Boeing 777

Boeing 777, ilustrační foto

Další problémy Boeingu. Letoun musel nouzově přistát v Moskvě

Na moskevském letišti Šeremeťjevo dnes kvůli problémům s motorem nouzově přistál letoun typu Boeing 777. Nákladní stroj ruské společnosti Rossiya Airlines dosedlo na zem v 04:44 místního času (02:44 SEČ), uvedla agentura Reuters. Podle specializované webové stránky FlightRadar24 šlo o patnáct let starý letoun typu Boeing 777-300ER.
Saudi Arabian Airlines Boeing 777-200ER

FAA nařídil po incidentu v Denveru okamžitou kontrolu vybraných Boeingů 777

Americký Federální úřad pro letectví (FAA) nařídil okamžitou kontrolu letadel Boeing 777-200 se stejným motorem, jaký o minulém víkendu začal u jednoho z letadel ve vzduchu hořet. Úřad bezprostředně po nehodě všem aerolinkám doporučil, aby letadla zatím nepoužívaly, nyní doporučení změnil v příkaz provést důkladnou kontrolu titanových lopatek motoru před opětovným nasazením do provozu.
boeing 777

Boeing po problému s motorem doporučil nepoužívat některá letadla

Americký výrobce letadel Boeing doporučil aerolinkám, aby zatím nepoužívaly stroje Boeing 777 se stejným typem motoru, jaký v sobotu způsobil potíže jednomu z letadel ve Spojených státech. Americký Federální úřad pro letectví (FAA) nařídil mimořádnou kontrolu uvedených letadel a některé aerolinky provoz těchto boeingů samy zastavily. Informace o příčinách nehody si dnes vyžádala Agentura Evropské unie pro bezpečnost letectví (EASA). Britský Úřad pro civilní letectví (CAA) dočasně zapověděl strojům s dotyčným motorem britský vzdušný prostor. Jejich provoz zakázala domácím aerolinkám japonská vláda.
Boeing 777, ilustrační foto

V americkém Denveru spadl do rezidenční čtvrti kus motoru letadla

Letadlu amerických aerolinek United Airlines, na jehož palubě bylo 241 lidí, se v sobotu odpoledne místního času (pozdě večer SEČ) krátce po startu z letiště v Denveru porouchal jeden z motorů a začal hořet. Letadlo se bezpečně vrátilo na letiště, ale obrovský kus motoru spadl do rezidenční čtvrti před dveře rodinného domu.
Lidé smutní nad obrovskou tragédií sestřelu Boeingu 777 společnosti Malaysia Airlines letu MH17 nad Ukrajinou (17.7.2014).

Sestřelení letu MH17 na Ukrajině: Dnes se prý dozvíme, kdo za ním stojí

Amsterdam - Před třemi lety byl nad oblastí Donbasu sestřelen dopravní letoun Boeing-777 společnosti Malaysia Airlines, který letěl z Amsterdamu. Dnes to konečně vypadá, že nizozemští vyšetřovatelé zjistili, kdo byl za tragédii zodpovědný. Podle internetového portálu Echo Moskvy bychom se jména obviněných měli dozvědět v následujících hodinách.
Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines, zdroj: Montague Smith

Let MH370 nedá lidem stále spát. USA hlásí obnovu pátracích akcí

Washington/Kuala Lumpur - Tři a půl roků po zmizení Boeingu 777 malajsijských aerolinek se případ oficiálně zavírá, oznámil před měsícem Australský úřad pro dopravu a bezpečnost. Jenže mnozí se s tím spokojit nechtějí, americká společnost tak přichází s lákavou nabídkou - na vlastní náklady obnoví pátrání, a když nic nenajdou, nic si taky účtovat nebudou.
Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines na archivním snímku, autor: Laurent Errera / L'Union, France.

Pravdu o letu MH370 se nikdy nedozvíme. Případ končí

Kuala Lumpur/Perth - Tři a půl roků po zmizení Boeingu 777 malajsijských aerolinek se případ oficiálně zavírá, oznámil Australský úřad pro dopravu a bezpečnost. Ve finálním hlášení vyšetřovatelé vyjadřují lítost nad tím, že ani po takové době nemají potuchy, co se s letem, posádkou a cestujícími skutečně stalo.
Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines

Pátrání po letu MH370: Nové informace

Kuala Lumpur/Peking - Čínský ministr zahraničí Wang I dnes ujistil, že pátrání po letu MH370 bude pokračovat. Austrálie a Malajsie, které se rovněž podílejí na koordinovaném pátrání, přitom v posledních dnech naznačily, že hledání trosek Boeingu 777 by mohlo být brzy zastaveno.
Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines

Pátrání po letu MH370 pokračuje. Způsoby se změní

Kuala Lumpur/Peking - Pokud se do konce května nenajde letadlo MH370 společnosti Malaysia Airlines, které před rokem zmizelo, přehodnotí tři pátrající státy dosavadní postup a vytvoří nový plán. Oznámil to malajsijský ministr dopravy.
Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines na archivním snímku, autor: Laurent Errera / L'Union, France

Rozpadne se vrak letu MH370 dříve, než ho objeví?

Perth - Ztracený Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines bude s největší pravděpodobností na oceánském dně nalezen v dobrém stavu. Skutečnost, že od jeho havárie uplynulo již 10 měsíců by se na kondici vraku neměla příliš projevit. Informuje server news.com.au.
Jedna z problematických stránek se věnuje i ztracenému Beoingu 777 společnosti Malaysia Airlines

Věříte Wikipedii? Děláte chybu

Londýn - Množící se konflikty ve světě kladou výzvu před provozovatele populární internetové otevřené encyklopedie Wikipedia. Je stále nutnější uzamykat editaci některých stránek, množí se "článkové vandalství" a nežádoucí citové zabarvení. I tyto otázky byly probírány na každoroční Wikimanii v Londýně. Informuje server rt.com.

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

Petr Fiala

Vláda schválila novou obrannou strategii, reaguje na válku na Ukrajině

Česko bude mít novou obrannou strategii, která reaguje na aktuální bezpečnostní situaci v Evropě, která se zásadně zhoršila po ruském útoku na Ukrajinu. Dokument schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 4. října 2023. Podpořila také poslanecký návrh novely školského zákona, který mimo jiné zavádí elektronický systém přihlášek na střední školy a rozhodla o dočasném znovuzavedení ochrany vnitřních hranic se Slovenskem na dobu deseti dnů.

včera

včera

včera

včera

Wagnerova skupina v Rostově na Donu (24. června 2023).

Co pro Ukrajinu znamená návrat wagnerovců? Za určitých podmínek představuje vážnou hrozbu

Po srpnovém úmrtí velitele Wagnerovy skupiny Jevgenije Prigožina se zdálo, že budoucnost pro jeho žoldáky nevypadá nijak příznivě. Část z nich se odebrala do Běloruska, zatímco jiní podle nejrůznějších zpráv skončili zpátky v Africe, kde se v minulosti zapojovali do konfliktů v několika státech. Nejnovější zprávy ale hovoří o jejich návratu na Ukrajinu, kde mohou v případě sjednocení pod novým velitelem představovat pro Kyjev vážný problém.

včera

včera

Moungi Bawendi, Louis Brus a Alexej Jekimov

Nobelovu cenu za chemii získala trojice vědců z USA a Ruska za kvantové tečky

Trojice vědců z USA a Ruska letos získala Nobelovu cenu za chemii za své revoluční objevy a výzkum polovodičových nanokrystalů známých jako kvantové tečky. Laureáty jsou Moungi Bawendi, Louis Brus a Alexej Jekimov. Informace o čerstvých vítězích unikla na veřejnost několik hodin před oficiálním oznámením Královské švédské akademie věd.

včera

včera

včera

včera

včera

V Benátkách se zřítil autobus z nadjezdu

Proč došlo k tragédii v Benátkách? Itálie má zatím jediné vysvětlení

Za zřícením autobusu z nadjezdu nad železniční tratí u Benátek, při němž zemřelo nejméně 21 lidí, může podle prvních informací stát chyba řidiče. Čtyřicetiletý Alberto Rizzotto z provincie Treviso je jedinou italskou obětí nehody a policie pracuje s verzí, že zkušený řidič mohl trpět zdravotními problémy.

včera

včera

Policisté zastavili dodávku s migranty

Policisté zadrželi už desítky příchozích migrantů. Slovensko zavádí hraniční kontroly s Maďarskem

Slovenská vláda v Bratislavě dnes rozhodla, že od čtvrtka dočasně zavede kontroly na hranicích s Maďarskem kvůli migrační situaci. Tento krok je pokračováním podobných opatření, která v úterý ohlásily také Česká republika, Polsko a Rakousko. Krátce poté, co Česko začalo na hranicích se Slovenskem kontrolovat vytipovaná vozidla, už policie zachytila desítky nelegálních migrantů.

včera

Politico: USA, EU a Rusko před útokem Ázerbájdžánu tajně jednali o Náhorním Karabachu

Zástupci Spojených států, Evropské unie a Ruska se v září setkali v Turecku na neveřejných mimořádných jednáních, s cílem najít řešení pro složitou situaci týkající se Náhorního Karabachu. Tato schůzka se uskutečnila jen krátce před tím, než Ázerbájdžán zahájil vojenskou ofenzivu, snažící se získat kontrolu nad územím spravovaným etnickými Armény. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy