Indie hlásí rekordních 4205 nových úmrtí s covidem za den

Indie dnes oznámila rekordních 4205 úmrtí na covid-19 za posledních 24 hodin a 348.421 nově zaznamenaných případů koronaviru. Celkový počet obětí v zemi překročil čtvrt milionu a počet infikovaných 23 milionů, napsala agentura Reuters s odkazem na údaje indického ministerstva zdravotnictví a poznamenala, že podle odborníků můžou být skutečné počty zemřelých i nakažených několikanásobně vyšší.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

Každé třetí hlášené úmrtí související s covidem-19 na světě nyní podle údajů Reuters připadá na Indii, která má přes 1,3 miliardy obyvatel. Jihoasijská země se potýká se zahlcenými nemocnicemi, přetíženým zdravotnickým personálem, i omezenou kapacitou márnic a krematorií. Pacientům se nedostává medicínského kyslíku a léků.

Podle posledních denních přírůstků infekcí by se možná dalo předběžně usuzovat, že křivka monitorující vývoj šíření covidu-19 v zemi se zplošťuje, pokles hlášených přírůstků však pravděpodobně bude pomalý, domnívá se přední indický virolog Šahíd Džamíl. "Je zatím brzo na to říci, že jsme dosáhli vrcholu," citoval ho list Indian Express. "Jsou určité náznaky, že případy se blíží vrcholu, ale nesmíme zapomínat, že ten vrchol je velmi vysoko, zdá se, že okolo 400.000 případů denně," upřesnil Džamíl.

Koronavirus se během druhé vlny rozšířil z indických metropolí i do menších měst ve venkovských oblastech, jejichž zdravotnictví není na krizi tohoto rozsahu dostatečně připraveno. Na vesnicích začíná docházet dřevo na tradiční hinduistické kremace a voda ke břehům Gangy, která protéká zalidněnými oblastmi na severu Indie, vyplavuje těla. Existuje podezření, že patří lidem, kteří zemřeli na covid-19.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prokuratura žádá ICC o vyšetřování filipínské války proti drogám. Duterte…

16.06.2021 14:07 Filipínský prezident Rodrigo Duterte nikdy nebude spolupracovat s případným vyšetřováním…

Čína přiznala problém v jaderné elektrárně. Radiace je prý v normě

16.06.2021 12:08 Čína dnes potvrdila poškození palivových tyčí v jaderné elektrárně Tchaj-šan na jihovýchodě země.…

Na olympiádě v Tokiu by mohli být v hledišti diváci

16.06.2021 10:36 Při olympijských soutěžích v Tokiu by mohlo být v hledišti až 10.000 diváků. Japonská vládní…

V Indii přibylo 62.224 nákaz koronavirem, v Brazílii 80.609

16.06.2021 08:22 V Indii pokračuje pokles denních počtů koronavirových infekcí; za posledních 24 hodin jich v této…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama