Bronisław Komorowski

Andrzej Duda

Komorowski skončil. Polsko má nového prezidenta, vyhrál euroskeptik Duda

Varšava - Po sečtení hlasů ve více než 90 procentech polských volebních obvodů má kandidát konzervativní pravice na úřad hlavy státu Andrzej Duda přes 52 procent hlasů, zatímco dosavadní prezident Bronislaw Komorowski necelých 48. Informují o tom polská média, podle nichž již dnes ráno Duda prohlásil, že vystoupí ze své opoziční strany Právo a spravedlnost (PiS). Komorowski uznal porážku již v neděli večer po zveřejnění povolebního průzkumu, který přisoudil jeho sokovi 53 procent hlasů.
Bronislaw Komorowski

Komorowskému teče do bot, narychlo oznámil penzijní reformu

Varšava - Už tuto neděli Poláci vyberou nového prezidenta a Bronislaw Komorowski, současná hlava státu, ztrácí na svého rivala. Výsledek by ještě mohlo možná zvrátit dnešní oznámení, že Komorowski připravuje zákon, díky němuž by lidé mohli odcházet do důchodu po 40 odpracovaných letech.
Andrzej Duda

Komorowskij, nebo Duda? Poražený rocker dal ostře najevo, komu fandí

Varšava - První kolo prezidentkých voleb v Polsku přineslo překvapení, když zvítězil Andrzej Duda nad současnou hlavou státu Bronislawem Komorowským. Na třetím místě skončil rocker Pawel Kukiz. Koho podporuje před rozhodujícím druhým kolem, které se bude konat 24. května?
Andrzej Duda

Polské volby vyhrál v prvním kole Duda. Utká se s Komorowským

Varšava - V prvním kole polských prezidentských voleb zvítězil kandidát konzervativní pravice Andrzej Duda. Získal 34,8 procenta hlasů a s rozdílem jednoho procenta porazil současného prezidenta Bronislawa Komorowského. Oba se utkají ve druhém kole za dva týdny.
Petr Porošenko, ukrajinský prezident

Pieta na Westerplatte: Polsko vyčetlo Rusku agresi, Porošenko se přidal

Varšava - V noci na dnešek se konal pietní akt na gdaňském poloostrově Westerplatte, kde 1. září 1939 oficiálně začala druhá světová válka. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnila desítka politiků v čele s polským prezidentem Bronislawem Komorowským, přítomen byl také český prezident Miloš Zeman. Během projevů zazněla slova kritiky na adresu současného Ruska.
Politici včetně Zemana si v Gdaňsku připomínají konec války

Politici včetně Zemana si v Gdaňsku připomínají konec války

Gdaňsk (Polsko) - Několik evropských představitelů v čele s polským prezidentem Bronislawem Komorowským, českým prezidentem Milošem Zemanem a také generálním tajemníkem OSN Pan Ki-munem si dnes na konferenci s historiky v severopolském Gdaňsku připomněli 70. výročí konce druhé světové války v Evropě.
Koncentrační tábor Osvětim (německy Auschwitz, polsky Oświęcim)

Hádky místo piety: Přestaňme politizovat Osvětim, apeluje Komorowski

Varšava - Svět si připomíná 70. let od osvobození Osvětimi. Do oslav se ale promítly vážné politické spory. Do Polska totiž nebyl pozván ruský prezident Vladimir Putin. A aby toho nebylo málo, dokonce se nesmyslně řešilo to, zda koncentrační tábor Auschwitz osvobodili Rusové, či Ukrajinci.

Aktuálně se děje

před 5 minutami

před 49 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Ruská armáda, ilustrační foto

Kyjev: Rusko přišlo ve válce už o 500 tisíc vojáků

Ukrajinský generální štáb dnes ráno oznámil, že od začátku invaze na Ukrajinu v únoru 2022 přišla ruská armáda o 500 000 vojáků. Tento údaj však není možné nezávisle ověřit, protože Moskva o svých ztrátách neinformuje. Ukrajina navíc nerozlišuje mezi padlými, zraněnými nebo pohřešovanými vojáky.

před 3 hodinami

Ilustrační foto

Desatero kyberbezpečnosti: Zjistěte, jestli máte svá data v bezpečí

Kriminalita v kybernetickém prostoru nijak nepolevuje. V roce 2022 tvořily kybernetické útoky 10 % z celkové kriminality v České republice. Celkem šlo o více než 18 tisíc případů. Útočníci cílí jak na firmy, tak i jednotlivce. Výjimkou nejsou ani děti nebo senioři, kteří často patří k nejohroženějším skupinám. Povědomí o kybernetické bezpečnosti se sice pomalu zvyšuje, útočníci ale stále vymýšlí nové způsoby, jak z obětí vylákat osobní údaje nebo peníze. Přečtěte si, jakých deset základních pravidel ochrání vaše data.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

včera

včera

Princ William se svou rodinou

Princezna Kate se zotavuje z vážné nemoci. Potřebuje dvě věci

Britskou monarchií letos otřásají v základech zdravotní problémy jejích členů. Králi Karlovi III. i princezně Kate byla diagnostikována rakovina. Zatímco panovník se už opět objevuje na veřejnosti, jeho snacha se drží v ústraní. Lidem se ukáže, až dostane zelenou od lékařů. 

včera

včera

včera

včera

Antony John Blinken je americký demokratický politik a právník, od ledna 2021 ministr zahraničních věcí Spojených států amerických v Bidenově vládě.

Blinken dorazí příští týden do Prahy. Česko hostí jednání ministrů zemí NATO

Do Česka příští týden dorazí šéf americké diplomacie Antony Blinken, aby se zúčastnil jednání ministrů zahraničí členských zemí NATO. Informovala o tom agentura Reuters s odkazem na americké ministerstvo zahraničí. Blinken má také jednat s českým protějškem Janem Lipavským (Piráti) a dalšími činiteli o podpoře Ukrajiny či energetické spolupráci.

včera

včera

Policie SR, ilustrační fotografie.

Policie ztotožnila nejméně 50 lidí, kteří schvalovali atentát na Fica

Slovenská policie eviduje po atentátu na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) přes 150 podnětů ohledně možného schvalování pokusu o vraždu. Ve více než 50 případech došlo ke ztotožnění autorů příspěvků, uvedl ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) na páteční tiskové konferenci. 

včera

včera

včera

včera

Ministři zemí EU definitivně schválili nový Kodex schengenských hranic

Ministři členských zemí Evropské unie v pátek v Bruselu definitivně schválili nový Kodex schengenských hranic, který stanovuje pravidla pro řízení vnitřních a vnějších hranic a kontrolu osob překračujících tyto hranice. Uvedla to agentura DPA.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy