Dilema v televizní reality show. Soutěžící dlouho nevěděli o koronaviru

Reality show Big Brother v Austrálii začala v době, kdy byl virus SARS-CoV-2 prohlášen za celosvětovou pandemii. Účastnící reality show, kteří vstoupili do vily koncem února, neměli ponětí o viru až do 22. března. Tuto neděli byla odvysílaná epizoda, která ukazuje šokované účastníky, když se natáčení náhle zastavilo kvůli podezření člena štábu na nákazu nemocí covid-19.

Záběry z australské reality show Big Brother
doporučujeme

Televizní reality show Big Brother byla nejsledovanějším pořadem hlavního vysílacího času v 70 zemích. Do vily plné kamer, která je odříznutá od okolního světa po dobu více než 15 týdnů, obvykle vstupuje 12 soutěžících a snaží se za podpory diváků získat vysokou finanční odměnu. Letošní australská verze začala stejně jako mnohokrát předtím, ale letos soutěžící potkala vlna hrůzy, když zjistili, co se za zdmi vily děje a jak virus SARS-CoV-2 má devastující účinky na celý svět.

Ke krátkému pozastavení natáčení, které bylo vidět v nedělní epizodě, došlo 22. března. Televizní moderátorka Sonia Krugerová však pro news.com.au uvedla, že soutěžící si v této fázi byli okrajově vědomi, co se ve skutečném světě děje. „Když jsme se v Austrálii dostali ke 100 případům, produkce rozhodla, že soutěžící musí být informováni,“ vysvětlila Krugerová a dodala, že produkce ujistila účastníky reality show, že jsou jejich rodiny v pořádku.

S vlnou nových případů covid-19 dostali soutěžící opět okrajové informace a ujištění, že je vše v pořádku. Podle slov Krugerové produkce nezastavila natáčení z jednoduchého důvodu. Protože soutěžící se v karanténě již nacházeli a nevznikali obavy, že by mohli být v ohrožení. Situace se změnila 22. března, kdy v nedělní epizodě začali mizet kamery a přestali se otáčet. Vlna zděšení naplnila všechny soutěžící, kteří bezcílně putovali po zahradě a nevěděli, jestli hra bude pokračovat.

Produkce byla nucena pozastavit vysílání na 48 hodin, protože jeden člen štábu měl podezření na covid-19. Během této doby soutěžící mohli kontaktovat svoji rodinu a konečně se naplno dozvěděli, co se doopravdy děje. Krugerová řekla, že kvůli eskalující situaci v Austrálii budou každou další epizodu soutěžící více informováni.

„Začneme s nimi mluvit o uzavření hranic a velkých měst jako je New York nebo Los Angeles,“ uvedla televizní moderátorka a dodala, že diváci uvidí „že někteří soutěžící pracují s informacemi lépe než ostatní“. Epizody Big Brother jsou v Austrálii vysílány každou neděli.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Asad: Cílem nových amerických sankcí je dusit Syřany

12.08.2020 21:35 Syrský prezident Bašár Asad dnes označil nové americké sankce proti syrským subjektům za novou…

Prodemokratický magnát Lai vyzval demonstranty, aby byli opatrní

12.08.2020 21:05 Prodemokratický mediální magnát Jimmy Lai, který vydává hongkongský deník Apple Daily, varoval…

V Indii vyvolal nepokoje protimuslimský příspěvek na facebooku, tři lidé…

12.08.2020 16:53 Nejméně tři mrtvé si vyžádaly noční nepokoje v indickém městě Béngalúru vyvolané facebookovým…

Pivo jako zdroj energie. V Austrálii přišli s jedinečným nápadem

12.08.2020 16:05 Uzavření barů a restaurací po celém světe kvůli pandemii covid-19 způsobilo obrovské finanční…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama