Odborový svaz KOVO

Demonstrace, ilustrační foto

Odbory KOVO budou protestovat u sídla vlády, ta tam ale nebude

Odboráři nejpočetnějšího svazu KOVO z celé republiky se chystají 29. března protestovat před sídlem vlády proti chystané důchodové reformě a nové emisní evropské normě Euro 7. Předáci očekávají na akci tisíce účastníků. Řekli to dnes na tiskové konferenci. Vláda v den protestu ale nebude v Praze, má výjezdní zasedání v Jeseníku.
Demonstrace, ilustrační foto

Odbory chystají kvůli reformě důchodů protesty

Odboráři nejpočetnějšího svazu KOVO chtějí 29. března protestovat před úřadem vlády proti chystané reformě penzí. Kritizují hlavně plán zvyšovat důchodový věk na 68 let. Na sjezdu úřednických odborů to dnes řekl předák svazu KOVO Roman Ďurčko. 
Odbory v korejské firmě Nexen Tire vstoupily do stávky

Stávka v Nexen Tire na Lounsku po týdnu končí, odbory a firma se dohodly

Stávka v jihokorejské továrně na pneumatiky Nexen Tire u Žatce na Lounsku po týdnu končí. Odbory se dnes s vedením firmy dohodly na zvýšení mezd všem zaměstnancům o osm procent od 1. března. Součástí dohody je i kompenzace pro každého zaměstnance za loňský rok ve výši 20.000 korun. ČTK to dnes po pětihodinovém jednání řekl předseda Odborového svazu KOVO Roman Ďurčo. ČTK požádala o vyjádření vedení firmy.
Odbory v korejské firmě Nexen Tire vstoupily do stávky

Zástupci Nexenu se s odboráři zatím nedohodli, stávka dál pokračuje

Zástupci vedení továrny Nexen Tire u Žatce na Lounsku, kde dnes ráno část zaměstnanců zahájila neomezenou stávku, chtějí požadavky odborářů probrat s korejskými vlastníky firmy. ČTK to řekl po dnešním jednání předseda Odborového svazu KOVO Roman Ďurčo. Stávka tak pokračuje.
Firmy, ilustrační foto

Firmy by měly na dva týdny přerušit výrobu, žádá odborový šéf. Hospodářská komora oponuje

Předseda nejsilnějšího odborového svazu KOVO Jaroslav Souček vyzval majitele a manažery firem, aby alespoň na dva týdny přerušili výrobu. Výjimku by podle něj měly mít podniky, jejichž produkce řeší stavy ohrožující život, uvedl dnes v tiskovém prohlášení. Vláda podle něj má pomoci nechat zaměstnance doma a ve firmách, kde bude výroba pokračovat, zajistit ochranné prostředky, jako jsou roušky a dezinfekce. Podle prezidenta Hospodářské komory ČR Vladimíra Dlouhého potřebuje ČR pravý opak, tedy aby závody, které budou mít odbyt, dále pracovaly.
Kancelář

Odborový svaz KOVO chce uzákonit snížení pracovní doby

Praha - Snížení denní pracovní doby o půl hodiny by chtěl prosadit největší odborový svaz v Česku - KOVO. Uzákonění týdenní pracovní doby v délce 37,5 hodiny se zachováním rozdílů podle pracovního režimu zaměstnance, je jednou z hlavních priorit, sdělil svaz ČTK.
Nejvyšší soud České republiky

Tajné odbory jsou legální, rozhodl Nejvyšší soud

Brno - Nejvyšší soud (NS) ve sporu korejské firmy Daechang Seat v Třinci a odborového svazu KOVO rozhodl, že tajné odbory nazývané "seskupení členů" mají stejnou sílu jako veřejné. Zaměstnavatel tedy dle verdiktu musí toto anonymní seskupení členů brát vážně.
Ilustrační foto

Proč jen OKD? Odbory KOVO tlačí na vládu, aby pomohla všem propuštěným

Praha - Vedení odborového svazu KOVO vyzvalo vládu, aby při rozhodování o pomoci pro propouštěné pracovníky ze zavíraných podniků postupovala ve všech odvětvích stejně. Pomoc vybrané firmě je podle předáků nejsilnějšího odborového svazu diskriminační a státní podporu si zaslouží i jiní zaměstnanci, nejen lidé z OKD. Svaz KOVO to dnes uvedl v prohlášení, které zaslal ČTK.
Josef Středula, předseda OS Kovo

Odbory spokojeně ke koalici: Je to nejlepší koaliční dohoda za posledních 23 let

Praha - Koaliční smlouva ČSSD, ANO a KDU-ČSL obecně odpovídá politice odborů, uvedli na dnešní tiskové konferenci předáci Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS). Odboráři především vítají návrhy na zvýšení minimální mzdy, zrušení druhého pilíře důchodové reformy a větší podporu rodin s dětmi. Naopak jako výrazné vidí riziko, že se nepodaří všechny návrhy koalici profinancovat. Koaliční smlouva totiž podle nich nejasně nastiňuje výdaje a příjmy veřejných rozpočtů.
Vzkaz šéfa odborů lidem: Těšte se, sněmovní volby se blíží

Vzkaz šéfa odborů lidem: Těšte se, sněmovní volby se blíží

Praha - Politici zakončili letošní rok klasicky, zvedli si své platy a vláda pokračuje v necitlivých a špatných ekonomických rozhodnutích, zhodnotil téměř uplynulý rok předseda největšího odborového svazu KOVO Josef Středula. Je spokojený s dubnovou demonstrací, které se zúčastnilo přes sto tisíc lidí.

Aktuálně se děje

před 28 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

včera

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Pád člověka z portálu tunelu zastavil vlaky na hlavním nádraží v Praze

Vážný incident zastavil v neděli dopoledne železniční dopravu na pražském hlavním nádraží. U pádu osoby zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Provoz se po poledni podařilo zcela obnovit. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy