Americké úřady kvůli covid-19 zpřísňují dozor nad domovy důchodců

Americké domy s pečovatelskou službou a penziony pro seniory budou mít povinnost hlásit počty nakažených koronavirem federálním orgánům a rovněž příbuzným svých klientů. O nařízení střediska pro zdravotnické služby CMS informoval dnes server Politico. Vláda tak reaguje na alarmující šíření nákazy mezi seniory v pečovatelských domech, kde v USA nemoci covid-19 podlehly už tisíce lidí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

senioři
doporučujeme

"Je důležité, aby klienti a jejich rodiny měli informace, které potřebují," řekla na briefingu v Bílém domě Seema Vermaová, šéfka CMS, která je součástí ministerstva zdravotnictví. "Musíme rozšířit trasování v komunitách, kde se koronavirus přenáší," zdůraznila podle serveru Politico.

Americká média přinášejí stále nové informace o tragické situaci v domech pro seniory a léčebnách dlouhodobě nemocných. Příčinou je podle odborníků malá připravenost na krizovou situaci, nízký počet testovacích laboratoří a nedostatek informací o tom, jak se virus šíří.

Podle dnešní informace listu The New York Times (NYT) zemřelo v USA v zařízeních pro seniory na covid-19 už více než 7000 lidí. Nejkritičtější situace je ve státech New York a New Jersey. V New Yorku podlehlo nákaze asi 1100 seniorů, což je přibližně devět procent všech obětí, v New Jersey je to údajně až 40 procent. Za odstrašující příklad označují média situaci v domě pro seniory v Andoveru v New Jersey, kde podle NYT zemřelo 70 lidí a desítky dalších jsou nakaženy.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pentagon zvýšil stupeň ochrany svých objektů na druhý nejvyšší

02.06.2020 22:06 Americké ministerstvo obrany kvůli nepokojům, jež vypukly kvůli úmrtí černocha George Floyda,…

6,3 milionu nakažených. Brazílii to nejhorší prý čeká

02.06.2020 21:08 Počet nově potvrzených případů nákazy koronavirem i úmrtí s covidem-19 za den opět mírně vzrostl ve…

USA vyšetřují plány Česka a dalších zemí na zavedení digitální daně

02.06.2020 20:53 Aktualizováno Spojené státy prověřují daň z digitálních služeb, kterou plánuje zavést nebo již zavedla řada zemí,…

Trump hrozí použitím vojenské síly pro potlačení protestů

02.06.2020 20:42 Americký prezident Donald Trump v souvislosti s nepokoji po úmrtí černocha George Floyda pohrozil,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy