Migranti z lodě Alan Kurdi se u Palerma přemístí na italský trajekt

Téměř 150 migrantů, které před necelými dvěma týdny nalodila z moře u libyjského pobřeží německá nevládní organizace Sea-Eye na plavidlo Alan Kurdi, se má dnes přemístit na italský trajekt Rubattino. Na něm budou běženci dva týdny v karanténě.

Loď německé neziskové organizace Sea-Eye
doporučujeme

Obě plavidla jsou už u přístavu Palermo, kde se přelodění uskuteční, informovala dnes agentura ANSA. Italská vláda odmítla nechat migranty vylodit kvůli pandemii covid-19.

Na italském trajektu provedou zdravotníci Červeného kříže běžencům testy na koronavirus a budou se o ně nadále starat. Migranti mají být na lodi v karanténě dva týdny, než si je převezmou další země EU. Zatím ale není známo, které to budou, ani zda se dohodnou do dvou týdnů.

Italská vláda minulý týden oznámila, že kvůli šíření koronaviru uzavře své přístavy lodím nevládních organizací, které zachraňují migranty z člunů ve Středozemním moři zejména u libyjských břehů. Vláda rozhodnutí zdůvodnila tím, že italské přístavy nemohou být kvůli epidemii považovány za bezpečné. Rozhodnutí přišlo krátce poté, co loď Alan Kurdi vzala na palubu zhruba 150 lidí u libyjských břehů a zamířila s nimi k Itálii.

Také Malta minulý týden oznámila, že lodě nevládních organizací kvůli pandemii covid-19 do přístavů nepustí. Už v předchozích letech Malta, stejně jako Itálie za předchozí vlády, zavírala své přístavy humanitárním lodím, dokud neměla slib od ostatních zemí EU, že si běžence převezmou.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Matovič pobouřil Ukrajince žertem o Zakarpatské Ukrajině, dnes se omluvil

04.03.2021 21:21 Slovenský premiér Igor Matovič se dnes omluvil Ukrajině za svůj žert, že Rusku za dodávky vakcíny…

Rozvolňovat se podle Babiše po třech týdnech nebude. Čínskou a ruskou…

04.03.2021 21:15 Aktualizováno Ve středu přibylo v Česku 15 088 nakažených. Hejtmani a pražský primátor mohou ode dneška kvůli…

V Itálii stoupají bilance nakažených, někde zpřísní restrikce

04.03.2021 20:50 Aktualizováno V Itálii v posledních dnech stoupají počty lidí, kteří se nově nakazili koronavirem, a větší tlak…

Evropská komise zřejmě obviní Apple z omezování hospodářské soutěže

04.03.2021 19:49 Evropská komise pravděpodobně oficiálně obviní americkou technologickou společnost Apple z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama