Biden se pohádal s voličem. Měl ho slovně napadnout

Favorizovaný uchazeč o nominaci demokratů na prezidenta Spojených států Joe Biden se na čtvrteční debatě s voliči dostal do sporu s jedním z návštěvníků. Podle některých názorů diskutujícího během vyostřené debaty nazval tlouštíkem, Biden to ale popřel. Bidenova mluvčí Symone Sandersová tvrdí, že místo anglického slova fat (tlustý) řekl fact (fakta). Záznam debaty je nekvalitní, závěr si podle médií proto musí každý udělat sám.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Joseph Robinette „Joe“ Biden, Jr., 47. viceprezident USA
doporučujeme

Výstup 83letého bývalého farmáře Merleho Gormana se zpočátku nesl v uvolněném duchu, když Gorman řekl, že je ve své profesi výjimkou, neboť není republikánem. Poté Gorman prohlásil, že vůči 77letému Bidenovi má dvě výhrady. První zmínil věk a jako druhý problém označil to, že Biden jako někdejší viceprezident zajistil svému synu Hunterovi lukrativní práci na Ukrajině. Narážel tak na fakt, že Hunter Biden pracoval v ukrajinské plynárenské firmě Burisma.

První části kritiky se Biden zasmál, u druhé již ale podle zveřejněného videa reagoval podrážděně. "Prodáváte přístup k prezidentovi jako on," řekl Gorman s odkazem na tvrzení demokratů, že nynější republikánský prezident Donald Trump nabízel za vyšetřování Bidena hlavě ukrajinského státu Volodymyru Zelenskému pozvání do Bílého domu.

"Jste zpropadený lhář. Není to pravda," odvětil Biden. Gorman poté tvrdil, že se to říká v televizi, což ale Biden popřel. "A jen tak mimochodem, proto neposedávám. Hýbu se," řekl Biden, který následně vyzval Gormana, aby si s ním udělal pár kliků či si s ním šel zaběhat nebo aby si oba porovnali testy inteligence.

Debatu uzavřel Bidem tím, že se s ním nebude hádat. "Ale, podívej," dodal s Biden s použitím slova, o které nyní kampaň s kritiky vede spor. Kampaň tvrdí, že Biden řekl "look, fact (podívej, fakta)" a ne "look, fat (podívej, otylče)".

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trumpův obhájce srovnává žalobu na prezidenta k občanské válce

27.01.2020 22:12 Ústavní žaloba, kterou proti americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi vznesla demokraty ovládaná…

Požár zachvátil přístav na řece Tennessee, sedm lidí pohřešováno

27.01.2020 16:08 Rozsáhlý požár dnes zachvátil dok na řece Tennessee ve městě Scottsboro na severu americké Alabamy.…

Potrhlá obhajoba? Advokáti Trumpa vyrukovali s bizarním argumentem

27.01.2020 10:56 Vystoupením právníků Alana Dershowitze a Kena Starra bude dnes pokračovat obhajoba prezidenta…

Argentina odmítá do Česka vydat Slováka, je podezřelý z vraždy

27.01.2020 10:46 Argentina se rozhodla nevyhovět Česku, které ji požádalo o vydání slovenského občana Kristiana…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama