ostrov Guam

ostrov Guam

Noční můra je skutečností: KLDR má Guam na dostřel

Soul - Severní Korea svým dnešním raketovým testem jasně dokázala, že je schopna zasáhnout americký tichomořský ostrov Guam, byť armáda USA oznámila, že střela nepředstavovala hrozbu pro Severní Ameriku ani pro pacifické území Guamu.
Fotografie dokazující přípravu KLDR na válku

KLDR zveřejnila video zobrazující útok na Guam. Trumpovi poslala ostrý vzkaz

Pchjongjang - Severokorejská média minulý týden informovala, že Kim Čong-un už dostal plány útoku na Guam, ale rozhodne se až podle toho, jak se zachovají USA. Za jeho rozhodnutí jej pochválil dokonce i sám prezident Donald Trump, který to označil za „velmi moudré a logické rozhodnutí“. Jak se ale zdá, KLDR se svého plánu nehodlá jen tak vzdát.
Ostrov Guam nyní leží v centru světového dění

Kim Čong-una baví sledovat "hloupé chování Yankees" a na Guam proto nevystřelil

Pchjongjang/Guam - Korejský diktátor se rozhodl nedodržet svou výhrůžku ohledně testování raket poblíž amerického ostrova Guam. Údajně řekl, že chce ještě chvilku sledovat hloupé chování Američanů. Poté, co si znepřátelené země vyměnily výhrůžky, je to první krok, který naznačuje možnou deeskalaci napětí. Informoval o tom server NPR.
ostrov Guam

Guam volá po změně. Mluví o vyhlášení 51. státu nebo nezávislosti

Hagatna – Strach z vojenského konfliktu se Severní Koreou vyvolal na tichomořském ostrově Guam volání po změně politického uspořádání, podle něhož je ostrov takzvaným nezačleněným územím USA s vnitřní samosprávou. Napsala to dnes agentura AP. Na ostrově se hovoří o „dekolonizaci".
Kim Čong-un

Kim dostal plány útoku na Guam, válčit s "šílenými Amerikány" zatím nechce

Soul - Severokorejská agentura KCNA dnes oznámila, že se vůdce Kim Čong-un seznámil s plány útoku na tichomořský ostrov Guam,. Prý se ale rozhodne až podle toho, jak se zachovají USA. Podle analytiků citovaných stanicí BBC může Kimovo váhání znamenat, že KLDR není k útoku na americké zámořské území plně připravena a hraje o čas.
ostrov Guam

Kim hrozil zbytečně, turisté jezdí na tichomořský Guam i přes jeho výhrůžku

Washington - Severní Korea údajně zkoumá, jak by zaútočila na americký tichomořský ostrov Guam. Na něj každoročně přicestují tisíce turistů zejména z Japonska a Jižní Koree. Výhrůžky KLDR se zatím nijak významně neprojevily na návštěvnosti, americký prezident Trump dokonce hovořil o tom, že Kim turisty na ostrov přilákal.
Fotografie dokazující přípravu KLDR na válku

KLDR zvažuje raketový útok na Guam

Pchjongjang - Severní Korea dnes pohrozila, že do poloviny srpna připraví plán pro raketový útok na americký tichomořský ostrov Guam. Podle světových agentur to uvedla severokorejská armáda.
ostrov Guam

Obyvatele Guamu se bojí raketového útoku KLDR

Agaňa (Guam) - Na tichomořském ostrově Guam, který ve své nejširší partii měří pouhých 19 kilometrů, žije zhruba 163.000 Američanů. Na hrozby ze Severní Koreje jsou tam zvyklí, nejnovější ostrá slovní přestřelka mezi prezidentem Donaldem Trumpem a Pchjongjangem ale mnohé znepokojila, uvedla agentura AP.

Aktuálně se děje

před 6 minutami

před 13 minutami

před 36 minutami

před 50 minutami

Fotbal, ilustrační fotografie

Od příští sezóny ponese nejvyšší fotbalová liga jméno sázkovky Chance. Přiteče díky ní čtvrtmiliarda ročně

Až letos v červenci odstartuje nová sezóna tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže, už se v jejím názvu neobjeví jméno sázkové kanceláře Fortuna, ale jejího konkurenta Chance. Právě tato sázková kancelář totiž vyhrála výběrové řízení na titulárního partnera první fotbalové ligy a díky tomu si tak tuzemský profesionální fotbal od příští sezóny dalších pět let přijde na čtvrtmiliardy ročně.

před 55 minutami

Papežův zákon

RECENZE: Papežův zákon o prohnilé církvi stojí i padá na velikášském akademismu

Poté, co byl u nás snímek Papežův zákon uveden v rámci nesoutěžní sekce karlovarského festivalu, se dostává i do široké distribuce. Italský film se noří do temné historie církve a skrze příběh na základě skutečných událostí reflektuje krutost lidské manipulace, společenskou rozštěpenost i individuální osudy na pozadí velkých dějin.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Michal Koudelka

Vláda chce urychlit výstavbu OZE, prezidentovi navrhla povýšení šéfa BIS Koudelky.

Příprava výstavby obnovitelných zdrojů energie ve vybraných lokalitách by v Česku neměla trvat déle než rok. K dosažení tohoto cíle má přispět vymezení tzv. akceleračních zón určených pro jejich výstavbu podle pravidel, která schválila vláda na středečním jednání. Navrhla také povýšení šéfa BIS Michala Koudelky do hodnosti generálmajora. 

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Charles Leclerc

Stáj Scuderia Ferrari mění název + FOTO

Neuvěřitelné se stává skutečností. Ferrari je jediným týmem, který nepřetržitě závodí v přední motoristické disciplíně od založení formule 1 v roce 1950. Žádný tým nezastává takovou tradici jako Scuderia. Tradice – kterou nyní Italové (částečně) boří.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Petr Rada, trenér

Radovi se snížil trest za rasismus z osmi na tři měsíce. I tak je ale trenér pražské Dukly zklamaný

Původně vyslovený trest ze strany disciplinární komise Fotbalové asociace ČR (FAČR) pro kouče druholigové pražské Dukly Petra Rady za rasistickou urážku vůči již bývalému kouči Brna Tomáši Poláchovi vyvolal velké debaty ve veřejném prostoru. Byl totiž rekordní, konkrétně osmiměsíční. Po verdiktu odvolací komise se ale bude moci pětašedesátiletý kouč vrátit na lavičku již po třech měsících. Zkrácení trestu i pro Duklu znamená, že se bude muset obejít bez Rady až do konce právě probíhající sezóny, jelikož zákaz činnosti mu nově vyprší až začátkem sezóny příští.

před 2 hodinami

Aktualizováno před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Krycí jméno ukrajinského vojáka „Niemachny“.

V ruském zajetí: Psi žijí lépe. Ztratil jsem jakoukoli naději a vůli žít

Ukrajinský voják přezdívaný „Niemachny“, který strávil 13 měsíců v ruském zajetí, promluvil o tom, co všechno prožil, když padl do zajetí po bojích o Azovstal v Mariupolu. „V kasárnách nás bylo hodně. Byla tam dvě patra a asi půl stovky plus-minus lidí. Spali jsme vlastně na sobě, na podlaze,“ vzpomíná. A dodává hned na začátku „Rusové se snažili přimět Ukrajince střílet do vlastních zajatců.“

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Vzpoura zaměstnanců RTVS: Chceme svobodnou veřejnoprávní instituci

Situace na Slovensku se rychle mění. Zaměstnanci RTVS vydali protestní prohlášení a to krátce po schválení zákona o STVR Ficovou vládou.

Zdroj: Radek Novotný

Další zprávy