Horníci, naučte se programovat, radí vlivný Joe Biden. USA mění plány

Někdejší americký viceprezident Joe Biden, který je favoritem na prezidentskou nominaci demokratů, doporučil horníkům s ohledem na svůj plán odklonu od fosilních paliv, aby se naučili programovat. Informoval o tom portál The Hill.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Joseph Robinette „Joe“ Biden, Jr., 47. viceprezident USA
doporučujeme

"Každý, kdo dokáže sfárat 300 až 3000 stop (až 914 metrů) do dolu, ten se rozhodně naučí i programovat," řekl tento týden Biden na volebním shromáždění v Derry ve státě New Hampshire. Dodal ale, že takto o tom on a ani jeho liberální přátelé nepřemýšlejí. Deník The Washington Post poznamenal, že Bidenův komentář se u publika setkal s mlčením. The Hill dodal, že v Derry žije mnoho horníků.

Biden ve svém volebním programu navrhuje odchod od fosilních paliv a zároveň navrhuje podpůrný program pro horníky v hledání udržitelných pracovních míst a pro hornické oblasti, kde je dosud těžba hlavním pilířem jejich hospodářství.

Biden v Derry rovněž hovořil o tom, že ekonomika se mění a že již nyní na šest z deseti míst nestačí středoškolské vzdělání. "Opravdu si někdo myslí, že bez lepšího vzdělání budete moci být střední třídou ve 20. a 30. letech 21. století? Fyzická síla už nestačí," poznamenal Biden.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Demokraté v Senátu bojují za odvolání Trumpa

22.01.2020 19:54 Aktualizováno V Senátu amerického Kongresu dnes začala další fáze soudní žaloby proti prezidentu Donaldu Trumpovi…

V New Yorku vypukl soud s producentem Weinsteinem, hrozí mu doživotí

22.01.2020 18:42 Aktualizováno Soud na newyorském Manhattanu dnes začal projednávat ostře sledovanou kauzu hollywoodského…

Guaidó naléhá na Evropu, Venezuela potřebuje podporu

22.01.2020 18:32 Venezuela potřebuje podporu evropských zemí, aby se zbavila současné diktatury ožebračující…

Trumpovu inauguraci doprovázely finanční machinace? Stát Washington podal…

22.01.2020 17:17 Washingtonská prokuratura obvinila inaugurační výbor, který v roce 2017 organizoval nástup Donalda…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama