Trump přijal rodiče Brita, který zahynul při nehodě s Američankou

Americký prezident Donald Trump se v Bílém domě sešel s rodiči Brita Harryho Dunna, jenž v srpnu zahynul při nehodě, kterou očividně způsobila manželka amerického diplomata v Británii. Informovala o tom dnes televize Sky News. Američanka Anne Sacoolasová jela v době nehody po nesprávné straně silnice, nyní je ve Spojených státech a do Británie se odmítá vrátit.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Donald Trump
doporučujeme

Dvaačtyřicetiletá manželka amerického vládního zaměstnance Sacoolasová podle vyšetřovatelů jela autem po nesprávné straně silnice, když se střetla s motorkou, kterou řídil devatenáctiletý Dunn. Žena podle policie nejprve s vyšetřovateli spolupracovala, pak ale díky diplomatické imunitě Británii nečekaně opustila.

Případ zatížil americko-britské vztahy, které obě země tradičně označují za výjimečné. Za rodiče se postavil britský ministr zahraničí Dominic Raab a také premiér Boris Johnson.

Rodiče 19letého Harryho Charlotte Charlesová a Tim Dunn se vydali do USA, aby na případ upozornili. Tvrdí, že chtějí pro syna spravedlnost, a Trumpa na úterní schůzce požádali o vydání Sacoolasové.

Prezident rodině vyjádřil pochopení a přislíbil, že se na případ znovu podívá, zároveň ale prohlásil, že postoj Spojených států se nezměnil a že diplomatova manželka se do Británie nevrátí.

Během schůzky se ukázalo, že v Bílém domě je přítomna i Sacoolasová, která čekala ve vedlejší místnosti. Setkání s ní, které jim Trump nabídl, ale Harryho rodiče odmítli. Novinářům pak vysvětlili, že se s ženou nesešli, protože bez přítomnosti právníků by to nebylo vhodné.

Před pozváním do Bílého domu, které bylo překvapivé, uspořádali v pondělí Charlesová s Dunnem tiskovou konferenci, na které vyzvali Trumpa, aby pomohl najít spravedlnost pro jejich syna. "Té noci se stala nehoda, ta dáma udělala chybu, zabila našeho syna. Nechtěla ho zabít, nechtěla způsobit nehodu, ale nejde přece odkráčet, odejít a myslet si, že se nic nestalo," řekl Dunn.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Blahodárné opioidy? Soud snížil pokutu, přesto bude firma platit miliardy

15.11.2019 21:58 Soud v Oklahomě snížil pokutu vyměřenou americké farmaceutické společnosti Johnson & Johnson (J&J)…

Exprezident Morales může zpět do Bolívie. Musel by ale před soud

15.11.2019 20:47 Bolivijský exprezident Evo Morales se po útěku do Mexika může vrátit do vlasti, bude se ale…

Bývalý Trumpův poradce Stone je vinen. Hrozí mu 20 let

15.11.2019 19:39 Americká porota dnes uznala bývalého poradce Donalda Trumpa Rogera Stonea vinným ze sedmi trestných…

Turecko deportovalo Američana podezřelého z členství v IS

15.11.2019 17:12 Turecké ministerstvo vnitra dnes oznámilo, že Američan, který je podezřelý z členství v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama