S požárem chemičky ve Francii bojovalo 200 hasičů, město Rouen zahalil černý kouř

Rozsáhlý požár, který vypukl ve čtvrtek ráno v chemické továrně Lubrizol ve městě Rouen na severu Francie, už hasiči uhasili. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na místní úřady. Živel si nevyžádal žádné oběti na životech.

Přidejte svůj názor

Požár
doporučujeme

S plameny od čtvrtečního brzkého rána bojovalo asi 200 hasičů. Nad městem se vznášel 22 kilometrů dlouhý a šest kilometrů široký sloup černého kouře. Panovaly obavy ze znečištění řeky Seiny, ty se ale zatím nepotvrdily. Obyvatelé, evakuovaní z preventivních důvodů z půlkilometrového pásma v okolí továrny, se do svých domovů začali vracet už ve čtvrtek večer.

zdroj: YouTube

Školy ve 12 obcích a části Rouenu zůstanou dnes uzavřeny, pro žáky se znovu otevřou až v pondělí. Prefekt doporučil, aby lidé s křehčím zdravím v dotčených obcích raději zůstali doma až do dnešní noci.

Továrna Lubrizol, která je klasifikována na úrovni chemičky v italském Sevesu, známé z roku 1976 únikem jedovatého dioxinu, zaměstnává asi 400 lidí. Vyrábí a prodává přísady do olejů, paliv či barev. Závod patří americké firmě Lubrizol Corporation, kterou vlastní společnost Berkshire Hathaway miliardáře Warrena Buffetta. Za vážný incident v podobě úniku páchnoucího plynu v roce 2013 musel podnik zaplatit pokutu 4000 eur (asi 103.000 Kč).

Plameny zasáhly sklad, stáčírnu a administrativní budovu. "Příčiny zůstávají neznámé," uvedla firma. Požár vyšetřuje prokuratura.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Lampeduse hořely desítky lodí, kterými připluli migranti

06.06.2020 21:26 Aktualizováno Desítky lodí, jimiž od afrických břehů na italský ostrov Lampedusa dorazili migranti, v pátek večer…

Koronavirem se nakazilo už 7 milionů lidí. 400 tisíc zemřelo

06.06.2020 20:26 Ve světě je evidováno už sedm milionů lidí nakažených koronavirem SARS-CoV-2, informovala dnes…

Muž zavraždil v Rakousku dvě ženy, v Itálii spáchal sebevraždu

06.06.2020 20:11 Dvě ženy zavraždil na jihu Rakouska 63letý muž, který následně uprchl do severní Itálie. Když jej v…

Oslavy vylodění v Normandii se kvůli pandemii nesly v komorních duchu

06.06.2020 19:56 Téměř bez veteránů se letos musely obejít oslavy 76. výročí vylodění západních spojenců v Normandii…

Související:

Právě se děje

Další zprávy