Jana Vildumetzová -

Jana Vildumetzová

Novým hejtmanem Karlovarského kraje bude Petr Kubis (ANO), nahradí Vildumetzovou

Hejtmanem Karlovarského kraje bude od 1. ledna příštího roku Petr Kubis. Nahradí Janu Mračkovou Vildumetzovou (oba ANO), která se s ohledem na své těhotenství funkce vzdá. Výměnu dnes schválili zastupitelé kraje. Petr Kubis, jemuž bude tento měsíc 51 let, byl dosud hejtmančiným náměstkem pro sociálních věcí, bezpečnost a vnitřní záležitosti. Je také radním Sokolova.
Zdravotnictví

Kolaps sociálních služeb? Kraje zvažují krizový plán, pokud nedostanou další peníze

Pokud kraje nedostanou od státu další peníze na dofinancování sociálních služeb, budou muset přistoupit ke krizovým plánům v péči o seniory, postižené a další potřebné. Krizová varianta by mohla zahrnovat propouštění i omezení péče. Miliarda, kterou dodatečně regionům pošlou ministerstva financí a práce, stačit nebude a evropské peníze letošní problémy nevyřeší. Novinářům to dnes po jednání sněmovního sociálního výboru řekl náměstek hejtmana Ústeckého kraje Martin Klika (ČSSD). Podle náměstkyně ministerstva práce Jany Hanzlíkové (ANO) by schválenou miliardu měly mít kraje na účtech v polovině srpna.
Jana Vildumetzová

Zástupci krajů nesouhlasí s dohodou o dofinancování, chtějí dvě miliardy

Krajští radní pro sociální věci a náměstci hejtmanů nesouhlasí s dofinancování sociálních služeb, na kterém se dohodly ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) a práce Jana Maláčová (ČSSD). Podle nich domluvené řešení letošní chybějící dvě miliardy korun pokryje jen z části. Žádají šéfku resortu práce a vládu, aby do konce června zajistily celou sumu. Radní to uvedli v prohlášení. Maláčová dnes po jednání s Asociací krajů novinářům řekla, že stát a její resort víc než dohodnutou jednu miliardu krajům nepošlou, ministerstvo chce ale usnadnit čerpání peněz z EU a zkrátit lhůty pro jejich získání.
Ilustrační foto.

Příplatky pro zdravotní sestry? Část krajských nemocnic nemá peníze

Část krajských nemocnice má dost peněz na vyplácení příplatků za práci na směny pro zdravotní sestry. Některá zařízení ale peníze na příplatky nemají. Vyplývá to z ankety ČTK mezi nemocnicemi spravovanými kraji. Celkem mají letos nemocnice na péči dostat 13 miliard korun, z peněz ale musí zvýšit i platové tarify. Podle části ředitelů částka navíc od pojišťoven stačí na příplatek, ale nestačí na tarify. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) se kvůli tomu příští týden sejde s šéfkou Asociace krajů Janou Mračkovou Vildumetzovou (ANO).
Jana Vildumetzová

Vildumetzová (ANO) zůstane hejtmankou i poslankyní, kumulace funkcí už jí nevadí

Jana Mračková Vildumetzová (ANO) zůstane přes své sliby poslankyní i hejtmankou Karlovarského kraje. Funkci v čele kraje bude ale vykonávat jako neuvolněná za 0,4násobek platu, který dosud brala jako uvolněná hejtmanka. Její základní plat by tak měl činit necelých 47.000 korun. Mračková Vildumetzová, která je také předsedkyní Rady Asociace krajů ČR, kumulace vysokých funkcí dřív kritizovala.
Jana Vildumetzová

Vedení Asociace krajů ČR beze změn. V čele zůstává Vildumetzová, podpořil ji Čunek

Vedení asociace krajů ČR zůstává stejné jako doposud. Kromě předsedkyně Jany Mračkové Vildumetzové (ANO) zůstávají ve svých funkcích i její zástupci. Na pozici prvního místopředsedy tak pokračuje Jiří Běhounek (ČSSD), řadovými místopředsedy zůstanou i nadále Jiří Čunek (KDU-ČSL), Martin Půta (STAN) a Oldřich Bubeníček (KSČM). O složení vedení rozhodla na svém čtvrtečním zasedání v Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku rada asociace krajů. ČTK to řekla její mluvčí Michaela Vrbová.
Jana Vildumetzová

Povede kraje i nadále Vildumetzová? Souboje s ní jsou časné, připustil Babiš

Premiér Andrej Babiš (ANO) nechá na hejtmanech, zda potvrdí v čele Asociace krajů dosavadní šéfku asociace Janu Mračkovou Vildumetzovou (ANO), i když je zároveň poslankyní. Karlovarská hejtmanka je podle něj jako předsedkyně aktivní a svou práci dělá dobře. Novinářům to řekl po dnešní konferenci Svazu měst a obcí. Jednání asociace začíná dnes odpoledne na zámku Hluboká.
Jana Vildumetzová

Financování silnic 1. a 2. tříd? Jednání hejtmanů s vládou se zadrhlo

Hejtmani se dnes dohodli s vládou, že o poplatcích mýta na silnicích první třídy rozhodnou samotné kraje. Zároveň věří, že čtyři miliardy korun na opravy krajských silnic stát najde do jara. Po dnešním jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) to uvedla předsedkyně Asociace krajů Jana Mráčková-Vildumetzová (ANO).
Marek Benda

Snížit plat politikům na více židlích? Z návrhu čiší závist, prská Benda

Sněmovna v prvním kole podpořila návrh poslanců ANO a Pirátů, aby se na dvě pětiny snížila mzda placených zastupitelů obcí a krajů, kteří jsou členy Parlamentu. Proti byla hlavně ODS, podle níž je to populistický návrh proti vůli voličů. SPD by naopak chtěla odměny hejtmanům, starostům nebo radním z řad zákonodárců zrušit úplně. Předlohou se podle dnešního rozhodnutí dolní komory budou nyní zabývat její výbor pro veřejnou správu.
Jana Vildumetzová

Některým nemocnicím hrozí kolaps? Vildumetzová se pere za projekt Ukrajina

Praha - Asociace krajů na dnešním zasedání podpořila pokračování takzvaného projektu Ukrajina. ČTK to po jednání řekla karlovarská hejtmanka a šéfka asociace Jana Mračková Vildumetzová (ANO). Bez lékařů z Ukrajiny by podle ní hrozil některým nemocnicím kolaps. Vildumetzová ocenila, že vláda tento týden schválila finance na navýšení počtu studentů lékařských fakult o 15 procent, výsledky tohoto kroku se však podle ní neprojeví hned.
Jana Vildumetzová

Náklady na regionální školství rostou. Krajům chybí 2,5 miliardy

Karlovy Vary - Asi 2,5 miliardy korun chybí krajům na dofinancování regionálního školství. ČTK to dnes řekla hejtmanka Karlovarského kraje a předsedkyně Asociace krajů ČR Jana Vildumetzová (ANO). Uvedla, že zvýšené náklady vyplývají z legislativních opatření, které školy musejí plnit, ale peníze od státu na ně nedostávají v plné míře.

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Vladimír Růžička s hokejovým týmem ČR 2010, autor: Jarba

Vladimír Růžička se domluvil na prvním zahraničním angažmá. Bude trénovat na Slovensku

Bývalého reprezentačního trenéra Vladimír Růžička čeká nová výzva v podobě prvního zahraničního angažmá. Mluvilo se totiž o jeho odchodu do Slovanu Bratislava a tyto spekulace zesílily poté, co jej druholigový klub Ústí nad Labem nahradil Jiřím Mertou, jak oznámilo ve čtvrtek vedení Severočechů. Růžička tak měl díky tomu umetenou cestu do Bratislavy, což se nakonec potvrdilo.

včera

včera

včera

Ilustrační fotografie.

ČEPS koupila NET4GAS, který provozuje plynovody na českém území

Státní společnost ČEPS v pátek podepsala kupní smlouvu na nákup společnosti NET4GAS Holdings, která je výlučným držitelem licence pro přepravu plynu přes české území. Nákup ve středu schválila vláda, dokončení transakce podléhá souhlasu regulačních orgánů.

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

Karviná sáhla po osvědčeném jméně. Po dvou a půl letech se do klubu vrací kouč Jarábek

Poté, co se v Karviné nedávno rozloučili s dosavadním trenérem Tomášem Hejduškem, se dočasným trenérem na jeden zápas 9. kola stal Lubomír Luhový. Ani on ale zatím náladu v karvinské kabině nikterak nezlepšil, když se Slováckem o posledním víkendu prohrál slezský celek 0:2. Nyní by měl zlepšit tuto náladu zkušený šedesátiletý slovenský stratég Juraj Jarábek.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rusové provedli raketový útok na Mykolajiv, tempo útočných akcí na frontě se snižuje

Ruští útočníci podnikli dnes ráno raketový útok na Mykolajiv a zasáhli infrastrukturu na okraji města. Odborníci z Institutu pro studium války (ISW) si ale všimli, že Rusové v poslední době snížili tempo útočných akcí na linii Kupjansk-Svatove-Kreminna.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy