Skandál v barcelonské nemocnici: Muž zemřel na toaletách, našli ho až za dva dny

V barcelonské univerzitní nemocnici našli minulý týden na toaletě devětaosmdesátiletého muže, který tam ležel mrtvý dva dny. O případu informovala tento týden místní média.

Ilustrační foto
doporučujeme

Syn zesnulého pro list La Vanguardia řekl, že rodina zvažuje právní kroky vůči nemocnici, kam šel jejich příbuzný na pravidelný odběr krve a už se nevrátil. Vedení nemocnice Vall d’Hebron vyjádřilo příbuzným hlubokou soustrast a slíbilo záležitost důkladně vyšetřit.

"Podle nás jde o obrovskou nedbalost. Je neuvěřitelné, že v nemocnici nikdo několik dní neuklízel toalety. A to mluvíme o státní nemocnici v době pandemie covidu-19, kdy se předpokládá ještě větší hygiena," podivil se Javier, syn zemřelého. "Kdyby ho našli za několik hodin, možná by mohl žít," dodal.

Manuel Mourin, který byl diabetik, šel na odběr krve do ambulance barcelonské nemocnice ve středu 7. října. Na záběrech bezpečnostních kamer byl viděn naposledy kolem 13:00. Když se nevrátil domů, jeho rodina šla na místní policii. Ta se ale vydala do nemocnice překontrolovat kamerové záznamy až v pátek. Z nich bylo zjištěno, že muž nemocnici neopustil, a kolem poledne jej poté našli na záchodcích.

"Policisté nám dali vědět o zmizení až v pátek a v pátek jsme mrtvou osobu našli. Byl jen na ambulanci, nebyl přijat do nemocnice jako pacient," vysvětlovala mluvčí nemocnice. Dodala, že vedení už kontroluje bezpečnostní protokoly, aby se nic podobného nemohlo opakovat.

Příčina smrti Manuela Mourina zatím není známá. Rodina čeká na výsledky pitvy a pak se rozhodne, zda podá trestní oznámení pro nedbalost.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do Polska mohou ode dneška Češi a Slováci jen s testy či očkováním

27.02.2021 08:12 Cestující přijíždějící do Polska z České republiky a Slovenska čeká ode dneška karanténa, nebudou…

ONLINE: Nárůst úmrtí v Česku nezpomaluje. Roste i reprodukční číslo

27.02.2021 08:00 Reprodukční číslo ukazující rychlost šíření koronaviru v Česku stouplo na 1,22. Epidemie tak nadále…

Omezení pohybu či uzavření škol. Vláda oznámila nová opatření

26.02.2021 22:03 Aktualizováno Ministr zdravotnictví Jan Blatný dnes ve Sněmovně představil návrhy nových opatření. Mezi ně spadá…

Česko podalo žalobu na Polsko kvůli rozšiřování těžby v dole Turów

26.02.2021 20:29 Aktualizováno Česko podalo k Soudnímu dvoru EU žalobu na Polsko kvůli rozšiřování těžby v hnědouhelném dole Turów…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama