Svět čelí "rouškové krizí", masky proti koronaviru začne vyrábět i Foxconn

V důsledku epidemie nového typu koronaviru je ve světě vážný nedostatek ochranných obleků, roušek, rukavic a dalšího ochranného vybavení. Podle agentury Reuters to dnes prohlásil šéf Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Firma Foxconn, která je největším smluvním výrobcem elektroniky na světě, ve čtvrtek oznámila, že změní část své produkce a začne vyrábět právě ochranné masky. Do konce měsíce chce být schopna dodávat dva miliony masek denně.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Světová zdravotnická organizace
doporučujeme

"V tomto boji proti epidemii jde o každou vteřinu," uvedla na sociální síti WeChat firma, mezi jejíž hlavní zákazníky patří americká společnost Apple, pro kterou Foxconn kompletuje přístroje iPhone. "Čím dřív přijmeme preventivní opatření, tím dřív budeme moci zabránit šíření viru, zachránit lidské životy a celou tuto krizi překonat," dodala firma.

Foxconn uvedl, že ve své hlavní továrně v Šen-čenu na jihu Číny už zahájil zkušební výrobu ochranných roušek. Roušky budou v první řadě určeny k ochraně zaměstnanců Foxconnu před infekcí. V pevninské Číně, která je epidemií nového koronaviru nejhůře postižena, má Foxconn statisíce zaměstnanců. Až začne výroba naplno, bude Foxconn poskytovat roušky i lidem mimo firmu.

zdroj: YouTube

Podobně jako Foxconn pomohou s výrobou ochranných masek a ochranných oděvů i další čínské firmy, uvedla dnes agentura Reuters. Cíl vyrábět 1,7 milionu ochranných roušek denně si vytyčil výrobce automobilů SAIC-GM-Wuling, což je společný podnik americké automobilky General Motors a dvou čínských firem. Poslouží k tomu 14 výrobních linek.

Na mnoha lékárnách v Číně visí v současné době vzkaz pro zákazníky, že ochranné roušky nejsou na skladě. Řada lokalit zavedla přídělový systém. Lidé, kteří si chtějí pořídit ochrannou roušku v Šanghaji, musí místním úřadům dát číslo svého občanského průkazu a telefonu. Úřady je poté kontaktují a sdělí jim, kdy si budou moci roušky vyzvednout.

Od konce loňského roku si virus v pevninské Číně vyžádal 31.161 nakažených a 636 mrtvých. Stovky dalších případů infekce byly zaznamenány mimo pevninskou Čínu, po jednom mrtvém ohlásily Hongkong a Filipíny.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

U Melbourne vykolejil vlak. Zahynuli dva lidé, desítky zraněných

20.02.2020 15:43 Dva lidé přišli o život a desítky dalších utrpěly zranění při dnešním vykolejení vlaku u…

Za vraždou v Brisbane bylo domácí násilí. Hráč rugby zabil tři děti,…

20.02.2020 13:31 Australský premiér Scott Morrison dnes prohlásil, že jeho krajané jsou "šokováni, zarmouceni a…

Nová etapa boje s koronavirem. Začala dezinfekce peněz, podle vědců…

20.02.2020 13:00 Čínské banky v rámci boje proti šíření nového koronaviru Covid-19 začaly dezinfikovat finanční…

Zemřeli dva cestující z obří lodi, kde se rozšířil koronavirus. První oběť…

20.02.2020 10:11 Aktualizováno V Japonsku zemřeli dva cestující, kteří se nakazili novým typem koronaviru na výletní lodi Diamond…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama