Kdo zabil belgickou vlčici? Ekologové vypsali tučnou odměnu za dopadení pachatele

Belgičtí ochránci přírody vypsali odměnu 30.000 eur (770.000 korun) za informace, které by pomohly odhalit příčinu zmizení vlčice, jež se v této zemi jako první zástupkyně svého druhu objevila poprvé po sto letech. Informoval o tom server BBC.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Samice vlka, kterou ekologové pojmenovali Naya, se na snímcích z fotopastí objevila naposledy v květnu a ekologové mají podezření, že ji zastřelili lovci, nejspíš spolu s malými vlčaty.

Vlčice, která se zřejmě narodila v Německu, se v belgické volné přírodě objevila loni v lednu. Později se k ní připojil samec. Ačkoli ekologové nemají žádný hmatatelný důkaz, že vlčice zahynula, je to podle nich téměř jisté vzhledem k tomu, že zvíře už několik měsíců nezachytila žádná z husté sítě lesních fotopastí. Vlčí samec August se nyní ve vlámské provincii Limburk pohybuje osamoceně.

Tři ekologické organizace původně nabídly za informace o vlčici 20.000 eur, ve čtvrtek ale nejmenovaný belgický podnikatel sumu navýšil o dalších 10.000 eur. "Všechno napovídá tomu, že veřejnost už nechce tolerovat, že si někteří lidé uzurpují právo rozhodovat o tom, které zvíře bude žít," napsali zástupci jedné z iniciativ Bird Protection Flanders. Spolek vlámských myslivců pak v prohlášení pro média označil obvinění ekologů za "skandál".

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Katalánsko zasáhla nová vlna protestů, ve středu bylo zraněno 100 lidí

17.10.2019 17:07 Aktualizováno Na 25.000 lidí se podle policie sešlo na dnešní demonstraci v Barceloně, kterou zorganizovali…

Erdogan pustí do EU miliony uprchlíků? Orbán pohrozil tvrdou reakcí

17.10.2019 16:32 Aktualizováno Maďarsko by bylo nuceno použít na svých jižních hranicích se Srbskem sílu, aby ochránilo Evropskou…

Protiturecké protesty se šíří, policie musela zakročit u konzulátu

17.10.2019 15:34 Řecká policie dnes zadržela 12 lidí, kteří protestovali proti turecké invazi do Sýrie u konzulátu…

Lékaře děsí záhadný případ. Dívka nemá žít, nikdo neví, proč není po smrti

17.10.2019 15:27 Britští lékaři byli zmateni případem dvaadvacetileté studentky práv Sam. Ta zůstala po autonehodě v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama