Izrael kvůli novým případům nákazy koronavirem uzavřel části měst

V Izraeli jsou kvůli dalším případům nákazy koronavirem ode dneška uzavřeny části pěti měst, mezi nimiž je i Jeruzalém. Rozhodla o tom vláda. Jeruzalémský starosta Moše Lion vládní rozhodnutí podle médií kritizoval, protože podle něj povede k masové nákaze. Sedmidenní uzávěra má skončit příští pátek ráno.

Izrael, ilustrační foto
doporučujeme

Omezení se týká koronavirem nejvíce zasažených částí Jeruzaléma a dále měst Lod, Ramla, Kirjat Malachi a Bejt Šemeš. V Lodu byly už nyní uzavřeny tři čtvrtě a dnes tam měla uzávěra skončit, vláda ji ale prodloužila do středy.

Uzávěra omezuje vstup a výjezd z vyznačených oblastí a také dopravu a provoz obchodů uvnitř. Lidé budou moci jen vyjít za nákupem, k lékaři nebo na pohřeb nejbližšího příbuzného. Z uzavřené oblasti budou smět vyjíždět pouze lékaři, vojáci a policisté.

Jeruzalémský starosta Lion se domnívá, že to povede k nákaze velkého počtu lidí. "Budou chodit ven a nakazí celé sousedství. Koronavirus je potřeba řešit izolací přenašečů. Žádal jsem, aby je úřady umístily do karanténních hotelů, dokud se neuzdraví," řekl.

Izrael zažívá druhou vlnu epidemie s denními přírůstky nad 1000 lidí. Za uplynulých 24 hodin zdravotnické úřady ohlásily dalších 1684 nakažených, což je nejvíce od začátku pandemie. Celkově se nákaza v Izraeli potvrdila u 35.631 lidí. Od čtvrtka zemřeli další dva pacienti, takže v Izraeli už s covidem-19 zemřelo 350 lidí.

Premiér Benjamin Netanjahu je stále častěji kritizován za nezvládnutí druhé vlny. Ve čtvrtek sice ohlásil další ekonomickou pomoc těm, koho důsledky epidemie zasáhly, průzkumy nicméně ukazují, že kritiků přibývá.

Server The Times of Israel napsal, že v nejtěžší době dosáhla míra nezaměstnanosti v Izraeli 25 procent a bez práce bylo milion lidí. Dnes je jich nezaměstnaných 800.000 a očekává se, že s novými uzávěrami bude tento počet opět stoupat.

Situace se zhoršuje i na palestinském Západním břehu Jordánu, kde mají 4390 aktivních případů nákazy a 27 mrtvých. Na druhém palestinském území, v Pásmu Gazy, je 72 nakažených a jeden mrtvý.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jde o budoucnost Libanonu, řekl Macron na dárcovské konferenci

09.08.2020 15:58 Světové mocnosti mají povinnost podpořit Libanonce po mohutném výbuchu, který tento týden…

Čeští záchranáři v Bejrútu se pustili do práce, odpoledne se museli…

09.08.2020 15:46 Aktualizováno Čeští záchranáři v Bejrútu se dnes díky zlepšení bezpečnostní situace mohli znovu pustit do práce.…

V Libanonu rezignovala ministryně informací. Kráter po výbuchu je hluboký…

09.08.2020 12:04 Aktualizováno Svou rezignaci dnes oznámil první člen libanonské vlády, ministr informací Manal Abdal Samád.…

Mučení v Asadových věznicích: Zabili nás dvakrát, říkají rodiny obětí.…

09.08.2020 09:49 Některé syrské rodiny by raději znaly pravdu a mohly truchlit. Jiné se pravdu dozvěděly a tvrdí, že…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama