Při bojové operaci v Kolumbii se zřítil vrtulník, zahynulo devět vojáků

Nejméně devět vojáků zemřelo a dalších šest bylo zraněno poté, co se v jihovýchodní Kolumbii během vojenské operace proti povstalcům zřítil armádní vrtulník.

Vrtulník kolumbijské armády
doporučujeme

Podle agentury Reuters o tom dnes informoval prezident Iván Duque s tím, že dva vojáci se stále pohřešují. Pád stroje prezident označil za nehodu.

"Bylo nalezeno devět těl," řekl Duque v televizním vystoupení. "Je to složitý okamžik. Jsme si vědomi hrdinství, které ukázali naši vojáci a policisté, aby nám přinesli klid v mysli," dodal.

Armáda dříve sdělila, že na palubě vrtulníku UH-60 Black Hawk bylo v době jeho pádu 17 vojáků, z nichž "šest bylo zraněno a dalších 11 zmizelo". Později doplnila, že se stroj zřítil ve chvíli, kdy z něj vojáci slaňovali na zem.

Vrtulník byl nalezen v rameni řeky Inírida v jihovýchodní části země, kde operují povstalci z Revolučních ozbrojených sil Kolumbie (FARC), kteří odmítli složit zbraně po mírové dohodě s kolumbijskou vládou.

Podle vojenských činitelů se vojenská helikoptéra účastnila bojové operace proti rebelům v oblasti, která je známá také výrobou drog. Na místě bylo zahájeno vyšetřování okolností havárie.

Na 13.000 kolumbijských povstalců z FARC složilo zbraně na základě mírové dohody s vládou z roku 2016, někteří to ale již tehdy odmítli. Nyní se věnují zejména obchodu s drogami a ilegální těžbě kovů. Jejich počet se podle AFP odhaduje na zhruba 2000.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další únik ropy z lodi u ostrova Mauricius je nejspíš zažehnán

12.08.2020 19:57 Většinu zbývající ropy z poškozeného japonského plavidla u korálového pobřeží blízko ostrovního…

Brazílie má opět přes 50 tisíc nových případů koronaviru, rekord v Kolumbii

12.08.2020 16:39 Aktualizováno V Brazílii se opět prudce zvýšil počet nakažených novým typem koronaviru, za den přibylo více než…

V Kongresu USA patrně usedne kontroverzní politička, vyznává konspiraci…

12.08.2020 13:42 Do amerického Kongresu s velkou pravděpodobností usedne republikánská politička Marjorie Taylor…

Biden si jako viceprezidentku vybral senátorku Harrisovou, Trump ji…

12.08.2020 11:48 Aktualizováno Demokratický uchazeč o úřad amerického prezidenta Joe Biden si jako svou viceprezidentku vybral…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama