Hongkong má rekordní růst nakažených, více než pevninská Čína

Hongkong dnes ohlásil dalších 65 nakažených koronavirem, což je zatím největší zaznamenaný denní nárůst v této čínské poloautonomní provincii. Denní rekord evidují rovněž Filipíny, kde počet nakažených vzrostl o 96 na celkových 803. Dalších devět lidí tam přitom nemoci COVID-19 podlehlo. Japonská prefektura Tokio ohlásila 40 nových případů, zatímco vietnamské úřady uvedly, že hodlají udržet počet nakažených v zemi do 1000. Dalších 130 infikovaných zaznamenala Malajsie, která je nejhůře zasaženou zemí v jihovýchodní Asii.

Hongkong
doporučujeme

Nárůst nových případů v Hongkongu je za čtvrtek vyšší, než kolik za stejný den ohlásila celá pevninská Čína, do níž kromě Hongkongu nespadá také Macao. Z nově infikovaných jich 41 nedávno přicestovalo ze zahraničí, zbylí se však zřejmě nakazili na území provincie.

zdroj: YouTube

Správkyně Hongkongu Carrie Lamová po oznámení rekordního nárůstu vyhlásila na dva týdny zákaz shromažďování ve skupinách o více než čtyřech lidech. Restaurace také nově mohou fungovat jen na poloviční kapacitu a budou muset vynucovat minimální vzdálenost 1,5 metru mezi zákazníky. Opatření dopadne na všechny herny, kina a další zábavní podniky, které musí zavřít.

Dalších 130 infikovaných zaznamenala Malajsie, která je nejhůře zasaženou zemí v jihovýchodní Asii, píše server CNA. V Malajsii vystoupal celkový počet infikovaných na 2161. Nemoc COVID-19 si tam vyžádala již 26 obětí. Místní vláda dnes oznámila vládní stimulační balíček o hodnotě 250 miliard ringgitů (1,42 bilionu korun), který by měl zmírnit dopady epidemie na místní ekonomiku.

Vietnam k dnešnímu dni eviduje zatím 150 nakažených koronavirem. "Podařilo se nám izolovat epicentra a dokonce i případná epicentra... Jsme odhodlaní udržet čísla případů COVID-19, aby nedosáhla 1000," prohlásil místní vicepremiér. Hanoj od soboty omezí domácí lety a zakáže na dva týdny veřejná shromáždění. Již dříve přitom země zakázala vstup všem cizincům, zrušila mezinárodní lety a uvalila na desítky tisíc lidí karanténu.

Dalších 40 nakažených koronavirem dnes oznámila prefektura Tokio, do níž spadá i stejnojmenná mnohamilionová japonská metropole. Místní guvernérka přitom vyzvala občany, aby tento víkend zůstali doma a celkově omezili vycházky na veřejnosti až do 12. dubna. Obyvatele také vybídla, aby letos nechodili pozorovat kvetoucí třešně sakury, což je v Japonsku velice oblíbená jarní činnost. Informuje o tom Reuters

K podobnému kroku se později uchýlila také prefektura Ósaka, kde se dnes nákaza potvrdila u 20 lidí. Guvernéři dalších 13 oblastí svoje obyvatele vyzvali, aby necestovali do hlavního města.

Úřady v Jižní Koreji dnes vyzvaly místní obyvatele, aby zůstávali co nejvíce doma a vyhnuli se větším shromážděním. Denní počet nových případů tam již dva týdny stagnuje kolem stovky. Za čtvrtek jich bylo 91, což je asi desetkrát méně, než země zaznamenala na vrcholu epidemie na konci února. Soul nyní čeká, jaký efekt přinesou nová opatření včetně zákazu vstupu cestujícím z USA.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína považuje přijetí šéfa tibetského exilu v USA za vměšování

20.10.2020 14:15 Čínské ministerstvo zahraničí dnes vyzvalo Spojené státy, aby přestaly zasahovat do čínských…

Úřady v Austrálii nařídily evakuovat loď, polovina posádky má koronavirus

20.10.2020 10:53 Australské úřady u západního pobřeží evakuovaly posádku z lodě s dobytkem, protože asi u poloviny z…

V Indii vyvstal nový problém: Města zahalil smog, ten urychluje šíření…

20.10.2020 09:47 Indie dnes ohlásila nejnižší denní nárůst případů koronaviru a úmrtí s covidem-19 za poslední tři…

Tokio zajistí bezpečnou olympiádu, slibuje vláda. Panují obavy z útoku…

20.10.2020 08:41 Japonsko podnikne ochranná opatření, aby zajistilo úspěch olympijských her, jež se budou v roce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama