HBO

Netflix

Počet Čechů, kteří si předplácí online videotéky, se ztrojnásobil

Počet Čechů, kteří využívají placené streamovací televizní služby jako Netflix nebo HBO Go, se loni během pandemie více než ztrojnásobil. Tyto služby si loni předplácelo 10,5 procenta lidí, zatímco o rok dříve to byla tři procenta. Vyplývá to z aktuálních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ).
Film, ilustrační foto

Z internetu mizí filmy a seriály kritizované za rasismus, část diváků protestuje

Poskytovatelé on-line filmů a seriálů stahují z nabídky snímky kritizované za rasové stereotypy či policejní brutalitu. Činí tak v souvislosti s celosvětovými protesty proti rasismu, které spustila smrt amerického černocha George Floyda, jehož koncem května při zatýkání udusil bělošský policista. Z nabídky tak podle médií mizí třeba i filmová klasika Jih proti Severu.
HBO

Na trh přichází HBO Max, přinese dlouho očekávané Přátele

Na rostoucí trh se streamovacími službami přichází nový hráč - společnost HBO Max. Od středy nabídne mediální obsah firmy WarnerMedia, stejně jako vlastní nové pořady, ale i starší oblíbené seriály, například South Park nebo Přátelé. K posledně jmenovanému při této příležitosti vznikl i speciální nový díl. Jeho služby ale budou dražší než konkurenční Disney+ nebo Netflix.
seriál Hra o trůny (HBO)

HBO natočí prequel k seriálu Hry o trůny

Kabelová televize HBO chce navázat na globální úspěch své televizní adaptace populární fantasy ságy Hra o trůny. Divákům proto nabídne desetidílný seriál o událostech, které jejímu ději předcházely.
Černobyl

Tady odstartoval Černobyl. Turisté mohou nově do velína elektrárny

Černobylská havárie byla jednou z nejhorších jaderných katastrof v historii. Ukrajina nyní zpřístupnila velín elektrárny. Sovětští inženýři v roce 1986 v rámci testu zavřeli chladicí čerpadla a to způsobilo výbuch a požár. Zemřelo nejméně 54 lidí a stovky tisíc obyvatel vystavil radioaktivnímu záření. Po katastrofě bylo evakuováno 50 tisíc obyvatel.
Černobyl

CIA chce vyhodit Černobyl do vzduchu. Rusko natáčí vlastní verzi seriálu

Dramatická pětidílná minisérie Černobyl společnosti HBO má mít ruskou konkurenci, podle agentury RBK seriál o katastrofě na černobylské jaderné elektrárně z roku 1986 točí televize NTV s finanční podporou ruského ministerstva kultury. Podle scénáře, do něhož údajně RBK nahlédla, se ve filmu o černobylskou elektrárnu zajímá americká tajná služba CIA, jejíhož agenta hledá důstojník sovětské kontrarozvědky.
Finále seriálu Hra o trůny je na spadnutí.

Konec Her o trůny se blíží. Co čekat ve velkolepém finále?

Legendární seriál z produkce HBO Hra o trůny spěje pomalu do finále. Zítra v ranních hodinách bude mít premiéru očekávaný první díl z poslední 8. série. Tentokrát se celá série smrskla na šest dílů, z nichž poslední doputuje na obrazovky 19. května. V tomto článku si posvítíme na to, co nás čeká v nejočekávanějším seriálu tohoto roku.
Barack Obama, 44. prezident Spojených států amerických

Mlžení kolem Hry o trůny, tvůrce lhal i Obamovi

Nejpopulárnější seriál světa posledních let Hra o trůny (Game of Thrones) se blíží k premiéře poslední série. Média jsou plná nejrůznějších zajímavostí ohledně natáčení seriálu. Svého času jeden z rešisérů dokonce lhal bývalému prezidentovi USA Barracku Obamovi.

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Euro 2024: Na úvod fotbalového ME domácí Němci deklasovali Skoty 5:1

Lepší začátek evropského šampionátu si domácí německá fotbalová reprezentace nemohla přát. V úvodním zápase turnaje si poradila s neškodnými Skoty, kterým nepomohla ani mohutná fanouškovská podpora v Mnichově. Do karet Němcům hrál i fakt, že od konce prvního poločasu hráli Skotové o deseti lidech. Po prvním poločase už prohrávali 0:3, přičemž ve druhém poločase inkasovali další dvě branky. Ostrované si udělali radost jedinou brankou, která byla navíc ještě vlastní, když se nešťastně trefil Rüdiger. Byla to však jediná kaňka na bezchybném německém výkonu.

včera

Paul Rusesabagina

Hrdina Hotelu Rwanda slaví sedmdesátiny. Poslední roky ale protrpěl

Rwandou před třiceti lety zmítalo násilí, které připravilo o život stovky tisíc lidí. Kulaté sedmdesáté narozeniny slaví v sobotu 15. června muž, který během genocidy zachránil 1 268 lidských životů. Paul Rusesabagina je bývalý hotelový manažer, jehož činy byly mezinárodně oceněny. V posledních letech se však v rodné zemi stal terčem vládnoucích struktur. 

včera

včera

včera

včera

včera

Peter Pellegrini je novým slovenským prezidentem.

Slovensko má nového prezidenta. Pellegrini složil slib a ujal se funkce

Slovensko má nového prezidenta. Peter Pellegrini v sobotu po poledni během slavnostní schůze parlamentu v budově Slovenské filharmonie v Bratislavě složil slib do rukou předsedy ústavního soudu a ujal se funkce, ve které nahradil končící prezidentku Zuzanu Čaputovou. Program inaugurace bude pokračovat v odpoledních hodinách. 

včera

Čaputová jako první slovenská prezidentka provedla zemi velkými krizemi

Slovensko dnes zažívá střídání stráží v prezidentském paláci. Po pěti letech končí na pozici hlavy státu Zuzana Čaputová, která byla první prezidentkou v historii země. Provedla ji velkými krizemi, mandát se rozhodla neobhajovat. Ve funkci ji nahradí Peter Pellegrini. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy