Senátor Booker ukončil prezidentskou kampaň. Nemá na ni

Americký senátor Cory Booker dnes zastavil kampaň, ve které se ucházel o prezidentskou nominaci Demokratické strany. V e-mailu svým podporovatelům Booker napsal, že nemá peníze na pokračování volebního boje, uvedla agentura Reuters.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Cory Booker
doporučujeme

S nedostatkem financí se Bookerova kampaň potýkala dlouhodobě. Na Bookerovo oznámení posměšně na twitteru reagoval republikánský prezident Donald Trump s tím, že dnes bude moci klidně spát.

Padesátiletý Booker, který je černošského původu, svou kampaň založil na podpoře lásky, jednoty a společného postupu proti Trumpově kontroverzní rétorice. Demokratické uchazeče o prezidentskou nominaci strany kritizoval za to, že se od sebe jen málo liší.

"Mému týmu, podporovatelům a všem, kdo mě podpořili - děkuji vám. Jsem velmi hrdý na to, co jsme vybudovali," napsal dnes na twitteru Booker s tím, z kampaně odstupuje.

Vedle finančních potíží nedokázal senátor oslovit veřejnost, v průzkumech dosahoval podpory okolo jednoho či dvou procent. Nedokázal se také kvalifikovat na v pořadí sedmou debatu demokratických prezidentských uchazečů, která se v úterý večer místního času (v noci na středu SEČ) koná v Des Moines v Iowě. V rozpravě vystoupí šest kandidátů včetně favoritů Joea Bidena, Bernieho Sanderse Elizabeth Warrenové a Peta Buttigiege.

Trump v reakci na Bookerovo oznámení napsal, že z klání odchází uchazeč, který se v průzkumech veřejného mínění pohyboval v oblasti nulové podpory. "Měl jsem tááákový strach, že se s ním jednoho dne budu muset utkat tváří v tvář!" uvedl prezident.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bude Trump svržen? V Senátu to vře, rezoluce republikánů naštvala demokraty

21.01.2020 12:54 Aktualizováno Úvodní projevy obžaloby a obhajoby v procesu impeachmentu proti americkému prezidentovi Donaldovi…

Trumpovi jde o život. Íránský politik vypsal odměnu za zabití prezidenta…

21.01.2020 12:50 Íránský zákonodárce dnes oznámil, že vypisuje odměnu v podobě tří milionů dolarů (67,9 milionu Kč)…

Vražedné řádění Čecha na Havaji: Obětí je víc. Nové informace

21.01.2020 11:59 Na Havaji po nedělním řádění muže českého původu, který zastřelil dva policisty a zřejmě způsobil…

Princ Harry přiletěl do Kanady, bude žít bez královské pompy

21.01.2020 10:14 Se sportovní taškou přes rameno a dvěma osobními strážci přiletěl v noci na dnešek do kanadského…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama