Indie hlásí rekordních 4205 nových úmrtí s covidem za den

Indie dnes oznámila rekordních 4205 úmrtí na covid-19 za posledních 24 hodin a 348.421 nově zaznamenaných případů koronaviru. Celkový počet obětí v zemi překročil čtvrt milionu a počet infikovaných 23 milionů, napsala agentura Reuters s odkazem na údaje indického ministerstva zdravotnictví a poznamenala, že podle odborníků můžou být skutečné počty zemřelých i nakažených několikanásobně vyšší.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

Každé třetí hlášené úmrtí související s covidem-19 na světě nyní podle údajů Reuters připadá na Indii, která má přes 1,3 miliardy obyvatel. Jihoasijská země se potýká se zahlcenými nemocnicemi, přetíženým zdravotnickým personálem, i omezenou kapacitou márnic a krematorií. Pacientům se nedostává medicínského kyslíku a léků.

Podle posledních denních přírůstků infekcí by se možná dalo předběžně usuzovat, že křivka monitorující vývoj šíření covidu-19 v zemi se zplošťuje, pokles hlášených přírůstků však pravděpodobně bude pomalý, domnívá se přední indický virolog Šahíd Džamíl. "Je zatím brzo na to říci, že jsme dosáhli vrcholu," citoval ho list Indian Express. "Jsou určité náznaky, že případy se blíží vrcholu, ale nesmíme zapomínat, že ten vrchol je velmi vysoko, zdá se, že okolo 400.000 případů denně," upřesnil Džamíl.

Koronavirus se během druhé vlny rozšířil z indických metropolí i do menších měst ve venkovských oblastech, jejichž zdravotnictví není na krizi tohoto rozsahu dostatečně připraveno. Na vesnicích začíná docházet dřevo na tradiční hinduistické kremace a voda ke břehům Gangy, která protéká zalidněnými oblastmi na severu Indie, vyplavuje těla. Existuje podezření, že patří lidem, kteří zemřeli na covid-19.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sportovcům hrozí na olympiádě vyhoštění ze země, pokud poruší covidová…

15.06.2021 18:38 Zahraniční sportovce čekají na odložených olympijských a paralympijských hrách v Tokiu přísné…

Indie eviduje další skoro 4000 obětí covidu-19

14.06.2021 07:44 V Indii dnes pokračoval několikatýdenní pokles denních počtů koronavirových infekcí, když…

Izraelský parlament vyslovil důvěru Bennetově vládě

13.06.2021 21:23 Aktualizováno Izraelský parlament dnes podle očekávání vyslovil důvěru nové koaliční vládě, kterou povede Naftali…

Hypotéza o wuchanském původu koronaviru je podle WHO stále otevřená

13.06.2021 10:26 Hypotéza o tom, že koronavirus, jímž se od loňska na světě nakazilo přes 175 milionů lidí, pochází…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama