívané jako zbraně na bojištích po celém světě. Navíc se jedná o levný vojenský materiál a není tak problém ho na sebevražedné útoky posílat v rojích. Na obranu se nabízí rušení signálu, jenže to obnáší i riziko rušení vlastní komunikace. Z toho důvodu americké letectvo vyvíjí mikrovlnný systém THOR, který by měl chránit vojenské základny.

Systém čerpá energii z generátorů a je uložen v přepravním kontejneru, což znamená, že ho lze přepravit téměř kamkoliv. Připravit ho do akce trvá jen několik hodin.

Vysokofrekvenční dávky mikrovlnného záření s krátkou vlnovou délkou efektivně deaktivují elektroniku dronů. THOR, který získal jméno podle severského boha hromu, je schopen jednotlivé dávky vypouštět rychle a není tedy problém trefit vícero skupinek za krátkou dobu, píše server The Verge. „Systém funguje jako baterka a cokoliv zachycené v loučí bude staženo mrknutím oka,“ říká programový manažer projektu THOR Amber Anderson

THOR je určen pro obranu před drony v blízké vzdálenosti. Armáda proto začala testování podobného systému, který by měl fungovat na střední až dlouhé vzdálenosti. Jde o větší sestřičku THORa, která nese název CHIMERA. Očekává se, že tento systém bude dodán v průběhu příštího roku.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tajné americké satelity KH-11 odhaleny. Trump omylem prozradil, co…

14.09.2019 12:43 Prezident Spojených států Donald Trump před nedávnem na twitteru zveřejnil tajné satelitní…

Start japonské rakety zhatil požár, mise k ISS je odložena

11.09.2019 08:13 Kvůli požáru u odpalovací rampy v japonském vesmírném středisku na ostrově Tanegašima byl dnes…

"Létající muž" Zapata štve sousedy, udali ho úřadům a policii

10.09.2019 07:52 Desítka sousedů francouzského "létajícího muže" Frankyho Zapaty podala stížnost kvůli jeho…

Nejkřehčí místo světa? Statisíce podmořských kabelů mohou být lehce…

09.09.2019 22:28 Celý svět mezi sebou komunikuje pomocí internetu. Málokdo ale ví o existenci podvodních kabelů,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama