Julius Šuman

Milan Chovanec

Pomluvil Chovance v kauze Čapí hnízdo? Novinář Přibil je před soudem, vinu popírá

Novinář Marek Přibil dnes u soudu popřel, že by se dopustil trestného činu pomluvy vůči někdejšímu ministrovi vnitra Milanu Chovancovi (ČSSD) a vyšetřovateli kauzy Čapí hnízdo Pavlu Nevtípilovi. Obžaloba Přibilovi vyčítá, že na svém webu zveřejnil článek s tvrzením, že Chovanec ovlivňoval dotační kauzu premiéra Andreje Babiše (ANO) ve snaze snížit nebo odstranit politickou konkurenci pro ČSSD.
Ministerstvo vnitra

Výměna v čele tajných služeb: Novým šéfem civilní rozvědky bude Šimandl

Praha - Novým ředitelem civilní rozvědky se od čtvrtka stane kybernetický expert Marek Šimandl. ČTK to sdělil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Náměstek Národního úřadu pro kybernetickou bezpečnost nahradí v čele Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Jiřího Šaška, kterého postavil na jaře mimo službu tehdejší ministr vnitra Lubomír Metnar (za ANO). Šimandla po ranním souhlasu vlády dnes Hamáček jmenoval šéfem ÚZSI k tomuto čtvrtku, oficiálně do úřadu ho uvede o den později.
Andrej Babiš /ANO/, exministr financí

Babiš podává trestní oznámení, skupina Šuman prý překročila všechny meze

Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš podává trestní oznámení kvůli twitterovému účtu skupiny Šuman, kde se postupně objevují některé dokumenty o jeho aktivitách či zvukové nahrávky. O víkendu nově přibyly naskenované dopisy a dokumenty, ze kterých vyplývá, že banka v letech 2008 a 2010 věděla, že Čapí hnízdo patří Agrofertu.
Ivan Langer na 24. kongresu ODS

Kdo je Julius Šuman? Novinář Janek Kroupa došel k okolí Langera

Praha - Může stát za snahou o diskreditaci bývalého ministra financí Andreje Babiše (ANO) někdejší ministr vnitra Ivan Langer (ODS)? Novinář Janek Kroupa v Českém rozhlase popsal, jak se snažil rozklíčovat, kdo stojí za anonymním twitterovým účtem Julius Šuman, který zveřejňuje nahrávky s Babišem.
Andrej Babiš, 4. celostátní sněm hnutí ANO

Rittig, Zeman i Randák. Kdo všechno stojí za Babišovým úspěchem?

Praha - Je veřejným tajemstvím, že si předseda hnutí ANO Andrej Babiš tyká s prezidentem Milošem Zemanem. Nejen hlava státu ale stojí za sesazeným ministrem financí. Dobré vztahy má i s lobistou Ivo Rittigem, bezpečnostním expertem Karlem Randákem nebo šéfredaktorem Lidových novin Istvánem Lékem.
Andrej Babiš, 4. celostátní sněm hnutí ANO

Babišovi muži: Kdo další stojí za jeho úspěchem?

Praha - Twitterový účet skupiny Julius Šuman zveřejnil v rámci seriálu Andrejovi kluci jméno druhého člověka, který stojí za osobou předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Je jím šéfredaktor Lidových novin Ištván Léko.
Andrej Babiš /ANO/, ministr financí

Žil tu s námi a má kamarády. Kdo jsou Babišovi kluci?

Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš má spoustu kamarádů. Prim hraje zejména 32 vlivných lidí, kteří stáli u zrodu jeho miliardářské kariéry nebo mu v průběhu ní pomohli. Upozornil na ně twitterový účet skupiny Julius Šuman, které rozjel nový seriál Andrejovi kluci.

Aktuálně se děje

před 38 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Pozemní síly IDF operují v severním pásmu Gazy, jak ukazuje tato fotografie (Gaza, 7. listopadu 2023).

Izraelská armáda dočasně přerušuje operace v části Pásma Gazy

V rámci snahy usnadnit dodávky humanitární pomoci, izraelská armáda dočasně přeruší své operace ve městech Rafáh a Dajr al-Balah v Pásmu Gazy. Toto opatření platí od soboty do čtvrtka od 09:00 do 14:00 SEČ, aby civilisté mohli bezpečně dosáhnout distribučních center. 

před 6 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

Policie Rusko, ilustrační foto

Aktivisté zveřejnili počet zadržených během pohřbu Navalného

Během pohřbu ruského opozičního politika Alexeje Navalného došlo k zadržení více než 100 lidí v různých městech napříč Ruskem. Podle médií to uvedl lidskoprávní projekt OVD-Info, který monitoruje počty zadržených během protestů a poskytuje právní pomoc.

včera

Olaf Scholz na MSC 2023. Je německý sociálnědemokratický politik, od prosince 2021 kancléř Spolkové republiky Německo.

Kauza Taurus: Politici mluví o vážném problému, situace je vážná

Německý kancléř Olaf Scholz v sobotu uvedl, že země vyšetřuje "velmi závažné" úniky z armády a přislíbil rychlé objasnění po zveřejnění nahrávky z diskuse vysoce postavených představitelů německé vzdušných sil o podpoře Ukrajiny na ruských sociálních sítích. 

včera

včera

Olaf Scholz

Německem hýbe kauza Taurus. Rusko zveřejnilo odposlechy z tajné armádní schůzky

Kancléř Olaf Scholz oznámil, že Německo provádí vyšetřování vážného úniku informací z jednání vysokých představitelů svého letectva. Později ministerstvo obrany potvrdilo, že rozhovor těchto příslušníků byl odposloucháván. Zvukový záznam asi třicetiminutového rozhovoru byl v pátek zveřejněn šéfredaktorkou ruské televize RT Margaritou Simonjanovou. Důstojníci diskutovali o možnosti, jak by Ukrajina teoreticky mohla využít německé střely. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Po ruském útoku na Oděsu je nejméně pět mrtvých včetně kojence. Úřady vyhlásily den smutku

Rusové v noci na sobotu zaútočili na jihoukrajinské město Oděsa. Mezi několika mrtvými je také tříměsíční dítě. Administrativa oblasti na jihu Ukrajiny vyhlásila neděli 3. března za den smutku. Uvedl to server Ukrajinska pravda.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy