Mexiko hlásí opět vysoký nárůst nakažených i úmrtí

Mexiko oznámilo za poslední den 17.944 potvrzených nákaz koronavirem SARS-CoV-2 a 1623 úmrtí v souvislosti s infekcí, informovala v noci na dnešek SEČ místní média. Oba údaje jsou stále velmi vysoké. V některých regionech této druhé největší latinskoamerické země jsou nemocnice na hranici kapacit lůžek intenzivní péče, například v metropoli jsou tato lůžka zaplněna z 85 procent.

Mexiko, ilustrační foto
doporučujeme

Mexiko, které má 128 milionů obyvatel, se potýká s druhou vlnou epidemie covidu-19. Minulý týden zaznamenaly úřady dosud nejvyšší nárůsty nákaz za den (22.339) i úmrtí v souvislosti s nákazou (1803). V zemi se ale málo testuje, takže reálná čísla jsou podle expertů několikanásobně vyšší.

Dosud se v Mexiku potvrdilo 1,8 milionu nákaz koronavirem, z toho na 153.600 pacientů v souvislosti s nákazou zemřelo. V počtu evidovaných úmrtí s covidem-19 je země čtvrtá na světě po Spojených státech, Brazílii a Indii.

O víkendu měl pozitivní test na koronavirus i prezident Andrés Manuel López Obrador. Náměstek ministra zdravotnictví Hugo López-Gatell ve středu řekl, že hlava státu se cítí dobře a má jen občas mírnou horečku a trochu bolesti hlavy. Je v karanténě, ale pokračuje v pracovních povinnostech.

Mexiko spolu s Kostarikou a Chile začaly proti covidu-19 očkovat loni jako první v Latinské Americe na Štědrý den, a to americko-německou vakcínou firem Pfizer a BioNTech. Minulý týden prezident López Obrador oznámil, že i Mexiko dostane méně dávek této vakcíny. Vláda podle něj vyhověla žádosti OSN, aby se k vakcíně dostaly chudší země. Téměř všechny státy mexické federace už podle středečního oznámení ministerstva zdravotnictví vyčerpaly 95 procent přidělených vakcín.

Mexická vláda dojednává dodávky i dalších vakcín, mimo jiné takzvané oxfordské od společnosti AztraZeneca, očkovací látky od čínské firmy CanSino a ruské vakcíny Sputnik V.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Biden zaznamenal první neúspěch při obsazování vládních postů

03.03.2021 12:59 Americký prezident Joe Biden má na kontě první porážku v procesu schvalování svých kandidátů na…

USA budou mít vakcíny pro všechny dospělé ke konci května, slibuje Biden

03.03.2021 12:28 Spojené státy mají podle prezidenta Joea Bidena nakročeno k tomu, aby měly na konci května dostatek…

Americké nálety v Sýrii: analytička vysvětlila, proč Biden nařídil útok

03.03.2021 00:01 NÁZOR - Spojené státy provedly 26. února nálet ve východní Sýrii, který v rámci odvety za nedávné…

Trumpovi spojenci šířili lež o nepokojích v Kapitolu, píše deník

02.03.2021 15:27 Ačkoli veškeré důkazy ukazují opačným směrem, mnozí Američané dnes věří, že lednové nepokoje v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama