Čína zjišťuje, kolik je v zemi lidí s koronavirem bez příznaků

Čína zahájila průzkum, jehož cílem je zjistit počet nakažených koronavirem bez příznaků a posoudit, jaká je imunita populace, píše dnes japonská agentura Kjódó s odvoláním na čínský vládní list China Daily. Průzkum se zaměřuje na devět různých oblastí včetně provincie Chu-pej, která byla koronavirem z celé Číny nejhůře zasažená.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Čína, Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

V úterý bylo otestováno 880 náhodně vybraných obyvatel jejího hlavního města Wu-chanu, které bylo jako hlavní ohnisko koronaviru přes dva měsíce v izolaci. Znovu je otevřené teprve od 8. dubna. Postupně tam má být otestováno 11.000 lidí. Ti by měli podstoupit dvě různá vyšetření - výtěr z krku a krevní test na přítomnost protilátek proti koronaviru, aby se zjistilo, zda jsou vůči nemoci covid-19 imunní. Informuje o tom agentura Kjódó.

Testy čekají také obyvatele Pekingu, Šanghaje a města Čchung-čching a vedle Chu-peje pěti dalších provincií. Čínské úřady dříve pacienty s koronavirem, kteří nejeví příznaky onemocnění, do statistik nezapočítávaly, později ale ustoupily tlaku odborníků i veřejnosti, protože takzvaní "tiší přenašeči" začali v zemi budit obavy.

Čínská vláda nyní tvrdí, že lidé bez příznaků představují jedno z největších rizik a mohli by vyvolat nové vlny infekce, píše Kjódó. Pevninská Čína dnes ohlásila 103 nových potvrzených případů koronaviru, 46 z nich má příznaky onemocnění, zbytek je bez symptomů.

Podle dat čínské národní zdravotní komise se koronavirem v Číně od začátku nakazilo 82.295 lidí, drtivá většina z nich se již uzdravila. Čína se nyní bojí, že se koronavirus bude dostávat do země ze zahraničí, zejména ze sousedního Ruska. V provincii Chej-lung-ťiang při ruských hranicích na severovýchodě země proto vláda nechala postavit provizorní nemocnici a vyslala do ní zdravotnický personál.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína hlásí jen jeden nový případ nákazy koronavirem

03.06.2020 08:28 Pevninská Čína zaznamenala v úterý jen jeden nový případ nákazy koronavirem. Infekce se prokázala u…

Protesty proti rasismu zasáhly celý svět, rostou obavy z šíření koronaviru

02.06.2020 17:38 Aktualizováno Solidaritu s americkými demonstracemi proti policejní brutalitě a rasismu dnes přišly v Sydney…

Ve Wu-chanu otestovány miliony lidí, odhaleno 300 asymptomatických případů…

02.06.2020 17:30 V čínském velkoměstě Wu-chanu, kde se vůbec poprvé na konci minulého roku objevil nový koronavirus,…

V Bangladéši zemřel s covidem-19 první barmský uprchlík

02.06.2020 11:49 Bangladéš dnes ohlásil první úmrtí v souvislosti s covidem-19 mezi barmskými Rohingy, kteří žijí v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy