hlavní nádraží

Vít Rakušan (STAN)

Praha kvůli situaci ukrajinských uprchlíků na hlavním nádraží staví stanové městečko

Kvůli situaci ukrajinských uprchlíků na hlavním nádraží v Praze vznikne dočasné přístřeší se zázemím, aby lidé nemuseli spát na chodbách. Pražští hasiči jej začali v Troji stavět ve středu večer. Zapojí se i neziskové organizace, uvedl dnes dopoledne na twitteru ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Praha už nemá volné kapacity pro ubytování běženců přijíždějících do města. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) ráno napsal, že město zvažuje vytvoření stanového městečka pro uprchlíky, což měla být až poslední možnost a vládu před tím varoval.
Praha, hlavní nádraží

Na několika českých nádražích budou hlášení i v ukrajinštině

Na několika tuzemských nádražích začali v minulých dnech používat hlášení v ukrajinštině. Správa železnic (SŽ) je operativně používá u vytipovaných spojů ve stanicích, které jsou na trase humanitárních vlaků. Hlášení má uprchlíkům pomoci při orientaci na nádražích. Na dotaz ČTK to dnes uvedl mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda. Uprchlíci nyní přijíždějí do Česka zejména mezinárodními vlaky z Polska a Slovenska.
Praha, hlavní nádraží

Vlaky v Praze stály. Silný vítr poškodil vedení

Porucha trakčního vedení na odstavném nádraží Praha - jih dnes zkomplikovala na čtyři hodiny železniční provoz v Praze. Některé osobní vlaky ráno vůbec neodjely, jiné spoje měly desítky minut zpoždění.
Praha, hlavní nádraží

Pražské hlavní nádraží ochromila porucha trakčního vedení, vlaky nejezdí

Hlavní nádraží v Praze postihla dnes po poledni porucha trakčního vedení. Provoz vlaků na nádraží je zastavený. Podle odhadů webu Českých drah by mohl být obnoven kolem 14:10. Železniční dopravu v Praze navíc komplikuje požár napájecí stanice, kvůli kterému nejezdí vlaky na frekventované trati z hlavního města na Beroun.
Praha - hlavní nádraží

Spor kvůli "hlaváku" v Praze: Soud musí znovu řešit žalobu Grandi Stazioni

Obvodní soud pro Prahu 1 bude muset znovu projednat část žaloby společnosti Grandi Stazioni proti Správě železniční dopravní cesty (SŽDC), v níž italská firma žádala náhradu investic do rekonstrukce hlavního nádraží v Praze. Jde o 176 milionů korun. Dnes o tom rozhodl odvolací Městský soud v Praze. Ten zrušil část rozhodnutí soudu prvního stupně, kterým byla žaloba zamítnuta.
Praha - hlavní nádraží

Praha potěší celý svět. Rozšíří chodník

Hlavní město nechává rozšířit chodník u magistrály vedoucí od hlavního nádraží kolem Národního muzea na Vinohrady. Na trase mají pěší nyní v některých místech k dispozici jen 30 centimetrů širokou cestu. Pražané i turisté z celého světa se tak konečně dočkají chodníku.
Nejvyšší soud České republiky

Nejvyšší soud zamítl dovolání Grandi Stazioni kvůli převodu Fantovy budovy

Nejvyšší soud zamítl dovolání italské firmy Grandi Stazioni, která zpochybňovala převod Fantovy budovy na pražském hlavním nádraží na Správu železniční dopravní cesty (SŽDC). Žalobou se firma domáhala určení, že vlastníkem jsou nadále České dráhy, respektive stát, od kterých měla budovu dříve pronajatou.
Vlaky

Spor o 350 milionů: SŽDC nemusí italské firmě platit za nádraží v Praze, rozhodl soud

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) nemusí platit více než 350 milionů korun, které požadovala firma Grandi Stazioni jako náhradu investic do rekonstrukce hlavního nádraží v Praze. Žalobu italské firmy dnes zamítl Obvodní soud pro Prahu 1. Rozhodnutí je nepravomocné, Grandi Stazioni se tak může odvolat. Obě strany v současnosti vedou kvůli pražskému hlavnímu nádraží další dva spory.
Praha, nádraží

V Praze projel rychlík na červenou, zastavil všechny vlaky

V Praze na Smíchově projel dnes ráno rychlík návěstidlo na červenou. Souprava bez cestujících zastavila tři desítky metrů od jiného vlaku. Při události nebyl nikdo zraněn. ČTK to řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Pravděpodobnou příčinou bylo podle něj selhání lidského faktoru. Kvůli incidentu byl na tři hodiny zastaven provoz vlaků mezi hlavním nádražím a smíchovským nádražím.
Praha, hlavní nádraží

Pražským Hlavním nádražím se poosmnácté rozezněla Česká mše vánoční

Již poosmnácté se hlavní nádraží v Praze stalo svátečním setkáním stovek lidí, kteří si dnes přišli poslechnout Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby. Profesionální hudebníky a sboristy doplnili amatéři, kteří se připojili až na místě. Všechny vedl jako obvykle ze štaflí dirigent a organizátor akce Lukáš Prchal. Rybovu mši si mohou Pražané i návštěvníci hlavního města o Vánocích poslechnout na mnoha místech.

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Euro 2024: Na úvod fotbalového ME domácí Němci deklasovali Skoty 5:1

Lepší začátek evropského šampionátu si domácí německá fotbalová reprezentace nemohla přát. V úvodním zápase turnaje si poradila s neškodnými Skoty, kterým nepomohla ani mohutná fanouškovská podpora v Mnichově. Do karet Němcům hrál i fakt, že od konce prvního poločasu hráli Skotové o deseti lidech. Po prvním poločase už prohrávali 0:3, přičemž ve druhém poločase inkasovali další dvě branky. Ostrované si udělali radost jedinou brankou, která byla navíc ještě vlastní, když se nešťastně trefil Rüdiger. Byla to však jediná kaňka na bezchybném německém výkonu.

včera

Paul Rusesabagina

Hrdina Hotelu Rwanda slaví sedmdesátiny. Poslední roky ale protrpěl

Rwandou před třiceti lety zmítalo násilí, které připravilo o život stovky tisíc lidí. Kulaté sedmdesáté narozeniny slaví v sobotu 15. června muž, který během genocidy zachránil 1 268 lidských životů. Paul Rusesabagina je bývalý hotelový manažer, jehož činy byly mezinárodně oceněny. V posledních letech se však v rodné zemi stal terčem vládnoucích struktur. 

včera

včera

včera

včera

včera

Peter Pellegrini je novým slovenským prezidentem.

Slovensko má nového prezidenta. Pellegrini složil slib a ujal se funkce

Slovensko má nového prezidenta. Peter Pellegrini v sobotu po poledni během slavnostní schůze parlamentu v budově Slovenské filharmonie v Bratislavě složil slib do rukou předsedy ústavního soudu a ujal se funkce, ve které nahradil končící prezidentku Zuzanu Čaputovou. Program inaugurace bude pokračovat v odpoledních hodinách. 

včera

Čaputová jako první slovenská prezidentka provedla zemi velkými krizemi

Slovensko dnes zažívá střídání stráží v prezidentském paláci. Po pěti letech končí na pozici hlavy státu Zuzana Čaputová, která byla první prezidentkou v historii země. Provedla ji velkými krizemi, mandát se rozhodla neobhajovat. Ve funkci ji nahradí Peter Pellegrini. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy