Jan Fischer

Jan Fischer

Fischer zbytečně utratil statisíce korun, zjistil úřad

Praha - Ze zjištění Nejvyššího kontrolního úřadu vyplynulo, že Český statistický úřad si zbytečně utratil a osobních automobilech statisíce korun. Podle serveru Lidovky.cz se Jan Fischer coby šéf úřadu nechal vozit pronajatým BMW, což za tři roky pronájmu stálo zhruba dva miliony korun. Pokud by vůz koupil, ušetřil by prý 800 tisíc.
Jan Fischer

Exministr Fischer se vrátil do CE Group, její majitel za něj platil dluhy

Praha - Exministr a neúspěšný prezidentský kandidát Jan Fischer opět získal práci v energetické skupině CE Group. Uvedl to dnes Český rozhlas - Radiožurnál. Majitel skupiny Ladislav Dráb zaplatil milionové dluhy za Fischerovu prezidentskou kampaň. Financováním kampaně se zabývala policie, ale korupci ani jinou trestnou činnost neodhalila.
Jan Fischer

Fischer si vylobboval odměnu, vrací se do Evropské banky

Praha - Bývalý ministr financí ve vládě Jiřího Rusnoka a neúspěšný prezidentský kandidát Jan Fischer se vrátí do Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD) v Londýně. Tentokrát ale už nebude jejím viceprezidentem, působit bude na nižším postu stálého českého zástupce. Rozhodla o tom vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD), píšou Lidové noviny (LN).
Rusnokova vláda

Exministr financí Fischer rozdal 12 milionů na odměnách. Komu?

Praha - Noví ministři počítají účty Rusnokovy úřednické vlády. A ukazuje se, že třeba ministerstvo financí pod vedením Jana Fischera za půl roku zaplatilo poradcům a advokátům více než 12 milionů korun. Odměny se před koncem bývalého kabinetu štědře rozdělovaly i na ministerstvu dopravy a ani tam nešlo o žádné drobné.
Jan Fischer, exministr financí

Exministr Fischer hýřil: 12 milionů rozdal poradcům a advokátům

Praha - Noví ministři počítají účty Rusnokovy úřednické vlády. A ukazuje se, že třeba ministerstvo financí pod vedením Jana Fischera za půl roku zaplatilo poradcům a advokátům více než 12 milionů korun. Odměny se před koncem bývalého kabinetu štědře rozdělovaly i na ministerstvu dopravy a ani tam nešlo o žádné drobné.
Rusnokova vláda

Ministr v demisi Fischer na poslední chvíli změnil fungování pěti státních firem

Praha - Ministr financí v demisi Jan Fischer dnes rozhodl o změně stanov a snížení počtu členů dozorčích rad u pěti státních firem. Jde o Český Aeroholding, ČEPRO, Mero, Centrum - F a Prisko. Počet členů dozorčích rad se sníží z 39 na 31. ČTK to oznámil mluvčí ministerstva Ondřej Šrámek. U dalších firem ovládaných ministerstvem mají změny v průběhu roku následovat. Rozhodnutí přišlo v posledním týdnu úřadování vlády Jiřího Rusnoka.
Jan Fischer

Euro: Fischer chtěl prodat ruské problémové úvěry bez tendru

Praha - Ministr financí v demisi Jan Fischer údajně přesvědčoval vedení České exportní banky (ČEB) a Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP) k prodeji dluhu za ruskými sklárnami bez výběrového řízení. Proti transakci se ale postavil premiér Jiří Rusnok. Informuje o tom týdeník Euro v novém čísle, které vyjde v pondělí. Nevýhodnými smlouvami na úvěry v hodnotě miliard korun se nyní zabývá policie.
Rusnokova vláda

Rusnokova vláda rozdala na prémiích 180 milionů Kč

Praha - Vláda v demisi pod vedením premiéra Jiřího Rusnoka rozdala na vánočních prémiích téměř 180 milionů korun, informoval dnes Český rozhlas - Radiožurnál. Nejštědřejší byl ke svým podřízeným ministr financí Jan Fischer, zaměstnanci tohoto resortu si přišli průměrně na bezmála 30.000 korun. Celkem nechal vyplatit 38,5 milionu korun.
Miroslav Kalousek /TOP 09/, exministr financí

Kalousek vyvolal drsnou hádku: "Kliďas" Fischer vypěnil, Babiš se přidal

Praha - Jméno dlouholetého náměstka ministra financí, zesnulého Eduarda Janoty, dnes opět zaznělo na sněmovním řečništi při projednávání státního rozpočtu. Dostal se kvůli němu do středu exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se současným úřednickým ministrem Janem Fischerem. Padla přitom i slova o zbabělcích.
Jan Fischer, ministr financí

Přestřelka ve sněmovně: Politici se do sebe pustili kvůli rozpočtu

Praha - Pokud vznikne koaliční vláda s ANO, bude chtít hnutí Andreje Babiše vytvořit rezervu státního rozpočtu zavázáním zhruba deseti procent provozních výdajů. Babiš to dnes řekl novinářům. Rezerva, o které chce Babiš diskutovat hned na prvním jednání případné koaliční vlády, by podle něj mohla činit sedm až 12 miliard korun.
Jan Fischer, ministr financí v demisi

Fischer zázračně splatil dluhy: Žádná korupce, uzavřela policie

Praha - Protikorupční policii se nepodařilo prokázat korupci ani jinou trestnou činnost při financování prezidentské kampaně současného ministra financí Jana Fischera. Případ byl uložen, řekl dnes ČTK náměstek obvodní státní zástupkyně pro Prahu 7 Jan Lelek. Nařčení o nezákonném financování Fischerovy neúspěšné kampaně se objevilo poté, co se Fischerovi podařilo vyřešit půl roku trvající dluhy krátce po příslibu získání postu v úřednické vládě premiéra Jiřího Rusnoka.

Aktuálně se děje

před 32 minutami

před 49 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Aktualizováno před 2 hodinami

před 3 hodinami

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

Aktualizováno včera

Barbora Krejčíková

Nejcennější titul míří opět do Česka. Barbora Krejčíková vyhrála Wimbledon

Česká tenistka Barbora Krejčíková završila svou cestu za snem tím nejlepším možným momentem, jakým mohla. Vítězstvím ve finále nad Italkou Jasmine Paoliniovou ve třech setech 6:2, 2:6 a 6:4 a zvednutím slavné trofeje v podobě talíře nad hlavu. Navázala tak nejen na loňskou českou vítězku tohoto slavného tenisového turnaje Markétu Vondroušovou, anebo také Petru Kvitovou, ale především pak na svou někdejší trenérku a mentorku a bývalou legendární hráčku Janu Novotnou.

včera

včera

Joe Biden a Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj okomentoval omyl Bidena, který ho představil jako Putina

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj se rychle přenesl přes další z řady trapasů amerického prezidenta Joea Bidena, který se týkal jeho osoby. Biden jej totiž omylem označil za šéfa Kremlu Vladimira Putina. Zelenskyj dnes uvedl, že na zmíněný omyl již zapomněl.

Aktualizováno včera

Ukrajinští vojáci brání svou zemi před ruskými agresory.

Jak blízko jsme k válce? Stačí jen hodit vajgl na nesprávnou stranu barikády

Napětí mezi Ruskem a Západem by se dalo krájet; mnozí hovoří o nové studené válce, jiní o blížící se třetí světové válce. Jak málo ale může chybět k fatálnímu ozbrojenému konfliktu? Na to bychom už potřebovali věšteckou kouli. Rusko připravilo už tolik červených linií, že je nelze spočítat, a nikdo si nemůže být jistý tím, která bude tou poslední, co Moskvu k útoku skutečně vyprovokuje. 

včera

Důchody, ilustrační fotografie.

Důchody do konce roku 2024: Jurečka řekl, kolik teď dostává většina důchodců

Důchodci se v tomto týdnu dozvěděli, o kolik si polepší díky řádné lednové valorizaci od ledna 2025. Ještě několik měsíců ale budou penze vypláceny v současné výši. Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) v souvislosti s avizovaným navýšením prozradil, jak vysoký důchod momentálně pobírá většina důchodců. 

včera

včera

včera

včera

Počasí: Česko zasáhnou další vydatné deště, varovali meteorologové

Nová varování před extrémními projevy počasí v Česku vydal v sobotu hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). V části území varuje před vydatnými dešťovými srážkami, které mohou zvednout hladiny vodních toků. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy