písek

Severní Korea

KLDR údajně porušuje sankce. K sousedům dováží cennou surovinu

Centrum pro pokročilé obranné studie (C4ADS), které poskytuje analýzu dat na základě informací o globálních konfliktech a mezinárodních bezpečnostních otázek zjistilo, že ze Severní Koreje záhadně plují desítky lodí. Do zahraničí prý vyváží cennou surovinu.
Písek

Písek: Město zlata, královského hradu a nejstaršího dochovaného kamenného mostu

Vábení zlatavého písku na dně řeky Otavy přilákalo do těchto končin obyvatele již v pravěku. Doklady osídlení mluví mimo jiné o Keltech. Základy dnešního města ovšem spadají až do období vrcholného středověku, kdy zlatonosná řeka přilákala též královský majestát. Král Přemysl Otakar II. zde nechal založit město i královský hrad.
Pouštní saharský písek v Praze (6. dubna 2016)

Zítřejší déšť pokryje auta pískem ze Sahary. Jak se ho nejlépe zbavit?

Současné slunečné počasí možná mnohé tuzemské řidiče svádí k návštěvě automyčky, pravdou však je, že se vyplatí ji o pár dní odložit. Zítra bude totiž s kapkami deště padat také saharský písek, který bude na automobilech ulpívat. Naštěstí existují spolehlivé metody, jak se písku na kapotě zbavit.
Ilustrační foto.

Vzpomínáte na Discopříběh? V Písku se znovu otevře sjezdovka z filmového hitu

Písek dnes otevřel modernizovanou sjezdovku na Hradišti, která byla mimo provoz více než deset let. Rekonstrukce přes 40 let starého areálu, kde se natáčela i jedna epizoda z filmu Discopříběh, stála 14,4 milionu Kč. Svah je dlouhý 230 metrů. ČTK to řekla mluvčí radnice Irena Malotová. První večerní lyžování je dnes mimořádně zdarma. Otevřeno bude od úterý do neděle.
Pouštní saharský písek v Praze (6. dubna 2016)

Nemyjte auto ani okna. Saharský písek nás zasype znovu

Praha - Máte své auto nebo okna stále ještě ušpiněná od saharského písku, který k nám přineslo počasí o víkendu? Tak s jejich mytím raději ještě počkejte. Vypadá to totiž, že se na nás i tento víkend tuny písku posypou znovu...
Pouštní saharský písek v Praze (6. dubna 2016)

Česko zasypal písek ze Sahary

Praha - Nejen Českou republiku, ale také podstatnou část Evropy pokryl jemný písek ze Sahary. Jde o meteorologický jev, se kterým se občas potýkáme.
Ilustrační fotografie

Obří sochy z písku ozdobí na turistickou sezonu město Písek

Písek - V tomto roce již pošesté vyzdobí centrum města obří pískové sochy. Tvorba třímetrových soch je první viditelnou vlaštovkou blížícího se zahájení letní turistické sezóny, řekl ve čtvrtek agentuře Mediafax mluvčí radnice Roman Ondřich.
Ilustrační fotografie

Nejsilnější písečná bouře za dva roky se přehnala Afrikou

Dakar - Západní Afrikou se přehnal oblak písku ze Sahary v šíři několika tisíc kilometrů. Nejsilnější písečná bouře za poslední dva roky, která oblast zasáhla 6. února, zastínila slunce a přerušila letecký provoz v regionu, informovala agentura Reuters.
Ilustrační fotografie

V Písku se po 152 dnech rozpadla radniční koalice

Písek - Koalice na radnici v jihočeském Písku se rozpadla. Jak pro agenturu Mediafax v úterý uvedl starosta Ondřej Veselý (ČSSD), občanští demokraté ohlásili odchod a nyní tak koalice ztratila většinu.

Aktuálně se děje

před 10 minutami

Izrael, ilustrační foto

Uznání Palestiny bude mít "vážné důsledky", varuje Izrael

Rozhodnutí vlád Irska, Norska a Španělska uznat palestinský stát bude mít "vážné důsledky" pro jejich vztahy s Izraelem. Po předvolání jejich velvyslanců to ve čtvrtek oznámilo izraelské ministerstvo zahraničních věcí, informuje agentura AP.

před 59 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Oslo

Pohár trpělivosti přetekl. Norsko uzavře hranice Rusům

Norská vláda od 29. května zavede dodatečná omezení vstupu pro občany Ruska, kteří cestují do Norska za turistikou nebo "jinými nepodstatnými účely". Informace byla zveřejněna ve středu na webových stránkách kabinetu, jak uvádí agentura Reuters.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Mezinárodní soudní dvůr v Haagu

Den D se blíží. O osudu Pásma Gazy se rozhodne už v pátek

Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) oznámil, že v pátek 24. května v 15:00 SELČ vydá rozhodnutí o žádosti Jihoafrické republiky (JAR) nařídit Izraeli zastavení vojenské operace v Pásmu Gazy, včetně města Rafah na jihu této palestinské enklávy. Informaci přinesla agentura AFP.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Počasí

Počasí: V Česku udeří silné bouřky, varovali meteorologové

Česko v pátek opět zasáhnou silné bouřky, varoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve čtvrtek na sociální síti. Doprovázet je budou zejména přívalové srážky, napršet může kolem 50 milimetrů. Meteorologové také rovnou varovali, že bouřky udeří také o víkendu.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Ilustrační foto

Ptačí chřipka se dál šíří na lidi. Austrálie hlásí první případ, USA druhý

Ve Spojených státech byl od konce března potvrzen druhý případ ptačí chřipky u člověka po kontaktu s infikovanými dojnicemi. Oznámilo to ve středu americké Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), píše agentura Reuters. V Austrálii potvrdili první případ přenosu subtypu viru ptačí chřipky A(H5N1) na člověka. Došlo k němu v nejmenším a nejhustěji obydleném státě Viktorie, informovala ve středu televize ABC News

před 8 hodinami

před 8 hodinami

V Praze 4 se srazil autobus s nákladním vozidlem. (23.5.2024) Prohlédněte si galerii

Nehoda autobusu MHD v Praze. Dvanáct zraněných, vyhlášen traumaplán

K vážné nehodě autobusu městské hromadné dopravy došlo ve čtvrtek ráno v Praze. Několik lidí utrpělo zranění při srážce autobusu s nákladním autem. Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému, vyhlášen byl traumaplán prvního stupně. 

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Adriana Mašková a Filip Blažek Prohlédněte si galerii

StarDance 2024: Česká televize oficiálně představila soutěžní páry

Třináctá řada populární televizní show StarDance odstartuje v říjnu. Česká televize ve čtvrtek představila taneční páry, které budou usilovat o titul krále či královny tanečního parketu. ČT už dříve odhalila, že v nové řadě se představí například herec Filip Blažek či zpěvačka Lucie Vondráčková. 

před 9 hodinami

před 10 hodinami

včera

Rusko z vládního webu vymazalo změnu hranic v Baltském moři

Návrh ruského ministerstva obrany na revizi námořních hranic Ruska na východě Baltského moře byl ve středu odstraněn z vládního portálu, kde byl zveřejněn. Tento návrh vyvolal zmatek a obavy mezi členskými zeměmi NATO, jako jsou Finsko, Švédsko, Litva a Estonsko, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy