Rozvrácená FBI? Trump se zhurta pustil do šéfa agentů

Americký prezident Donald Trump dnes na twitteru kritizoval šéfa Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Christophera Wraye za to, jak přistupuje k pochybením během vyšetřování vlivu Moskvy na volby ve Spojených státech. Generální inspektor ministerstva spravedlnosti USA Michael Horowitz v závěrečné zprávě zveřejněné v pondělí konstatoval, že FBI se sice dopustil několika chyb, vyšetřování Trumpovy kampaně ale nebylo politicky motivované. Wray se závěrem Horowitzovy práce souhlasí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

FBI
doporučujeme

"Nevím, jakou zprávu ředitel FBI Christopher Wray četl, ale určitě to nebyla ta, kterou jsem dostal já. S takovýmto přístupem nebude nikdy schopen FBI napravit," napsal Trump. V tweetu rovněž poznamenal, že FBI je vážně rozvrácená, ačkoli v něm pracují jedni z nejlepších lidí.

Horowitz prověřoval pochybnosti o počátcích vyšetřování vlivu Ruska na prezidentské volby v USA a také to, zda FBI v případu dodržoval zákony. Protiprávní postup ale nezjistil. Někteří prezidentovi zastánci jsou přesvědčeni, že vyšetřovatelé stranili kampani Trumpovy demokratické sokyně Hillary Clintonové.

Wray, který v době začátku vyšetřování Trumpovy kampaně FBI nevedl, po zveřejnění zprávy poukázal na to, že Horowitz nenašel žádné důkazy o politických motivech vyšetřování.

Problémy, které inspektor zjistil, označil Wray za nepřijatelné pro FBI a nehodné této instituce. Dodal, že vyšetřovací úřad zavádí přes 40 opatření, která povedou k nápravě výtek. Opatření se týkají postupu v žádostech o povolení sledování nebo zacházení s důvěrnými zdroji.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Změna politiky USA není možná? Analytik nastínil, jak to chodí ve…

18.02.2020 00:01 NÁZOR - Prezidentská volební kampaň ve Spojených státech může být vzrušující, ohromující,…

Není úniku. Migrační politika USA a Mexika má ničivý dopad na zdraví…

17.02.2020 18:05 Nová migrační politika Spojených států a Mexika udržuje mnohé obyvatele Střední Ameriky v…

Maduro k smíchu. Vojenské cvičení odhalilo mizérii socialistické Venezuely

17.02.2020 15:00 Vojenské cvičení, jehož se o víkendu ve Venezuele podle vlády zúčastnilo přes dva miliony vojáků a…

Trump pompézně zahájil kampaň na Floridě, "vtrhl" na automobilový závod…

17.02.2020 13:11 Americký prezident Donald Trump v neděli zahájil volební kampaň na Floridě, když ve městě Daytona…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama