Jean-Claude Juncker

Jean-Claude Juncker

Juncker byl propuštěn z nemocnice, brzy se má vrátit do práce

Dosluhující předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker opustil po operaci nemocnici a příští týden se vrátí k práci. S odvoláním na mluvčí Evropské komise o tom dnes informovala agentura DPA. Junckera by měla od 1. prosince ve funkci nahradit Ursula von der Leyenová.
Jean-Claude Juncker

Juncker podstoupil riskantní operaci, hrozilo mu vykrvácení

Operace předsedy Evropské komise Jeana-Claudea Junckera kvůli aneurysmatu proběhla v úterý dobře, oznámila mluvčí odcházejícího 64letého šéfa unijní exekutivy Mina Andreevová. Už dnes, den po těžkém zákroku, může Juncker podle mluvčí opustit jednotku intenzivní péče.
Jean-Claude Juncker

Uvalí Trump clo na dovoz aut z EU? Juncker vyslovil svůj názor

Šéf dosluhující Evropské komise (EK) Jean-Claude Juncker je přesvědčen, že americký prezident Donald Trump cla na dovoz aut a automobilových součástek z Evropské unie do USA nakonec nezavede. Juncker to řekl v rozhovoru, který dnes zveřejnil německý deník Süddeutsche Zeitung. Trump v květnu prohlásil, že část dovozu aut představuje hrozbu pro národní bezpečnost USA a že uvažuje o uvalení dodatečných cel. Konečné rozhodnutí však odložil o půl roku.
Jean-Claude Juncker

Junckerova Evropská komise se pomalu loučí, začíná udržovací období

Evropská komise vedená Jeanem-Claudem Junckerem dnes končí svou plnohodnotnou pětiletou misi a zahajuje „udržovací“ období. Až do nástupu příští unijní exekutivy vedené Ursulou von der Leyenovou proto z Bruselu nevzejdou žádná zásadní rozhodnutí či plány do budoucna. Junckera navíc čeká v polovině listopadu operace. Německá šéfka by v sídle komise chtěla začít úřadovat od prosince, průtahy kolem výběru a schvalování chybějících komisařů však mohou způsobit ještě větší zdržení.
Jean-Claude Juncker

Předseda Evropské komise Juncker musí na operaci

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker se v pondělí 11. listopadu podrobí operaci kvůli aneurysmatu. V Bruselu to dnes oznámila mluvčí Evropské komise Mina Andreevová. Chirurgický zákrok byl podle mluvčí naplánován dlouhodobě. Aneurysma je odborný výraz pro výduť dutého orgánu, nejčastěji tepny.
Donald Tusk

Donald Tusk: EU o odkladu brexitu rozhodne v příštích dnech

Situace kolem vystoupení Británie z Evropské unie je po sobotním dění v dolní komoře britského parlamentu složitá, řekl dnes poslancům Evropského parlamentu (EP) předseda Evropské rady Donald Tusk. Dodal, že o žádosti Londýna o odklad brexitu jedná s lídry členských států a že rozhodnutí padne v následujících dnech.
Ilustrační foto

Lídři EU se přeli o rozpočet, do prosince chtějí návrh s částkami

Finské předsednictví Evropské unie připraví do prosince návrh konkrétní výše víceletého rozpočtu a objemu financí určených pro jeho jednotlivé kapitoly. Shodli se na tom dnes prezidenti a premiéři zemí EU. Na bruselském summitu nedospěli k žádnému sblížení výrazně odlišných postojů.
Donald Tusk

EU se rozšiřovat nebude. Balkánské státy dostaly stopku, reakce jsou bouřlivé

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se na dvoudenním summitu neshodli na zahájení přístupových rozhovorů s Albánií a Severní Makedonií. Předseda Evropské rady Donald Tusk dnes prohlásil, že pro návrh byla velká většina zemí, k potřebné jednomyslnosti to ale nestačilo. Zástupci obou států dávají najevo zklamání, stejně jako český premiér Andrej Babiš, podle kterého je to špatný signál pro celý region západního Balkánu.
Jean-Claude Juncker

Juncker reaguje: EU není viník, dohoda o brexitu je stále možná

Dohoda upravující podmínky odchodu Británie z Evropské unie je stále možná a obě strany budou dál jednat. Prohlásil to dnes předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker, podle něhož EU neakceptuje obviňování, že za případný krach jednání může ona. Hlavní unijní vyjednavač pro brexit Michel Barnier doplnil, že současný návrh Londýna ale nemůže být podkladem pro dohodu, neboť unie má k němu několik zásadních výhrad.
Jean-Claude Juncker

Šéf EK Juncker žádá Turecko, aby zastavilo invazi do Sýrie

Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker dnes vyzval Ankaru k zastavení vojenské operace na severovýchodě Sýrie. Francie tureckou ofenzivu odsoudila a spolu s Británií a Německem vyzvala ke svolání Rady bezpečnosti OSN kvůli operaci, kterou Turkové zahájili dnes odpoledne. Podle českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka ofenziva jen zhorší situaci civilistů a uprchlíků v regionu; šéf české diplomacie vybídl ke společnému postupu Evropské unie.
Jacques Chirac

Zemřel Jacques Chirac. Prosadil euro, odmítl útočit na Irák, dvakrát navštívil ČR

Ve věku 86 let dnes zemřel francouzský prezident z let 1995 až 2007 Jacques Chirac. Oznámila to agentura AFP s odvoláním na Chirakovu rodinu. Před zvolením hlavou státu byl Chirac starostou Paříže a předtím vykonával také funkce premiéra či ministra vnitra. Státníkův zeť Frédéric Salat-Baroux agentuře AP řekl, že Chirac zemřel pokojně.
Jean-Claude Juncker

Juncker: Divoký brexit přinese kontroly na irsko-irské hranici

Pokud Británie opustí evropský blok bez dohody, bude Evropská unie trvat na kontrolách na hranici mezi Irskou republikou a Severním Irskem a za takový vývoj bude zodpovědná britská vláda. V rozhovoru vysílaném dnes televizí Sky News to řekl končící předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker.
Jean-Claude Juncker

Riziko brexitu bez dohody je stále reálné, vyslal Juncker na europoslance vážné zprávy

Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker dnes v Evropském parlamentu varoval, že riziko vystoupení Británie z EU bez dohody je stále reálné. Dodal, že v řešení sporného bodu v podobě takzvané irské pojistky zatím nenastal žádný pokrok. Na hrozbu brexitu bez dohody upozornili také unijní brexitový vyjednávač Michel Barnier a finská ministryně pro evropské záležitosti Tytti Tuppurainenová, jejíž země nyní EU předsedá.

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 1 minutou

před 17 minutami

před 22 minutami

před 41 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

včera

včera

včera

včera

Demonstrace, ilustrační foto

Půl milionu lidí protestovalo proti polské vládě. Panují podezření z neférového předvolebního boje

Polsko na podzim čekají parlamentní volby a vrcholné vedení země přijalo dokument, kterým se teoreticky může zbavit opozice. Bývalý premiér a šéf Evropské komise Donald Tusk tak ve spolupráci s různými opozičními stranami svolal demonstraci, které se zúčastnilo až půl milionu lidí. V zemi jsou některá základní lidská práva ve vážném ohrožení a značná část společnosti je nespokojená.  

včera

včera

včera

Únik plynu z poškozených plynovodů Nord Stream

Ukrajinská armáda tajně plánovala zničit Nord Stream, píše WP

Podle amerických zpravodajců plánoval v loňském roce tým ukrajinské armády zničit plynovod Nord Stream, kterým proudil plyn z Ruska do Německa a zbytku Evropy. Uvedl to server Washington Post s odkazem na informace CIA, které měl portál obdržet od zpravodajské agentury nejmenované evropské země.

Aktualizováno včera

Ukrajinci tvrdí, že Rusové vyhodili do povětří Kachovskou přehradu. (6.6.2023) Prohlédněte si galerii

Mimořádná zpráva Rusko vyhodilo do vzduchu Kachovskou přehradu, řekl Kyjev. Začala evakuace

Přehrada Nová Kachovka v Chersonské oblasti je fatálně poškozená. Ukrajinské úřady nyní chystají nutná opatření, bude zasedat bezpečnostní rada. Lidé v ohrožené oblasti se evakuují. Ukrajinská armáda z jejího zničení obvinila Moskvu, ta se brání. EuroZprávy.cz situaci monitorují. Záporožská jaderná elektrárna, která se nachází výše po toku Dněpru, je podle na sobě nezávislých zdrojů zatím v bezpečí.

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

Blažek připravil dvě varianty právní úpravy znásilnění, bude je řešit s poslanci

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) v úterý informoval, že pracuje se dvěma variantami řešení trestního postihu v případě nesouhlasného pohlavního styku. Zástupci sněmovních stran se na postupu dohodli už v dubnu, ještě tento měsíc se mají k tématu opět sejít. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy