Migranti z lodě Alan Kurdi se u Palerma přemístí na italský trajekt

Téměř 150 migrantů, které před necelými dvěma týdny nalodila z moře u libyjského pobřeží německá nevládní organizace Sea-Eye na plavidlo Alan Kurdi, se má dnes přemístit na italský trajekt Rubattino. Na něm budou běženci dva týdny v karanténě.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Loď německé neziskové organizace Sea-Eye
doporučujeme

Obě plavidla jsou už u přístavu Palermo, kde se přelodění uskuteční, informovala dnes agentura ANSA. Italská vláda odmítla nechat migranty vylodit kvůli pandemii covid-19.

Na italském trajektu provedou zdravotníci Červeného kříže běžencům testy na koronavirus a budou se o ně nadále starat. Migranti mají být na lodi v karanténě dva týdny, než si je převezmou další země EU. Zatím ale není známo, které to budou, ani zda se dohodnou do dvou týdnů.

Italská vláda minulý týden oznámila, že kvůli šíření koronaviru uzavře své přístavy lodím nevládních organizací, které zachraňují migranty z člunů ve Středozemním moři zejména u libyjských břehů. Vláda rozhodnutí zdůvodnila tím, že italské přístavy nemohou být kvůli epidemii považovány za bezpečné. Rozhodnutí přišlo krátce poté, co loď Alan Kurdi vzala na palubu zhruba 150 lidí u libyjských břehů a zamířila s nimi k Itálii.

Také Malta minulý týden oznámila, že lodě nevládních organizací kvůli pandemii covid-19 do přístavů nepustí. Už v předchozích letech Malta, stejně jako Itálie za předchozí vlády, zavírala své přístavy humanitárním lodím, dokud neměla slib od ostatních zemí EU, že si běžence převezmou.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Denní počet obětí covidu-19 ve Francii po delší době převýšil 100

02.06.2020 21:27 Francie poprvé za posledních 13 dní ohlásila více než 100 nových obětí nemoci covid-19.…

Itálie hlásí za den méně úmrtí s covidem-19, ale více nakažených

02.06.2020 20:21 Itálie za poslední den eviduje 318 nových případů nákazy koronavirem, z toho 187 v regionu…

Protesty proti rasismu zasáhly celý svět, rostou obavy z šíření koronaviru

02.06.2020 17:38 Aktualizováno Solidaritu s americkými demonstracemi proti policejní brutalitě a rasismu dnes přišly v Sydney…

Rakousko chystá přestavbu Hitlerova rodného domu, zmizí fasády pozměněné…

02.06.2020 17:04 Z rodného domu Adolfa Hitlera v rakouském městě Braunau am Inn zmizí veškeré části fasády, které…

Související:

Právě se děje

Další zprávy