Loď německé neziskovky Sea-Eye smí zakotvit u Itálie, veze 32 uprchlíků

Loď Alan Kurdi německé neziskové organizace Sea-Eye, která na palubě veze 32 zachráněných migrantů, dostala povolení zakotvit v italském přístavu Pozzallo na Sicílii. Provozovatel lodi o tom informoval na twitteru. Loď by měla k pevnině dorazit v neděli dopoledne, uvedla agentura DPA.

Loď německé neziskové organizace Sea-Eye
doporučujeme

Uprchlíci, mezi nimiž je i deset dětí a jedna těhotná žena, se dostali do potíží u libyjského pobřeží v noci ze čtvrtka na pátek. Na vyslaný nouzový signál odpověděla právě loď Alan Kurdi.

Plavidla neziskových organizací měla v minulosti obrovské potíže získat povolení vylodit zachráněné lidi v některém z evropských přístavů. Tvrdý postoj zastávala zejména Itálie, v jejíž vládě až do léta seděli zástupci protiimigrační strany Liga.

Její šéf a bývalý ministr vnitra Matteo Salvini prosadil opatření, podle nějž měly záchranné lodě neziskových organizací zákaz vplouvat do italských vod. Po odchodu Ligy z vlády Řím postupuje vůči migrantům vstřícněji.

"Samozřejmě nás mimořádně těší, že tentokrát šlo vše rychleji," uvedl šéf Sea-Eye Gorden Isler. Loď Alan Kurdi podle něj bude připravená k dalším misím začátkem ledna poté, co se v Palermu na palubu dostane nová posádka.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rakousko povolilo očkování vakcínou AstraZeneca u nejstarších občanů

05.03.2021 17:32 Aktualizováno Rakousko dnes zrušilo věkový limit 65 let pro očkování vakcínou AstraZeneca. Údaje zveřejněné ve…

ONLINE: Česko žádá o pomoc zahraničí, má nejvíce nových případů za 14 dní…

05.03.2021 15:34 Aktualizováno Podle dat Evropského střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) je podle počtu nakažených za…

Rusko a Čína dodají vakcíny, až nebudou tak potřebné, tvrdí eurokomisař

05.03.2021 13:39 V reakci na pomalý rozjezd očkování proti koronaviru v Evropské unii a na kritiku od některých…

Německý soud zakázal kontrarozvědce sledovat celou AfD

05.03.2021 12:35 Německá kontrarozvědka prozatím nesmí na celostátní úrovni sledovat kvůli podezření z pravicového…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama