Alexander De Croo (belgický premiér)

TikTok, ilustrační fotografie.

Nejen Česko. S TikTokem na služebních zařízeních má problém i Belgie

Belgický premiér Alexander de Croo dnes oznámil, že kvůli obavám o kybernetickou bezpečnost, soukromí a dezinformace zakazuje používání sociální sítě TikTok na zařízeních vlastněných nebo placených belgickou vládou po dobu nejméně šesti měsíců. Aplikace pro sdílení videí, kterou vlastní pekingská společnost ByteDance, uvedla, že je rozhodnutím zklamána, napsala agentura AP. 
Belgická policie

Útok v Bruselu. Pachatel napadl policisty, jeden z nich zemřel

Útočník v Bruselu napadl nožem policejní hlídku, jeden policista zemřel a nejméně jeden další byl zraněn. Dnes večer o tom s odvoláním na státní zastupitelství informovala agentura Belga. Podle médií útočník volal Alláhu akbar (Bůh je veliký), což příslušné státní zastupitelství nepotvrdilo, ale ani nevyvrátilo.
Alexander De Croo

De Croo považuje neúčast Ruska a Běloruska v Praze za signál o jejich izolaci

Neúčast Ruska a Běloruska na dnešním pražském jednání Evropského politického společenství (EPC) ukazuje podle belgického premiéra Alexandera De Croo jejich izolovanost. Obě země by se podle něj ke společenství mohly přidat jen v případě, že by respektovaly společné hodnoty, jako jsou liberální demokracie a lidská práva.
Belgie, Brusel.

Belgie po zásahu soudu znovu otevírá divadla či kina

V Belgii se ve čtvrtek znovu otevřou divadla, kina či koncertní haly. Příslušné opatření dnes schválila vláda premiéra Alexandera De Croo. Informovala o tom agentura DPA. Státní rada, která je nejvyšší instancí v belgickém správním soudnictví, v úterý zrušila uzavření kulturních zařízení z minulého týdne s argumentem, že kabinet uzávěru dostatečně nezdůvodnil.
Ursula von der Leyenová

Von der Leyenová chce se Scholzem spolupracovat, gratuloval i Macron

Krátce po zvolení Olafa Scholze německým kancléřem svému krajanovi poblahopřála předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Politička, která je členkou konkurenčních křesťanských demokratů, se podle svého vyjádření na twitteru těší na pokračování spolupráce v zájmu silné Evropy.
Belgie, Brusel

Belgie v obavách z mutací zavírá hranice a zvažuje omezení škol

Ačkoli se v Belgii v současnosti šíří koronavirus pomaleji než ve většině evropských zemí a na lidech je patrná únava z mnohaměsíčních zákazů a omezení, čeká je ode dneška další zpřísnění. Vláda ve snaze zabránit množení nakažlivějších mutací viru zakázala lidem opouštět zemi, pokud to není nezbytné.
Vánoční trhy

Vánoce v éře koronaviru: Státy EU chystají jen mírné uvolnění restrikcí

Zlepšení vývoje koronavirové nákazy a blížící se Vánoce vedou vlády řady výrazně zasažených zemí Evropské unie k plánům částečně uvolnit přijatá omezení. Politici se přitom většinou shodují na jasném poselství pro své obyvatele: nečekejte svátky, na které jste zvyklí. Evropská komise ve snaze zabránit příliš rychlému uvolňování a hrozbě třetí vlny viru chystá nezávazná doporučení, jak by se mělo postupovat.
Belgie, Brusel

Brusel zpřísnil omezení, Belgičané kritizují nesoulad úřadů

Stále rychle rostoucí počet lidí nakažených covidem-19 přiměl belgické úřady ode dneška opět přitvrdit v omezování veřejného života. V Bruselu lidé nesmějí vyjít na ulici po desáté večer, zavřela se kina či divadla a střední školy přejdou na dálkovou výuku.
Nizozemsko, ilustrační foto

Nizozemsko hlásí rekordních skoro 8000 nových případů koronaviru

Nizozemsko hlásí rekordní denní přírůstek nákazy koronavirem, za posledních 24 hodin se virus potvrdil u 7984 lidí. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na institut veřejného zdraví RIVM. Belgická vláda dnes oznámila zpřísnění opatření, včetně nočního zákazu vycházení.
Belgie, Brusel

Belgie má jako první země na světě transgenderovou ministryni

Belgie má jako první země na světě ve vládě transgenderovou ministryni. Napsal o tom britský list The Times. V novém kabinetu premiéra Alexandera De Crooa bude zasedat jako zástupkyně zelených Petra De Sutterová, která získala funkci vicepremiérky a bude mít na starosti oblast veřejných služeb.

Aktuálně se děje

před 8 minutami

Aktualizováno před 39 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

před 4 hodinami

Volební štáb hnutí ANO

Volby by ovládlo Babišovo ANO, získalo by přes třetinu hlasů, ukázal průzkum

V říjnových parlamentních volbách by hnutí ANO vyhrálo s 35 procenty hlasů, což představuje zlepšení o jeden procentní bod ve srovnání se zářijovým průzkumem. Druhé místo by patřilo ODS s 13,5 procenty, zatímco třetí příčku obsadilo hnutí SPD s 10,5 procenty. ODS by si polepšila o půl procentního bodu a SPD o jedno procento.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Ilustrační foto

Změny počasí působí škody za bilion dolarů. 100 miliard ročně opravdu nestačí

Jak už server EuroZprávy.cz informoval ve čtvrtek, účastníci klimatické konference COP 28 se dohodli na vytvoření fondu ztrát a škod, aby pomohli chudším zemím vypořádat se s dopady zhroucení klimatu. Podle dohody bude do fondu do roku 2030 přibývat nejméně 100 miliard dolarů ročně, rozvojové země ale uvádějí, že skutečné potřeby se již blíží 400 miliardám dolarů ročně. A podle jiných odhadů částka v následujících letech raketově vzroste.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

WMO: Letošní počasí po sobě zanechalo stopu zkázy a zoufalství. Příští rok bude ještě horší

Letošní rok bude pravděpodobně tím nejteplejším v dějinách měření. Na okraj klimatického summitu COP28 to dnes uvedla Světová meteorologická organizace (WMO) ve své nejnovější zprávě o stavu globálního klimatu. Z ní vyplývá, že lidstvo čekají častější záplavy, požáry, vlny veder a tání ledovců, a příští rok by navíc mohl ten letošní, rekordně teplý, překonat.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy