Na pobřeží nedaleko Marseille vypukl požár. 2700 lidí evakuováno, několik zraněných

Nejméně 2700 lidí muselo být v noci na dnešek evakuováno před požárem, který se rozhořel na pobřeží západně od přístavního města Marseille na jihu Francie. Oheň, který zničil plochu více než 1000 hektarů, se hasičům ani do rána ještě nepodařilo dostat pod kontrolu.

Požár nedaleko Marseille (srpen 2020)
doporučujeme

Zraněno je nejméně 22 lidí, uvedla agentura AP. "Situace se vyvíjí příznivě, protože vítr by se měl utišit. Oheň ale pod kontrolou není," uvedli ráno hasiči. "Materiální škody bude potřeba ještě posoudit," dodali.

S požárem, který vypukl v úterý odpoledne u obce Martigues západně od Marseille, stále bojuje asi 1800 mužů.

Vinou silného větru se oheň rychle šířil a ohrožoval několik míst na pobřeží Středozemního moře, včetně kempů s turisty.

"Osm kempů v Martigues a Sausset-les-Pins bylo preventivně evakuováno," uvedli hasiči. Mnoho turistů muselo být přitom evakuováno po moři, než je převzali do péče místní úřady v Martigues a Sausset, kde byli ubytováni v tělocvičnách. Vyklizen musel být i domov důchodců.

Jiný požár ve stejné oblasti zuří poblíž průmyslové zóny, kde poničil na 130 hektarů, včetně jednoho domu a několika podniků.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rada Evropy vyzvala Česko, aby rozšířilo výuku romštiny na školách

23.09.2020 22:12 Aktualizováno Rada Evropy (RE) dnes vyzvala Českou republiku, aby i nadále zlepšovala ochranu menšinových jazyků.…

Evropská komise navrhla nový azylový systém, má urychlit návraty migrantů

23.09.2020 22:12 Aktualizováno Evropská komise dnes představila návrh nového azylového a migračního systému, do kterého by se…

Lukašenko přes pokračující protesty složil prezidentskou přísahu, podle…

23.09.2020 22:06 Aktualizováno Alexandr Lukašenko dnes nečekaně složil přísahu a již pošesté za sebou nastoupil do funkce…

Francie potřetí za týden hlásí přes 13 000 nově nakažených

23.09.2020 21:59 Francie potřetí během šesti dnů eviduje více než 13.000 nových případů nákazy koronavirem během 24…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama